• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Czy mąż musi się zgodzić na kredyt?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Janek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 12:29
Irek napisał
Ja znam jedną taką panią, która bez wiedzy małżonką zaciągnęła kredytów na ponad 20 tys.złotych ;) I szczerze powiedziawszy to trochę było mi go żal ponieważ musieli potem wspólnie go spłacać.
Rozumiem,ze jeśli ma się intercyzę to nie odpowiadamy współnie za te kredyty?
Ale czy w takim przypadku również nie ma ograniczenia w kwocie kredytu jaką można wziąć bez zgody współmałżonka?
Banki ustalają zwykle, ze bez zgody mozesz dostac 20-25 000 zł.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 12:34
na 20 tys. zł? można i na 200...oczywiście kredyty należy spłacać solidarnie jeżeli nie ma rozdzielności majątkowej
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

16.6.2015 12:41
Robert Sierant napisał
na 20 tys. zł? można i na 200...oczywiście kredyty należy spłacać solidarnie jeżeli nie ma rozdzielności majątkowej
200 000 zł bez zgody małżonka?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 12:49
a dlaczego nie, ale na forum nie podpowiadamy w jaki sposób obchodzić bankowe regulacje
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

16.6.2015 13:00
Robert Sierant napisał
a dlaczego nie, ale na forum nie podpowiadamy w jaki sposób obchodzić bankowe regulacje
Bo w ofertach piszą o mniejszych kwotach...
Cytuj
sonia-l

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 8:38
Naprawdę banki tak robią? O ile jeszcze rozumiem to w przypadku mniejszych kwot to już takie duże są dla mnie zupełnie bezsensu. Rozumiem, że banki mają w tym interes, ale czy jest potem jakaś szansa, że drugi małżonek w jakiś sposób obejdzie spłatę? Istnieje jakaś wsteczna intercyza albo coś podobnego?
Przecież 200 tysięcy to ogromna kwota, ja bym była wściekła, gdybym została postawiona przed takim faktem dokonanym. Jednak rozdzielność majątkowa to dobra rzecz.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

17.6.2015 9:06
sonia-l napisał
Naprawdę banki tak robią? O ile jeszcze rozumiem to w przypadku mniejszych kwot to już takie duże są dla mnie zupełnie bezsensu. Rozumiem, że banki mają w tym interes, ale czy jest potem jakaś szansa, że drugi małżonek w jakiś sposób obejdzie spłatę? Istnieje jakaś wsteczna intercyza albo coś podobnego?
Przecież 200 tysięcy to ogromna kwota, ja bym była wściekła, gdybym została postawiona przed takim faktem dokonanym. Jednak rozdzielność majątkowa to dobra rzecz.
jesli sie nie ufa partnerowi to moze byc i rozdzielnosc. Ja tam uwazam, ze malzenstwo ma wspolna kase. Taka jest idea tego przedsięwzięcia :D
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 9:51
sonia-l napisał
Naprawdę banki tak robią? O ile jeszcze rozumiem to w przypadku mniejszych kwot to już takie duże są dla mnie zupełnie bezsensu. Rozumiem, że banki mają w tym interes, ale czy jest potem jakaś szansa, że drugi małżonek w jakiś sposób obejdzie spłatę? Istnieje jakaś wsteczna intercyza albo coś podobnego?
Przecież 200 tysięcy to ogromna kwota, ja bym była wściekła, gdybym została postawiona przed takim faktem dokonanym. Jednak rozdzielność majątkowa to dobra rzecz.


banki działają zgodnie z prawem, jeżeli klient spełnia określone warunki to może uzyskać kredyt,a to że w wielu przypadkach małżonkowie ukrywają przed sobą różne rzeczy to inna historia...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 10:09
Robert Sierant napisał
sonia-l napisał
Naprawdę banki tak robią? O ile jeszcze rozumiem to w przypadku mniejszych kwot to już takie duże są dla mnie zupełnie bezsensu. Rozumiem, że banki mają w tym interes, ale czy jest potem jakaś szansa, że drugi małżonek w jakiś sposób obejdzie spłatę? Istnieje jakaś wsteczna intercyza albo coś podobnego?
Przecież 200 tysięcy to ogromna kwota, ja bym była wściekła, gdybym została postawiona przed takim faktem dokonanym. Jednak rozdzielność majątkowa to dobra rzecz.


banki działają zgodnie z prawem, jeżeli klient spełnia określone warunki to może uzyskać kredyt,a to że w wielu przypadkach małżonkowie ukrywają przed sobą różne rzeczy to inna historia...


A czy bank nie ma obowiązku, ew. czy dobrą praktyką nie jest odpytanie historii kredytowej osoby ubiegającej się o pożyczkę lub kredyt w bazie BIK?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 10:46
każdy bank sprawdzi BIK, ale jakie ma to znaczenie w tym przypadku?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź