• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt hipoteczny, a praca za granicą

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Steven

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 9:11
Mam takie pytanie. Chodzi o to, że pracuję już jakiś czas za granicą i prawdopodobnie będę tu jeszcze długo (na razie mam podpisany kontrakt na rok). Już sobie planuję, ze jak uzbieram trochę pieniążków to wezmę kredyt i rozpocznę budowę domu. Ale znajomy mi powiedział, że pracując za granicą nie mam szans na kredyt hipoteczny w Polsce. Czy on ma rację?
Cytuj
asikx

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 9:23
To nie do konca prawda, mozesz wziac kredyt hipoteczny w walucie w której zarabiasz.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 9:42
sama praca za granicą nie dyskwalifikuje, wiele zależy od tego w jakiej walucie zarabiasz oraz czy masz umowę o pracę, kontrakt czy np. DG
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 10:29
Steven napisał
Mam takie pytanie. Chodzi o to, że pracuję już jakiś czas za granicą i prawdopodobnie będę tu jeszcze długo (na razie mam podpisany kontrakt na rok). Już sobie planuję, ze jak uzbieram trochę pieniążków to wezmę kredyt i rozpocznę budowę domu. Ale znajomy mi powiedział, że pracując za granicą nie mam szans na kredyt hipoteczny w Polsce. Czy on ma rację?


Wszystko zależy w jakim kraju pracujesz i w jakiej walucie zarabiasz tak jak pisał kolega. Natomiast Jeśli będziesz myślał o kredycie w Polskim banku twoja umowa nie może być tylko na rok czasu, musi być najlepiej na czas nieokreślony.
Do tego musisz pamiętać że od tego roku wkład własny jest na poziomie 10%.
A jeśli twój kolega ma problem z uzyskaniem kredytu niech się zgłosi do mnie to mu pomogę w uzyskaniu kredytu.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Gość

Niezarejestrowani

22.5.2015 12:24
Jest prosta zasada: kredyt w takiej walucie w jakiej zarabiasz. W Polsce dostaniesz, ale np. w euro czy w funtach, w zależności od tej waluty.
Cytuj
Igor86

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 13:51
No ale potem to trzeba jakos spłacac przecież. Wtedy co, przewalutowanko co miesiąc?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 13:56
zarabiasz w euro i w euro spłacasz, gdzie przewalutowanie?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 13:57
Grzegorz Klimczak napisał
Natomiast Jeśli będziesz myślał o kredycie w Polskim banku twoja umowa nie może być tylko na rok czasu, musi być najlepiej na czas nieokreślony.

Rozwiń to proszę.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Steven

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 13:59
Ja pracuję we Francji i zarabiam w euro oczywiście. Pracuję na budowach. W naszej agencji nie dają na ogół kontraktów na czas nieokreślony, tylko na rok.
A co w sytuacji, kiedy moja żona pracuje w Polsce i zarabia normalnie, na umowie o pracę, a kredyt chcielibyśmy wziąć razem? Dostaniemy taki w złotówkach?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 14:00
jeżeli pracujesz poprzez agencję pracy to praktycznie szanse na kredyt są nikłe (w jednym banku, z dużym wkładem własnym można próbować)

żona sama nie ma zdolności kredytowej?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź