• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

windykacja

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
selena6

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.4.2016 13:18
Czy jeśli jestem w trakcie windykacji, ugodowej, czyli spłacam zadłużenie, to informacja gospodarcza na mój temat widnieje na jakiejś liście dłużników? Mogę to jakoś sprawdzić? Chodzi mi o to, w którym momencie człowiek staje się takim… godnym zaufania, jeżeli wcześniej powinęła się mu noga no i po prostu wpadł w długi?
Wypowiedź została zmieniona przez: selena6 25.4.2016 13:18
Cytuj
informacja gospodarcza - sprawdz
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

25.4.2016 14:38
selena6 napisał
Czy jeśli jestem w trakcie windykacji, ugodowej, czyli spłacam zadłużenie, to informacja gospodarcza na mój temat widnieje na jakiejś liście dłużników? Mogę to jakoś sprawdzić? Chodzi mi o to, w którym momencie człowiek staje się takim… godnym zaufania, jeżeli wcześniej powinęła się mu noga no i po prostu wpadł w długi?


Są trzy bazy:
BIK
MIG - BR
BIG

BIK to biuro informacji kredytowej w którym figurują wszyscy kredytobiorcy i tam jest ich historia. Na podstawie tej historii, masz tzw. scoring BIK. Jeśli masz historię nieciekawą to scoring również będzie nieciekawy.

MIG - BR rejestr nierzetelnych klientów przy Związku Banków Polskich. Jeśli miałeś windykację i mimo że jest ugodowa, również możesz tam być wpisany.

3. BIG Biuro Informacji Gospodarczej - zaległości za media, ale tez w przypadku windykacji komorniczej, również można tam wylądować. Jeśli zobowiązanie wobec banku przekraczało 60 dni i bank pisał ostrzeżenia że wpisze do bazy - taki wpis figuruje 5 lat. W innym przypadku można już po spłacie wystąpić do banku o niewyrażaniu zgody na dalsze przetwarzanie danych
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

25.4.2016 23:17
Wszystko zależy od tego na jakim etapie podpisujesz ugodę, jeśli to już po wypowiedzeniu umowy możesz być także i w Info Monitorze, KRD, Erif, ale jeśli postarasz się o ugodę na etapie pojawienia się jakichkolwiek problemów to zostaniesz być może tylko w BIK...

Co do wypisywania z baz to nie ma lekko, trzeba spłacić zobowiązanie, najszybciej zostaniesz wypisany z baz BIG, a usunięcie z BR czy BIK nieraz trwa i 5 lat jeśli bank się uprze, chociaż realnie dane takie nie giną a co najwyżej trafiają do sekcji statystycznej.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Blazej

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.4.2016 10:03
Artur Sarnecki napisał
Wszystko zależy od tego na jakim etapie podpisujesz ugodę, jeśli to już po wypowiedzeniu umowy możesz być także i w Info Monitorze, KRD, Erif, ale jeśli postarasz się o ugodę na etapie pojawienia się jakichkolwiek problemów to zostaniesz być może tylko w BIK...

Co do wypisywania z baz to nie ma lekko, trzeba spłacić zobowiązanie, najszybciej zostaniesz wypisany z baz BIG, a usunięcie z BR czy BIK nieraz trwa i 5 lat jeśli bank się uprze, chociaż realnie dane takie nie giną a co najwyżej trafiają do sekcji statystycznej.
Wypisanie z tych wszytskich wymienionych baz moze tyle potrwać?
Cytuj
roman_z

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.10.2016 1:16
Windykacja długów, to niestety droga przez mękę. Ludzie są coraz bardziej bezczelni i nie boją się konsekwencji najwyraźniej. U mnie niestety trwało to dość długo, głównie przez własną głupotę i idealizm, że dłużnik to też człowiek i zalezy mu na spłacie zadłużenia jak najszybciej. Sprawa nabrała rozpędu, gdy zatrudniłem do mojej sprawy Business Intelligence Agency. Nagle okazało się, że mój nieuczciwy kontrahent nie tyle nie ma pieniędzy na spłatę nalezności, co ma skrzętnie tajone dochody i ta agencja je odnalazła i postawiła faceta pod ścianą. Dlatego zalecam nie zwlekać i jak najszybciej podjąć zdecydowane kroki.
Cytuj
Debit

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.12.2016 0:06
Windykacja wcale nie musi być drogą przez mękę. Wiele w tej kwestii zależy od samego wierzyciela i od tego jakie podejmie decyzje po przeprowadzeniu windykacji we własnym zakresie. Im szybciej zaangażuje firmę windykacyjną do odzyskania swojego zobowiązania, tym większe są szanse na szybkie uregulowanie płatności przez dłużnika.
Wiele firm obawia się windykacji ze względu na koszty, ale w sytuacji gdy wynagrodzeniem firmy windykacyjnej jest tylko wynagrodzenie prowizyjne od zwindykowanej kwoty, wówczas w przypadku nieskutecznych działań firma nie ponosi żadnych kosztów.
Cytuj
Debit Finanse - kompleksowe usługi windykacyjne dla firm
tel.: 71 726 13 50
Odpowiedź