• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak przedłużyć okres spłaty kredytu?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 8:41
Czy ktoś z was może się orientuje w jaki sposób można i czy w ogóle można przedłużyć okres spłaty kredytu? Na jakiej zasadzie będzie się to opierało: zawieszenia rat czy zmniejszenia ich wysokości? Mam kredyt konsumpcyjny w banku PKO SA i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, ale nie jest to szczegółowo opisane w umowie, a na razie nie mam czasu iść do ich placówki.
Może ktoś z was korzystał już z takiej opcji i będzie mi mógł coś doradzić?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 9:00
napisz do nich pismo, że prosisz o wydłużenie okresu spłaty kredytu + podaj na jaki okres chcesz, aby kredyt został rozłożony
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
annonnse

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 10:42
Możesz napisać wniosek do banku z prośbą o wydłużenie okresu kredytowania i ten ma 30 dni na udzielenie Ci odpowiedzi. Zależy od tego czy bank jest ugodowy na takie propozycje i znaczenie ma też to jak podchodziłeś do spłaty kredytu.
Cytuj
koronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 10:51
A co jesli umowa nie zakładała wakacji kredytowych, ani innych takich opcji wydłużenia?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 11:05
w umowie takie rzeczy nie są zapisywane, klient zawsze ma prawo poprosić o zmianę warunków umowy, jeżeli bank wyrazi zgodę to należy podpisać aneks
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 12:06
Wiem że w lexperto udzielają darmowych porad prawnych, może zadzwoń do nich i przepytaj.
Cytuj
k_korocz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 12:10
Zastanów się czy takie rozłożenie rat kredytu naprawdę Ci się opłaci. Nic nie jest za darmo. Rozkładająć kredyt na kilka rat może się okazać,że ostatecznie będziesz musiał zapłacić o wiele więcej.
Warto jest negocjować z bankiem, myślę,że o możliwość warto jest zapytać się na infolinii
Ewentualnie możesz połączyć się z bankiem przez skype - o ile udostepniają taką opcję. W mbanku na przykład nie ma z tym problemu.
Cytuj
annonnse

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 14:37
A w bankach nie jest tak, że czasem każą dopłacić za taką usługę wydłużenia? Czy tylko w niektórych?
Cytuj
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 14:51
Wychodzi na to, że wszystko zależy od banku. Wiem, że w niektórych każą sobie płacić dodatkowo za wydłużenie spłaty. Czasami ta kwota jest liczona od całkowitej kwoty kredytu, a wtedy może wynieść naprawdę sporo. Nawet był gdzieś o tym artykuł na comperii, ale nie mogę znaleźć.
Mnie za to ciekawi, w jaki sposób renegocjować te warunki - tak po prostu iść do przedstawiciela i próbować handlować się jak przekupka na targu? Przecież to niepoważne!
Cytuj
zwall

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 16:51
Składasz wniosek o restrukturyzacje kredytu lub udajesz się do placówki i przedstawiasz, że jesteś tyle i tyle w stanie zapłacić, ponieważ to i to się stało. Może to wyglądać mało profesjonalnie, ale bankowi zależy na obrotach.
Cytuj
Odpowiedź