• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

leasing konsumencki

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.2.2015 9:47
Rozmawiałem ostatnio z kumplem i namawiał mnie na leasing konsumencki. Brał go w jakiejs firmie, nie w banku. tak sie zastanawiam, czy jesli sie zdecyduje to lepiej brac taki bankowy leasing, czy lepiejw firmach? Macie jakies doswiadczenia? W ogole leasing jest ta bardzo korzystny?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

3.2.2015 13:35
Mysle, ze w banku lepiej, np. oferta PKO Leasing, Minimalna opłata wstępna - 5 proc., maksymalnie na 5 lat. No tylko jak to przy leasingu trzeba sobie jeszcze koszty ubezpieczenia doliczyc. Ale popatrz bankowe.
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

5.2.2015 10:33
Piotr napisał
Rozmawiałem ostatnio z kumplem i namawiał mnie na leasing konsumencki. Brał go w jakiejs firmie, nie w banku. tak sie zastanawiam, czy jesli sie zdecyduje to lepiej brac taki bankowy leasing, czy lepiejw firmach? Macie jakies doswiadczenia? W ogole leasing jest ta bardzo korzystny?


Leasing konsumencki, produkt bardziej dla ludzi którzy nie mogą dostać kredytu czy też szukają ostatniej deski ratunku. Dla czego tak piszę?. Już tłumaczę. Jest to produkt bardzo drogi jego parametry porównywane są do kredyt gotówkowego w Alior banku na poziomie 24% w skali roku, do tego dochodzą ubezpieczenia, wpis do dowodu rejestracyjnego, a co najgorsze jeśli przyznają taki produkt to jeszcze trzeba czekać 10 dni na uruchomienie według ustawy która weszła w życie kilka lat temu.
Do tego musimy spłacać raty leasingowe do czasu zawarcia takiej umowy, nie można tego wcześniej spłacić, to znaczy można ale nie będzie to dla nas opłacalne.
A jeszcze jedna ważna rzecz trzeba mieć wkład własny co w nie których sytuacja jest na poziomie 30-40% przy używanych autach.
Dla tego moim skromnym zdaniem najlepsze rozwiązanie to kredyt gotówkowy.
Chyba że bierzemy nowe auto z salonu wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt samochodowy w salonie.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Irek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.2.2015 10:57
Leasing konsumencki bierze się jak się nie ma firmy tak?
Tak sobie ostatnio czytam opis leasingu konsumenckiego w jednej z firm leasingowych to piszą tutaj takie zalety jak:
łatwa rejestracja
ubezpieczenie
brak trudnych procedur.
Jednak przy wyższych kosztach nie są to w sumie żadne zalety. Zarejestrowac można samemu. Taniej.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

5.2.2015 11:03
ma być łatwo, a jak jest łatwo to zwykle nie jest tanio, z leasingu sa korzyści podatkowe tylko, że os. fiz. nie ma takiej możliwości, aby sobie ww. wrzucić w koszty
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Irek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.2.2015 13:03
Czyli w zasadzie nie ma sensu brać leasingu.
Sam obecnie korzystam z usług leasingowych na firmę ( w takim przypadku jak sam piszesz mogłem sobie do odpisać od podatku tak więc jest to wygodne).
Co do zarejestrowania... Idziesz po prostu do urzędu i rejestrujesz tak więc nie jest to dla mnie żaden plus.
Czy są jakieś sytuacje, w których taki leasing konsumencki się opłaca?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

5.2.2015 13:40
kiedyś taki leasing miał EFL, próbowałem ustalić jakie są zalety w porównaniu do np. kredytu bankowego, nie było ani taniej ani wygodniej...

generalnie to bardziej ciekawostka niż usługa dająca jakieś korzyści
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Plozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.2.2015 17:32
Ale skoro taka usługa istnieje oraz jest oferowana przez różne firmy to jednak musi być na to popyt oraz niektórzy to biorą.
Z tego co wiem to daje to możliwość kupna samochodu jeśli nawet jest się w bik - w takim przypadku kredytu na samochód raczej nie weźmiemy.
Autorze jakimi argumentami namawiał Cię kolega na leasing konsumencki? Jakie zalety przedstawił?
Cytuj
Odpowiedź