• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Karta zbliżeniowa ,czy jest bezpieczna.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Wanana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 20:55
Ja niestety nie kojarzę ale chyba na chwile obecną praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie tą karte zbliżeniowa. Co do tego złodzieja to wydaje mi sie że taka osoba chyba bez problemu mogłaby korzystać z naszej karty w końcu do zawarcia transakcji nic nie jest potrzebne tylko przytrzymanie karty. Dlatego ja się na nią nie zdecyduje.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 9:30
Jeżeli chodzi o kartę z wyświetlaczem, to również jest one odpowiednio zabezpieczana. Kartę otrzymuje się z dwoma PINami. Jeden do płatności w terminalach, drugi - nadawany przez bank - do obsługi wyświetlacza. Dodajmy, ze wyświetlacz może służyć nie tylko do sprawdzania salda, ale także wyświetla komunikaty z banku, może generować kody do zatwierdzania operacji w bankowości internetowej, czyli służy za token.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
rita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 19:08
Nie miałam pojęcia że są karty zbliżeniowe z wyświetlaczem:) A co sądzicie o kartach zbliżeniowych w komórkach? korzystacie z czegoś takiego? Dzisiaj mój znajomy chwalił się, że ma kartę w komórce i zaczęłam się zastanawiać czy nie poprosić w swoim banku o takie coś.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 9:29
rita napisał
Nie miałam pojęcia że są karty zbliżeniowe z wyświetlaczem:) A co sądzicie o kartach zbliżeniowych w komórkach? korzystacie z czegoś takiego? Dzisiaj mój znajomy chwalił się, że ma kartę w komórce i zaczęłam się zastanawiać czy nie poprosić w swoim banku o takie coś.
O tym jak płacic telefonem pisaliśmy tu: http://www.comperia.pl/jak-placic-smartfonem-w-sklepie-transakcje-nfc.html, serdecznie zapraszam.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Kryjna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 19:37
Właśnie widziałam gdzieś w reklamie nie wiem dokładnie na czym to polega.Ale myślę że bezpieczniej płacić telefonem niż nosić kartę przy sobie .A czy trzeba posiadać jakiś odpowiedni telefon i czy są duże opłaty w korzystaniu z takiej karty w komórce .
Cytuj
Rysiek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 23:33
Ja ani nie zdecydowałbym sie na płacenie kartą zbliżeniową jak i telefonem. Może i jestem trochę zacofany ale dla mnie bezpieczniej jest płacić w normalny sposób teraz tak technika poszła do przodu że wydaje mi sie że stare sposoby płacenia sa dużo bezpieczniejsze.
Cytuj
abzibzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 6:44
Płacenie telefonem moim zdaniem jest najbezpieczniejsze. Stare metody płatności nie są do końca bezpieczne, w sumie żaden sposób nie jest. Kryjna do płatności telefonem musisz mieć smartphona. Nie wiem tylko czy każdy model nadaje się do tego. Najlepiej zapytać o to u swojego operatora i w banku.
Cytuj
dorotkaa1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 21:27
A ja może jestem zacofana ale nie posiadam karty i nie płacę telefonem .Choć powiem szczerze że powoli zaczęłam się interesować płatnością telefonem .Może orjetujecie się czy ta metoda jest bardzo kosztowna ,czy ktoś już tak płaci za swoje zakupy .
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 10:12
Płatności telefonem są możliwe na podobnej zasadzie jak dokonywanie płatności kartą zbliżeniową. Jednak zamiast kodowania danych na karcie debetowej są one umieszczane na karcie SIM. Konieczne jest, więc posiadanie telefonu, który technologię wspiera oraz odpowiedniej karty SIM. W takim wypadku usługę mobilnego portfela dostarcza operator.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 14:02
lola85 napisał
Nieźle mnie wystraszyłeś z tym terminalem do kart zbliżeniowych! Ja posiadam taką kartę ale jej nie używam zbbyt często, wolę tradycyjną kartę płatniczą. Wydaje mi się bezpieczniejsza. Chociaż nie do końca taka jest. Ostatnio dużo słychać o kradzieżach danych z kart bankomatowych co w eekcie prowadzi do kradzieży środków z kont.


A ja bardzo często korzystam z płacenia zbliżeniowego. Jest to niesamowicie wygodne. Owszem trochę się wystaszyłam tych wszystkich przekrętów o których piszecie ale co zrobić, oszuści zawsze się znajdą.
Cytuj
Odpowiedź