• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Karta zbliżeniowa ,czy jest bezpieczna.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.12.2014 14:52
Sama zastanawiam sie nad zablokowaniem, ale w sumie można wypłacić tylko 50 zł, szkoda ze wielokrotnie ;/
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

29.12.2014 11:56
Wciąż docierają do nas sygnały, że obawiają się Państwo płatności zbliżeniowych. Zapraszamy do artykułu, który przybliży Państwu jak bezpiecznie korzystać z tej funkcji.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

31.12.2014 10:18
Jeżeli używacie rozsądnie to będzie bezpieczna, gorzej jeśli nie uważacie. Ja w te "podkradania sygnału w autobusach" niezbyt wierze, jeszcze się z czyms takim nie spotkałem. Ale z kradzieżą już tak, wtedy jak najszybciej zastrzegajcie karty.
Cytuj
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.1.2015 10:13
Tomasz Słupczynski napisał
Wciąż docierają do nas sygnały, że obawiają się Państwo płatności zbliżeniowych. Zapraszamy do artykułu, który przybliży Państwu jak bezpiecznie korzystać z tej funkcji.

Dokładnie. Myślę,że każdy powinien przeczytać sobie ten artykuł ponieważ ciągle spotyka się osoby, które myślą,ze jak mają kartę zbliżeniową to ktoś pobierze sobie przy płaceniu pieniądze z ich konta. To bzdura.
Swoją drogą to wiecie,że znam niektóre osoby, które przecinają sobie karty w miejscu znaczka ? :)
Sama korzystam z tej możliwości bardzo często i jest to duże udogodnienie.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

7.1.2015 9:48
Przygotowaliśmy kilka zasad, z cyklu jak bezpiecznie używać karty.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Tereza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.1.2015 14:21
W systemach zabezpieczeń z reguły najsłabszym elementem jest człowiek. Karta zbliżeniowa sama w sobie jest bezpieczna. No ale jak wpadnie w niepowołane ręce - to jaki problem, żeby ktoś sobie na nasze konto robił zakupy. To tak jakby ktoś ukradł nam pieniądze. Ja akurat u siebie wyłączyłam tą opcję.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 9:29
Tutaj o tym jak wyłączyć funkcje zbliżeniową w kartach. Wiedzą Państwo o takiej możliwości? Banki przy wydawaniu kart informują o niej?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 11:36
rozumiem że ludzie się obawiają kart zbliżeniowych ale myślę że gdyby nagminnie kogoś okradali było by o tym głośno.
Osobiście podchodzę do tego jak do latania samolotem wiele osób się bało bo to coś nowego a po niedługim czasie stało się to standardem.
Cytuj
zwall

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 12:21
Dramatyzują co niektórzy. Jest to niesamowicie wygodna forma płatności i wystarczy tylko pilnować swoich rzeczy. Przecież nikt nie podejdzie z jakimś lewym czytnikiem i nie przyłoży go do twojej torby/kurtki by karta "załapała", przecież to śmieszne ;). Karta nawet przez takie warstwy nie zadziałałaby, bo to nie karta miejska. Zresztą gdy karta zaginie można zablokować funkcję zbliżeniową, ja np. mogę to zrobić nawet z poziomu konta internetowego.
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 13:38
Wygodna. Mialem ostatnio taka sytuacje jesli chodzi o zabepzieczenia platnosci zblizeniowych. Robilem zakupy w jednej z sieci supermarketów. Wyszło mi 52 złote. Ekspedient pyta: zblizeniowo? Ja: Nie, chyba do 50 zł można tylko zbliżeniowo. Ekspedient: Niby tak, ale czesto przechodza wyzsze kwoty. Ostatecznie i tak nie przeszło i musiałem wbic PIN. Zastanawiam się, czy on był taki hmmm "niedoinformowany", czy fktycznie czasami da sie i na wieksza kwote tak zapłacic?
Cytuj
Odpowiedź