• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co z kredytem po śmierci dłużnika?

Odpowiedďż˝
wr�� do listy temat�wSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pom�g� 84 razy

Wy�lij wiadomo��

21.11.2014 12:40
Śmierć kredytobiorcy nie oznacza, że automatycznie wygaszona zostaje umowa kredytowa, jaką zawarł on z bankiem. Co zatem dzieje się z kredytem po śmierci dłużnika?
Wypowied� zosta�a zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Edek

Użytkownicy

Wy�lij wiadomo��

21.11.2014 14:06
Tak jak Państwo pisali w jednym z artykułów, eżeli kredyt został wzięty wspólnie ze współmałżonkiem, to on będzie musiał go dalej spłacać. Jeżeli spadkobiercy przyjęli spadek, będą musieli kredyt spłacić. Jeżeli kredyt poręczyli żyranci, będą musieli go spłacać. Bank zawsze znajdzie sposób, zeby jednak należność otrzymać.


źródło: http://www.comperia.pl/artykuly/o_kredytach_gotowkowych/20288-co-z-kredytem-po-smierci-dluznika.html
Cytuj
darecki

Użytkownicy

Wy�lij wiadomo��

24.11.2014 6:48
Kredyt przechodzi najczęściej na żonę lub dzieci dłużnika. Jeśli nie chcą o spłacać to mogą się zrzec spadku. Natomiast jeśli kredyt był wzięty razem z żoną to ona będzie musiała go spłacać.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pom�g� 135 razy

Wy�lij wiadomo��

24.11.2014 9:04
To prawda, prawo sztywno określa jak należy postępować w takim przypadku. Podpisuje się umowę zrzeczenia się dziedziczenia, uregulowaną w art. 1048 k.c.. Na mocy której przyszły spadkobierca ustawowy zrzeka się dziedziczenia po przyszłym spadkodawcy.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Go��

Niezarejestrowani

24.11.2014 13:26
Niestety z dziedziczeniem tak juz jest, ze jak sie dziedziczy to z dobrodziejstwem inwentarza. Tak swoja droga to ostatnio chyba słyszę częściej, ze ktoś odziedziczył długi niz faktycznie cos wartościowego.
Cytuj
bogusiazien

Użytkownicy

Wy�lij wiadomo��

27.11.2014 15:27
Edek napisał
Tak jak Państwo pisali w jednym z artykułów, eżeli kredyt został wzięty wspólnie ze współmałżonkiem, to on będzie musiał go dalej spłacać. Jeżeli spadkobiercy przyjęli spadek, będą musieli kredyt spłacić. Jeżeli kredyt poręczyli żyranci, będą musieli go spłacać. Bank zawsze znajdzie sposób, zeby jednak należność otrzymać.


źródło: http://www.comperia.pl/artykuly/o_kredytach_gotowkowych/20288-co-z-kredytem-po-smierci-dluznika.html


No właśnie i dlatego zawsze zanim się zostanie żyrantem żyrantem trzeba to porządnie przemyśleć bo można po prostu wtopić i do końca życia pozostać z nieswoim kredytem. A sporo ludzi już niestety było w takiej sytuacji.
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wy�lij wiadomo��

28.11.2014 11:11
Kredyty sie dziedziczy. Spadki przyjmuje sie z całym dobrodziejstwem inwentarza :D
Cytuj
szaman

Użytkownicy

Wy�lij wiadomo��

29.11.2014 20:54
Tak jak to pisali poprzednicy w przypadku wzięcia kredytu razem z małżonkiem to ten drugi w przypadku śmierci małżonka musi spłacać dalej. Jednak w przypadku rozdzielności można się zrzec spadku. Najgorzej jak ewentualni spadkobiercy nie są świadomi przejmowanego dziedzictwa ;)
Cytuj
Go��

Niezarejestrowani

1.12.2014 13:06
szaman napisał
Tak jak to pisali poprzednicy w przypadku wzięcia kredytu razem z małżonkiem to ten drugi w przypadku śmierci małżonka musi spłacać dalej. Jednak w przypadku rozdzielności można się zrzec spadku. Najgorzej jak ewentualni spadkobiercy nie są świadomi przejmowanego dziedzictwa ;)
Spadku mozna sie zrzec po tym jak sie dowiedzieliśmy, ze otrzymaliśmy spadek.
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wy�lij wiadomo��

2.12.2014 14:21
Gość napisał
szaman napisał
Tak jak to pisali poprzednicy w przypadku wzięcia kredytu razem z małżonkiem to ten drugi w przypadku śmierci małżonka musi spłacać dalej. Jednak w przypadku rozdzielności można się zrzec spadku. Najgorzej jak ewentualni spadkobiercy nie są świadomi przejmowanego dziedzictwa ;)
Spadku mozna sie zrzec po tym jak sie dowiedzieliśmy, ze otrzymaliśmy spadek.
Prawda ma sie na to bodajze 2 miesiace, wiec bez trudu mozna wszystko rozpatrzec i podjac decyzje, no a jesli sytuacja jest podbramkowa to zawsze zostaje sąd.
Cytuj
Odpowiedďż˝

Najaktywniejsi eksperci