• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy polacy mają małą zdolność kredytową?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Fiodor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.11.2014 16:52
Ostatnio trafiłem gdzies na artykuł że z roku na roku my, Polacy mamy coraz mniejszą mniejszą zdolność kredytową? Od czego jest to zależne? Czy stanie sie tak że przestaniemy całkiem brać kredyty?
Cytuj
RockLady

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.11.2014 18:05
A gdzie wyczytałeś taki artykuł? Są jakieś statystyki, które badają to jaką mamy zdolność kredytową? Moze to przez to że mamy teraz coraz mniej umów na pełny etaty.
Cytuj
kolorowaPanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.11.2014 19:04
Aż z ciekawości chyba poszukam takiego artykułu. Ciekawa jestem bardzo na jakiej zasadzie jest sprawdzana zdolność kredytowa polaków. Skąd oni biorą te statystyki
Cytuj
michael

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.11.2014 0:04
RockLady napisał
A gdzie wyczytałeś taki artykuł? Są jakieś statystyki, które badają to jaką mamy zdolność kredytową? Moze to przez to że mamy teraz coraz mniej umów na pełny etaty.


Ja też od razu to z tym skojarzyłem. Coraz więcej ludzi pracuje na umowy śmieciowe albo co gorsza na czarno. No to jak mają mieć niby tą zdolność kredytową, nie ma takiej możliwości. Poza tym banki stawiają coraz większe wymagania co do kredytów.
Cytuj
Karolyna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.11.2014 17:19
Takie są realia, pracodawcy nie chce zatrudniać na umowę o pracę, dla nich to może korzyść ale dla ludzi to duży kłopot. Mało który bank godzi się na kredyt dla osoby bez umowy o pracę, a jeśli już się godzi to na kwotę do 10 tys. lub niższą.
Cytuj
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.11.2014 20:42
Ale teraz chyba jest jakaś zmiana w tych umowach i od nowego roku ma tam coś wejść. Wiadomo, ze sa to polskie realia i tu 3/4 społeczeństwa pracuje na czarno.
Cytuj
szaman

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2014 0:28
Zolza22 napisał
Ale teraz chyba jest jakaś zmiana w tych umowach i od nowego roku ma tam coś wejść. Wiadomo, ze sa to polskie realia i tu 3/4 społeczeństwa pracuje na czarno.

I jak tu mamy się rozwijać? Nie ma opcji rozwoju ponieważ nawet nas nie zatrudniają na umowę więc gdzie to mowa o kredytach. teraz o kredyt będzie coraz trudniej niestety.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

5.11.2014 14:12
A właśnie ostatnio opublikowane były wyniki bada i okazuje się, że z nasza zdolnością kredytową coraz lepiej.Informacje z początku października: zdolność kredytowa rośnie trzeci miesiąc z rzędu. Na wzrost zdolności we wrześniu odpowiadało przede wszystkim niższe oprocentowanie kredytów. Ze względu na październikowe cięcie stóp procentowych i dalsze, silne spadki WIBORu, w kolejnych miesiącach możemy się spodziewać dalszych wzrostów zdolności. Tańsze kredyty, to wyższa zdolność.
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2014 16:23
Gość napisał
A właśnie ostatnio opublikowane były wyniki bada i okazuje się, że z nasza zdolnością kredytową coraz lepiej.Informacje z początku października: zdolność kredytowa rośnie trzeci miesiąc z rzędu. Na wzrost zdolności we wrześniu odpowiadało przede wszystkim niższe oprocentowanie kredytów. Ze względu na październikowe cięcie stóp procentowych i dalsze, silne spadki WIBORu, w kolejnych miesiącach możemy się spodziewać dalszych wzrostów zdolności. Tańsze kredyty, to wyższa zdolność.


Ja nie wiem czy te kredyty maleja.. naprawdę odczuwacie to żeby malały bo ja jakoś nie. Owszem widzę jakieś promocje 0% albo jakieś prostoliczone kredyty ale moim zdaniem przy większych kwotach kredytu nie widać tych oszczędności
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

6.11.2014 14:44
Zapraszam do zapoznania sie z naszym raportem. Dowiedzą się Państwo czy faktycznie obniżane stopy przez RPP wpływa na koszty kredytu. Zapraszam do artykułu.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź