• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Samochód a zdolność kredytowa

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

1.10.2014 8:59
W części banków takie opłaty ja studia, szkoły płatne, dodatkowe ubezpieczenia itp. są brane pod uwagę. Banki dokładnie analizują wyciągi z kont i jeśli pojawiają się tam tego typu płatności, to obniżają zdolność kredytową.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Gość

Niezarejestrowani

1.10.2014 10:54
Wydaje mi się, że robią to wszystkie, a nie tylko niektóre banki. Moze pobłażliwiej patrzą skoki, jednak każda instytucja, która pożycza środki chce mieć pewność zwrotu.
Cytuj
krakers

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.10.2014 13:49
lzalewski napisał
W części banków takie opłaty ja studia, szkoły płatne, dodatkowe ubezpieczenia itp. są brane pod uwagę. Banki dokładnie analizują wyciągi z kont i jeśli pojawiają się tam tego typu płatności, to obniżają zdolność kredytową.


No też właśnie o tym myślałam. Czyli praktycznie idelnym klientem dla banku byłby bezdomny i bez majątku (dom, samochód itp) ale z potężną wypłatą..
Cytuj
robert

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.10.2014 8:59
krakers napisał
lzalewski napisał
W części banków takie opłaty ja studia, szkoły płatne, dodatkowe ubezpieczenia itp. są brane pod uwagę. Banki dokładnie analizują wyciągi z kont i jeśli pojawiają się tam tego typu płatności, to obniżają zdolność kredytową.


No też właśnie o tym myślałam. Czyli praktycznie idelnym klientem dla banku byłby bezdomny i bez majątku (dom, samochód itp) ale z potężną wypłatą..
hehe no niekoniecznie, bo jednak podstawa są dochody i majatek, takze w zasadzie wszystkie aspekty odgrywają ważną rolę. Zarówno posiadanie, jak i należności.
Cytuj
krakers

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.10.2014 14:31
robert napisał
krakers napisał
lzalewski napisał
W części banków takie opłaty ja studia, szkoły płatne, dodatkowe ubezpieczenia itp. są brane pod uwagę. Banki dokładnie analizują wyciągi z kont i jeśli pojawiają się tam tego typu płatności, to obniżają zdolność kredytową.


No też właśnie o tym myślałam. Czyli praktycznie idelnym klientem dla banku byłby bezdomny i bez majątku (dom, samochód itp) ale z potężną wypłatą..
hehe no niekoniecznie, bo jednak podstawa są dochody i majatek, takze w zasadzie wszystkie aspekty odgrywają ważną rolę. Zarówno posiadanie, jak i należności.


W gruncie rzeczy jak tak sobie myślę, to jedno i drugie się wyklucza. Bo z jednej strony chcą żeby klient był jak najbardziej wiarygodny czyli miał jakiś dom, i wiadomo wszystko to co każdy mieć powinien, a z drugiej strony powinien mieć jak najmniej wydatków
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.10.2014 10:25
Po prostu żeby bank nam wierzył musi nas byc stać na wszystko, ale jak nas stać na wszystko to wcale kredyt nie jest potrzeby :D
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.10.2014 15:30
Jeśli jest słaba zdolność to lepiej wziąć leasing, co prawda nie będziecie właścicielami, ale zawsze lepiej leasingować i mieć czym jeździć niż w przypadku braku zdolności nie moc liczyc na kredyt.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.10.2014 14:13
Właśnie tez nie rozumiem czemu w Polsce ludzie wciąż niechętnie leasinguja samochody. Wszedzie to jest szalenie popularne, ale u nas nie. A szkoda, bo mozna miec nowe auto na na prawdę dobrych warunkach.
Cytuj
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.10.2014 13:56
Leasing niezbyt jest w Polsce popularny. Ludzie nie wiedza zbytnio na czym polega. A jak juz wiedza to wola kredytować i mieć auto na własność- osobiście nie rozumiem takiego podejścia, ale tak juz jest.
Cytuj
kazik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.10.2014 8:55
ja nie leasingowalbym auta przede wszystkim ze wzgledu na to, ze ten samochod potem nie nalezy do Ciebie, sa pewnie problemy ze sprzedaza, ubezpieczeń trzeba powykupować. Takze wole juz kredyt samochodowy. A najlepiej to za gotowke :)
Cytuj
Odpowiedź