• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Podatek od pożyczek społecznościowych?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
MariuszL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.9.2014 8:30
Czesc. Mam takie pytanie - czy biorąc pożyczkę społecznościową powinienem od niej odprowadzić podatek? Czy ma to znaczenie czy jestem osobą dającą taką pożyczkę lub biorącą? Mam troche kasy i chciałbym pobawić sie w inwestora :) Z góry dzieki za pomoc.
Cytuj
Wanana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.9.2014 8:59
wg mnie przy kazdej pozyczce powinienes odprowadzic taki podatek, ale moze poczekaj az sie jakis ekspert wypowie :)
Cytuj
Ostoja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.9.2014 9:50
musisz opłacić podatek belki 19%
według prawa pożyczkobiorce musi zapłacić podatek PCC 2% wartości pożyczki, a inwestor musi sie rozliczyć poprzez PIT do 30 kwietnia.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

15.9.2014 8:40
Zysk z odsetek od pożyczek soccial lending powinien być opodatkowany na 19% podatkiem od zysków kapitałowych czyli podatkiem Belki. Pożyczkobiorca płaci podatek od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2% wartości pożyczki, wyjątkiem są sytuacje, w których suma pożyczek społecznościowych nie przekracza 5 tys. zł od pojedynczej osoby i łącznie od wielu osób 25 tys. zł w przeciągu 3 lat. Inwestorzy muszą rozliczyć się z podatku dochodowego od osób fizycznych w terminie do 30 kwietnia.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

16.9.2014 14:39
niestety trzeba się rozliczyć ale i tak warto bo sporo jest tych serwisów społecznosciowych, ja korzystam z pozyczkolandia i da się tam zarobić ;)
Cytuj
Odpowiedź