• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

umowa terminowa, a bezterminowa

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 94 razy

Wyślij wiadomość

21.10.2014 14:11
Umowę z operatorem sieci komórkowych podpisujemy na czas określony. Czas mija, umowa "się kończy". I co dalej? Kiedy umowa staje się bezterminową i z czym to się wiąże? Zapraszam do artykułu.
Cytuj
Arkadiusz Wojciechowski, ekspert
Gość

Niezarejestrowani

21.10.2014 15:23
Operatorzy wykorzystują to czasem, ze niby termin na przedłużenie czy zrezygnowanie umowy minął. A tak na prawdę mamy po wygaśnięciu i automatycznym przedłużeniu zawsze możliwość rezygnacji. Trzeba ja zgłosić i miesiąc zaczekać.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

22.10.2014 11:13
Mi tez mówili, ze jak teraz nie przedłużę, nie wybiorę innej to będę miał przedłużoną na czas nieokreślony. O możliwości rezygnacji już nic nie dodali. Dlatego trzeba czytać umowy, dopytywać. Nieświadomy klient tylko traci.
Cytuj
Sonja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.10.2014 0:23
Ja z kolei dostrałam informacje że mam możliwość zgłoszenia rezygnacji miesiąc przed końcem umowy, jeśli tego nie zrobię umowa przedłuży mi się na dwa lata, a rezygnacja tak jak w przypadku pierwszej umowy wiązała się będzie z kosztami - karą za zerwanie umowy, z tym że byla to umowa z telewizją, ale w ofercie mają też telefony.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 94 razy

Wyślij wiadomość

27.10.2014 9:10
Sonja napisał
Ja z kolei dostrałam informacje że mam możliwość zgłoszenia rezygnacji miesiąc przed końcem umowy, jeśli tego nie zrobię umowa przedłuży mi się na dwa lata, a rezygnacja tak jak w przypadku pierwszej umowy wiązała się będzie z kosztami - karą za zerwanie umowy, z tym że byla to umowa z telewizją, ale w ofercie mają też telefony.
Tu również błąd, po wygaśnięciu umowy ma Pani miesiąc na odstąpienie od niej. rezygnacja nie może wiązać sie z dodatkowymi kosztami.
Cytuj
Arkadiusz Wojciechowski, ekspert
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.10.2014 15:28
Podaja takie informacje, czesto i niekompetentni konsultanci, a potem człowiek żyje w przekonaniu, ze musi cos zrobić, bo inaczej jeszcze kare mu nalicza. Co za bezsens.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.11.2014 22:33
No mój mąż teraz doczytał się w swojej umowie, że jak nie rozwiąże abonamentu to on będzie trwał nadal mimo, że był podpisywany na dwa lata. Mega dziwne to jest. Był i rozwiązał więc teraz co chwilę do niego dzwonią i proponują inne warunki
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

1.12.2014 15:20
Te umowy zawsze są bezterminowe tak na prawde, bo przedłuzaja sie same.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

3.12.2014 14:44
Są terminowe. Trzeba wymówić w dobrym momencie i już. To tez działa na korzyść, bo w innym wypadku kończyłaby sie nam umowa i zostawalibyśmy bez dostępu do telefonii czy internetu, a tak mamy czas przemyśleć i podpisać np. nowa umowę.
Cytuj
jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.12.2014 15:54
Tez nie widze problemu, mając świadomość ze trzeba wymówić, załatwiamy sprawe i juz. Nie rozumiem, gdzie tu jakaś trudnośc....
Cytuj
Odpowiedź