• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kiedy otworzyć firme?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Heartbreaker

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.6.2014 22:48
Witam,
ostatnio bardzo poważnie zastanawiam sie nad założeniem własnej działalności gospodarczej. Niestety nie bardzo wiem kiedy jest to bardziej opłacalne. Na początku roku, czy na końcu? Kiedy można osiągnąć większy sukces i bardziej postarać sie o jakieś dopłaty?
Cytuj
Alicja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.6.2014 23:17
Chyba bardziej bedzie Ci się opłacać założyć firmą na początku roku, wtedy większość urzędów i instytucji ma pieniadze na jakieś dofinansowania czy dotacje, wtedy tez możesz starać sie o takie pieniądze. A co do sukcesu to już zależy wyłącznie od Ciebie.
Cytuj
Daisy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.6.2014 23:34
też mi sie wydaje że początek roku to dobry czas. Właśnie jak chcesz się skupić na tym by starać sie o jakieś dotacje, bo pod koniec roku to wszystkie finanse zazwyczaj sa rozpisanie i nie ma sie o co starać bo pieniedzy już nie ma.
Cytuj
mutual

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 11:42
zaloz pod koniec roku ale rozpocznij dzialanie w styczniu jesli juz taki tylko masz wybór. podobno liczy sie od pierwszego wystawienia faktury lub rachunku, ale musisz sobie to sprawdzic w necie.
Cytuj
i do what i want i live what i want and noone can say stop !
lola85

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 8:12
Ja bym założyła pod koniec roku i zaczęłabym się starać o dofinansowania z UP czy Unii. Później możesz sobie pomarzyć, że dostaniesz jakiekolwiek pieniądze bo wszystko rozdają w mgnieniu oka. Ja chciałam otworzyć DG w marcu ale przełożyłam to na grudzień.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 9:44
Nie jest to do końca prawda. Faktem jest, ze wiele srodków jest rozdysponowywanych na początku roku. Jednak np. pierwsze środki uzyskane w ramach programu spójności na lata 2014-2020 składać można już teraz. Korzystać można przede wszystkim z programu Inteligentny Rozwój, wspiera on badania naukowe i rozwój nowych technologii, na których korzystać mogą przedsiębiorstwa.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
mireK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 14:40
No patrzcie a ja cały czas byłem przekonany ze jak się zakłada firmę i składa wniosek o jakieś dofinansowanie to wszystkie możliwe pieniądze mają tylko na początku roku i jak człowiek coś chce od nich dostać to musi sie starać od stycznia bo później nie ma już na co liczyć.
Cytuj
lipslikesugar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 21:12
Na początku roku jest szansa na dofinansowanie, ale wiadomo, nie można się tylko tym kierować. Wszystko zależy jakiego rodzaju biznes chcesz rozkręcić. Latem nie sprzedasz wełnianych czapek, a zimą nie zarobisz na ogródkach piwnych. Musisz przeanalizować w jakich miesiącach jest największy popyt na oferowane przez Ciebie usługi/towary.
Cytuj
mariqa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.6.2014 21:03
ja tam kierowała bym sie szansą na dofinansowanie.Bo wiadomo ze jak się uda nam pozyskac jakieś dodatkowe pieniadze to mozemy sie rozwijać a to moze bardzo pozytywnie wpłynać na nasz dalszy rozwój. Bez takiego dofinansowania mozemy stać w miejscu.
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.7.2014 22:20
Na pewno nie z początku roku styczeń i luty to praktycznie martwy miesiąc dla handlu, poza tym wszystko zależy od tego jaka to forma działalności, czy internetowa czy stacjonarna i tak dalej. To wszystko ma znaczenie.
Cytuj
Odpowiedź