• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Transfer pieniędzy z Polski do Holandii

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
JanK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 6:24
Potrzebuję wysłać większą sumę pieniędzy za zamówiony towar. Chodzi o w sumie kilkanaście tysięcy zł. W jaki sposób zrobić to w miarę tanio, pewnie i szybko?
Cytuj
bartosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 8:34
Ja zwykle korzystam z przelewu SEPA. W moim banku, i chyba w większości koszt to 5 złotych. Choć słyszałem też o droższych, więc musiałbyś się zorientować ile to u ciebie kosztuje.
Jest to na pewno tanie rozwiązanie, a także bezpieczne.
Czy w twoim przypadku potrzebne jest przewalutowanie? Bo niektóre banki mają niekoniecznie korzystne kursy. Dobrze jest mieć wtedy konto walutowe, pieniądze wymienić na przykład w kantorze, przelać na konto walutowe i z niego dokonać przelewu.
Są też różne firmy, które zajmują się przelewami za granicę, ale też trzeba u nich zakładać konta i czasem mają dość skomplikowane procedury.
Cytuj
monk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 8:30
Jeżeli temat jest nadal aktualny, to szukaj bezprowizyjnych transferów, czyli takich za które nie pobierają jakiegoś % od transferowanej kwoty. Na starcie odpada więc Western Union czy Paypal.

Sprawdź sobie w Easysend. Tam przy przelewach powyżej 5 tys zł transfer jest darmowy (sprawdź w cenniku). Kursy zamiany złotówek na euro też mają korzystny, praktycznie taki jak w kantorach.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 9:58
bez sensu wysyłać w złotówkach, TYLKO przelew SEPA w euro, koszt 5 zł...niczego tańszego nie znajdziesz
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 10:07
No właśnie ludzie narzekają na SEPA, bo banki mają niekorzystne kursy przewalutowania, a przy dużych kwotach jest to ważniejsze niż kilkanaście złotych opłaty za przelew.
Słyszałem, że wiele osób robi przelewy przez Paypall, ale tam właśnie chyba pobierają procent od przelewanej kwoty. Pewny nie jestem, bo się aż tak w temat nie zagłębiałem. Jak dla mnie najlepszą opcją jest chyba konto walutowe, ja mam darmowe.
Możliwości jest sporo, ale ciężko powiedzieć, co będzie najlepsze.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 11:33
przecież w przypadku SEPA NIE MA żadnego przewalutowania, o czym piszesz?

wpłacasz na konto euro i euro przelewasz, euro dostaje odbiorca
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź