• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Gdzie najlepsza oferta dla małej firmy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
LeonLisz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.6.2015 17:42
Ostatnio często widzę reklamy różnych banków dotyczące finansowania małych i średnich przedsiębiorstw. Sam zastanawiam się nad założeniem działalności i rozglądam się za jakimś kredytem na start. Może ktoś wie, gdzie dostanę najlepszą ofertę?
Potrzebowałbym około 30 000 złotych, ale nie mam obecnie żadnego wkładu własnego. Firma ma się zajmować utylizacją sprzętu elektronicznego.
Cytuj
Michał Traut

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 309 razy

Wyślij wiadomość

14.6.2015 21:05
Nie mając żadnej gotówki na start, ciężko dostać kredyt na rozpoczęcie gotówki. Tutaj bardziej pasowało by pytanie, nie gdzie jest najlepsza oferta, tylko jaki bank udzieli kredytu?

Jeśli masz np. w miarę nowy samochód to możesz wziąć leasing zwrotny, pod zabezpieczenie tego auta.
Jeśli masz nieruchomość to IdeaBank udziela kredytów na start pod zabezpieczenie nieruchomości.
Jeśli obecnie pracujesz i zarabiasz, to możesz postarać się najpierw o kredyt a potem myśleć o założeniu działalności.

Możliwości trochę jest, ale nie zawsze jest łatwo i nie zawsze się da.
Cytuj
Z poważaniem
Niezależny Doradca Finansowy
Michał Traut
T. 662 801 103
E. michal.traut@gmail.com
LeonLisz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 8:01
Obecnie pracuję, ale na umowach zlecenie, więc raczej kredytu nie dostanę, bo nie spełniam warunku ciągłości. Miałem nadzieję, że o kredyt na rozpoczęcie działalności jest nieco łatwiej. Na dopłaty się też niestety nie łapię, ani na te z unijnych programów ani z urzędu pracy, bo w końcu nie jestem bezrobotny.
Samochód mam, 4-letni, nie wiem, czy to się kwalifikuje jako nowy? Jaki bank udzieli tego leasingu zwrotnego? I jak to w ogóle działa?
Cytuj
Michał Traut

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 309 razy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 14:07
W niektórych bankach musisz mieć umowy zlecenie od 12 miesięcy, ale nie mogą być przerwy w tym czasie.

Jeśli chodzi o leasing zwrotny to nie banki a firmy leasingowe (często należące do banków), pożyczają pieniądze. Wygląda to mniej więcej tak, że firma leasingowa odkupuje od ciebie samochód i dostajesz gotówkę, a później płacisz ratę leasingu za korzystanie z auta. Całą ratę leasingową możesz wrzucić w koszty.
Cytuj
Z poważaniem
Niezależny Doradca Finansowy
Michał Traut
T. 662 801 103
E. michal.traut@gmail.com
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 14:23
czy ta firma już działa?

wynagrodzenie otrzymujesz obecnie na konto?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
LeonLisz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 17:51
Nie, firmy jeszcze nie założyłem, a wynagrodzenie owszem, otrzymuję na konto.
To widzę, że ten leasing nie jest głupi, oczywiście pytanie, jak wyszłyby wyliczenia, czyli ile bym dostał za samochód. Przypomina mi to trochę lombard, ale jest wygodniejsze, jeśli mogę korzystać przez cały czas z samochodu. A nie wie pan czy dostanę za niego 100% wartości czy mniej?
Cytuj
Michał Traut

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 309 razy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 14:37
Pełnej wartości raczej nie otrzymasz. Nawet przy zakupie nowego auta zazwyczaj musi być pierwsza wpłata z wkładem własnym. Leasing jest często korzystniejszy od kredytu.
Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem ofert, zapraszam do kontaktu.
Cytuj
Z poważaniem
Niezależny Doradca Finansowy
Michał Traut
T. 662 801 103
E. michal.traut@gmail.com
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 20:48
Na rynku finansowym działam ponad 20 lat, pracując najpierw 10 lat w Banku, a potem działając na własny rachunek. W swojej pracy na codzień spotykam się z wieloma przedsiębiorcami, rozmawiam z nimi o finansach ich firm. Często też czytam fora internetowe, na których najczęściej zadawanym pytaniem jest, który bank ma najlepszą ofertę dla firm, czy też inne podobne. Ale rzadko udziela ktoś informacji, że oprócz banków, na rynku funkcjonują Fundacje Pozarządowe, których celem działania jest wspieranie mikro, małych i średnich firm w rozwoju. I co najważniejsze ich oferta jest znacznie korzystniejsza niż bankowa, bowiem oprocentowanie, najczęściej oscyluje w granicach 1%. Jest jeszcze inna bardzo ważna rzecz, nieosiągalna w ofercie bankowej. Mianowicie taka, że osoba, która nie ma działalności składa wniosek o pożyczkę /często z wykorzystaniem środków z Funduszu Jeremii /,a dopiero po uzyskaniu promesy rejestruje działalność w CEDIG. A więc mając promesę, potencjalny przedsiębiorca zakłada działalność i dopiero wtedy ma wypłaconą pożyczkę. Nie znam natomiast żadnego banku, który rozpatrzyłby wniosek kredytowy przedsiębiorcy, który jeszcze nie otworzył działalności. Pożyczki z Fundacji muszą być przeznaczone głównie na cele inwestycyjne oraz zabezpieczone. Jeśli ktoś z czytelników będzie zainteresowany, opiszę to w innym poście.

Osoby zainteresowane zarówno kredytami bankowymi jak też pożyczkami z Fundacji, z terenu woj. łódzkiego zapraszam do kontaktu. Moje dane można znależć na liście zarejestrowanych doradców finansowych Comperii.

Pozdrawiam
Stanisław Bińkiewicz
Wypowiedź została zmieniona przez: Stanisław Bińkiewicz 17.6.2015 20:53
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź