• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

kredyt dla rolnika

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

21.4.2015 11:12
Tutaj o tym z jakich sposobów na finansowanie mogą obecnie skorzystać rolnicy. Jest w czym wybierać.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
pitarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.4.2015 12:07
Sam aktualnie jestem zainteresowany tematem. Żona ma kilka hektarów ziemi rolnej. Do tej pory dawała tą ziemię w dzierzawę. Obecnie chciałaby sie nią zająć.
Żona nie ma praktycznie żadnych dochodów a chciałaby się starać o kredyt na zakup sprzętu. Sam prowadzę firmę ale równeiż mam kredyt na siebie. Czy w takim wypadku można wziąć kredyt pod zastaw ziemi?
Cytuj
Sebastian Sroka

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 124 razy

Wyślij wiadomość

22.4.2015 11:53
pitarek napisał
Sam aktualnie jestem zainteresowany tematem. Żona ma kilka hektarów ziemi rolnej. Do tej pory dawała tą ziemię w dzierzawę. Obecnie chciałaby sie nią zająć.
Żona nie ma praktycznie żadnych dochodów a chciałaby się starać o kredyt na zakup sprzętu. Sam prowadzę firmę ale równeiż mam kredyt na siebie. Czy w takim wypadku można wziąć kredyt pod zastaw ziemi?

Jeśli planujecie Państwo kredyt pod zakup sprzętu rolniczego to jest to w sumie dosyć prosta sprawa. Wymagane dokumenty to: nakaz płatniczy z ostatnim dowodem opłaty podatku, polisa ubezpieczenia gospodarstwa i decyzja o przyznaniu dopłat obszarowych. Minimalny areał gospodarstwa to 10ha (może być dzierżawa)oraz czas prowadzania gospodarstwa nie krótszy niż 3 lata. Jeśli spełniacie te podstawowe warunki to nie powinno być problemu z kredytem na zakup sprzętu rolniczego i nie trzeba wtedy dawać zastawu.
Wypowiedź została zmieniona przez: Sebastian Sroka 22.4.2015 11:53
Cytuj
Sebastian Sroka
s.sroka@finansowanie24.pl
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.4.2015 8:37
To wcale nie są zbyt proste warunki do spełnienia, szczególnie, jeśli ktoś dopiero zaczyna. Chodzi mi o te 3 lata prowadzenia gospodarstwa. Jak to zrobić bez sprzętu? I to jeszcze na 10 ha?
Chyba że przez prowadzenie rozumiemy samo posiadanie i opłacanie Krusu. Jest to jakoś sprawdzane?
Cytuj
Sebastian Sroka

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 124 razy

Wyślij wiadomość

23.4.2015 11:42
nastor napisał
To wcale nie są zbyt proste warunki do spełnienia, szczególnie, jeśli ktoś dopiero zaczyna. Chodzi mi o te 3 lata prowadzenia gospodarstwa. Jak to zrobić bez sprzętu? I to jeszcze na 10 ha?
Chyba że przez prowadzenie rozumiemy samo posiadanie i opłacanie Krusu. Jest to jakoś sprawdzane?
nastor napisał
To wcale nie są zbyt proste warunki do spełnienia, szczególnie, jeśli ktoś dopiero zaczyna. Chodzi mi o te 3 lata prowadzenia gospodarstwa. Jak to zrobić bez sprzętu? I to jeszcze na 10 ha?
Chyba że przez prowadzenie rozumiemy samo posiadanie i opłacanie Krusu. Jest to jakoś sprawdzane?


Opisałem podstawowe i standardowe warunki ale od każdego można zrobić odstępstwo, i potraktować indywidualnie- pokazać np. że przejęło się gospodarstwo po rodzicach, dziadkach itp... Jeśli ma Pan jakiś konkretny przypadek to zapraszam do kontaktu mailowego. Pozdrawiam
Cytuj
Sebastian Sroka
s.sroka@finansowanie24.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 18:00
Pisałem o tym tutaj, ogólnie młoda firma nie ma łatwo, jednak są fundusze typu inicjatywa mikro czy regionalne oferujące pożyczki na start, jest BIZ Bank i Idea bank. Nie ma lekko ani tanio ale opcje są.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Frąc

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 9:54
To rolnik może być traktowany jako firma? Nie wiedziałem, że takie rzeczy są możliwe. I jako ta firma może ubiegać się o środki z jakiegoś funduszu dla nowych firm?
Opcja jest naprawdę ciekawa w takim razie, chyba warto się nad tym zatrzymać.
Ale jeśli ktoś chce dopiero rozpocząć działalność rolniczą, ale nie ma sprzętu, to pamiętajcie, że zawsze można go wynająć od innego rolnika. Ceny są bardzo różne i ustala się je indywidualnie.
Cytuj
Michał Traut

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 309 razy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 14:31
Jeśli chodzi o środki na zakup sprzętu to w grę wchodzi też IdeaLeasing, która ma pożyczkę dla rolników zabezpieczoną na nabywanym sprzęcie. Procedury są zbliżone do Leasingu, więc otrzymanie finansowania powinno być łatwiejsze niż w przypadku typowego kredytu bankowego.
Cytuj
Z poważaniem
Niezależny Doradca Finansowy
Michał Traut
T. 662 801 103
E. michal.traut@gmail.com
Odpowiedź