• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Opłata środowiskowa

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Nessa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.6.2014 21:10
A nie ma jakiejś instytucji do ktorej mogła bys sie zgłosić i zapytać oszczegóły. Powiedz mi skad sie w ogole dowiedziałas że musiała byś płacić taką opłate? Moze powiedz jaką działalnosć prowadzisz. To też ułatwi nam podpowiedzenie Ci co robic.
Cytuj
beatrisR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.6.2014 19:38
Właśnie, do jakiej instytucji Państwowej płaci sie takie opłaty środowiskowe? Ja jestem troche typowym laikiem i nie bardzo wiem gdzie coś takiego sie składa. A taka prywatna osoba też musi uiszczac takie opłaty?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

30.6.2014 11:11
Osoby fizyczne ponoszą takie opłaty w ściśle określonych sytuacjach, gdy korzystanie ze środowiska wymaga pozwolenia wydanego przez właściwy organ ochrony środowiska. np. ponoszą opłaty za pobór wód w zakresie, w jakim korzystanie z wód wymaga pozwolenia wodnoprawnego. Inna opłata zostanie naliczona za korzystanie ze środowiska za usunięcie drzew i krzewów.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
jolawiola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 10:07
A czy pobieranie wody ze studni podlega pod opłaty środowiskowe? Może moje pytanie jest dziwne ale napisał Pan, że osoby fizyczne "ponoszą opłaty za pobór wód w zakresie, w jakim korzystanie z wód wymaga pozwolenia wodnoprawnego." Nie wiem czy dobrze zrozumiałam to co Pan napisał.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

1.7.2014 11:15
jolawiola napisał
A czy pobieranie wody ze studni podlega pod opłaty środowiskowe? Może moje pytanie jest dziwne ale napisał Pan, że osoby fizyczne "ponoszą opłaty za pobór wód w zakresie, w jakim korzystanie z wód wymaga pozwolenia wodnoprawnego." Nie wiem czy dobrze zrozumiałam to co Pan napisał.
No juz bez przesady, chociaz pewnie jesli zanieczyszczasz te wode to musisz za to placic.Albo jesli uzywasz jej do jakichs celow powiedzmy zarobkowych.
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 12:04
To chyba zależy od rodzaju działalności jaką prowadzisz?
I wydaje mi się, że więcej informacji udzieli Ci urząd miasta bo to chyba on się tego rodzaju opłatami zajmuje?
Zawsze możesz zapytać kogoś kto prowadzi podobną działalność do Twojej czy płaci i ile.
Cytuj
AudiMachina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 13:02
Pogrzebałem w necie i

mojafirma.infor.pl napisał
Warto wiedzieć, iż opłatę za korzystanie ze środowiska powinna wnieść osoba, która:

posiada w swoim przedsiębiorstwie zarejestrowane na firmę samochody, nie ważne czy osobowe, ciężarowe czy też są to maszyny rolnicze, które emituje gazy i pyły do powietrza w wyniku procesów technologicznych,
pobiera wodę z własnych ujęć powierzchniowych lub podziemnych,
wprowadza ścieki do wód lub do ziemi,
składuje odpady bez wymaganych zezwoleń.


Jak widać wszystko zależy od wykonywanych czynności i hm... profilu firmy. W urzędzie na pewno powiedzą Ci czy działalność którą chcesz prowadzić podlega takiej opłacie.
Cytuj
mamarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 11:40
AudiMachina napisał
Pogrzebałem w necie i

mojafirma.infor.pl napisał
Warto wiedzieć, iż opłatę za korzystanie ze środowiska powinna wnieść osoba, która:

posiada w swoim przedsiębiorstwie zarejestrowane na firmę samochody, nie ważne czy osobowe, ciężarowe czy też są to maszyny rolnicze, które emituje gazy i pyły do powietrza w wyniku procesów technologicznych,
pobiera wodę z własnych ujęć powierzchniowych lub podziemnych,
wprowadza ścieki do wód lub do ziemi,
składuje odpady bez wymaganych zezwoleń.


Jak widać wszystko zależy od wykonywanych czynności i hm... profilu firmy. W urzędzie na pewno powiedzą Ci czy działalność którą chcesz prowadzić podlega takiej opłacie.


Dokładnie udaj się urzędu miasta i tam CI powiedzą jakie przedsiębiorstwa są zwolnione z takiej opłaty, a jaki muszą płacić i ile to wynosi. Być może nawet przez telefon takiej informacji CI udzielą, więc jak masz daleko to najpierw zadzwoń.
Cytuj
michael

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2014 12:27
Urząd miasta powinien udzielić Ci takiej informacji z tego co wiem. Zadzwoń tam i zapytaj, a najlepiej tam idź. Ktoś na pewno Ci pomoże w związku z nurtującą Cię kwestią.
Cytuj
Odpowiedź