• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Opłata środowiskowa

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Weronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 16:43
Witam, od pewnego czasu prowadzę własną działalność gospodarczą.Mam pytanie w jakich przypadkach firma jest zwolniona z oplaty środowiskowej? czy kazdy przedsiębiorca którego działalność w jakiś sposób ingeruje w otoczenie naturalne ma obowiązek uiszczania określonych opłat za korzystanie ze środowiska?
Cytuj
zenobia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 17:54
Z tego co się orjetyuję ta opłata zależy od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej .Gdy firma wprowadza gazy lub płyny do powietrza , oraz ścieki i składuje odpady .Ale co do zwolnienia z tych opłat to musisz sobie popytać bo myślę że na pewno jak spełniamy jakieś warunki to możemy być zwolnieni.Najlepiej w tej sprawie jakby wypowiedział się ekspert .
Cytuj
Elka729

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 21:40
To czy musisz uiścić taką opłatę w jak duży sposób ingerujesz w środowisko. Bo aby być zwolnionym z takiej opłaty trzeba spełniać konkretne wymagania. Ja niestety nie znam sie aż tak na tych opłatach i nie podpowiem Ci w jakim momencie firma jest zwolniona z takich opłat, może przedzwoń do urzędu i tam sie dowiedz bo dość często zmieniają sie przepisy.
Cytuj
kamaq1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 8:08
Najlepiej jak sama się w tym temacie zorjetujesz ,nie wiem dokładnie .Moi znajomi prowadzą pralnie chemiczną i z tego co wiem ponoszą opłaty środowiskowe i powiem Ci że wcale nie są małe . Nie pisałaś jaką prowadzisz działalność więc nie wiem czy obowiązują ciebie jakieś opłaty ,popytaj być może Ciebie to nie dotyczy .
Cytuj
Daisy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 22:41
A to ja nie miałam pojęcia że jest coś takiego jak opłata środowiskowa. Powiecie mi to jest zobowiązany do uiszczenia takich opłat? Tylko jakis specyficzny rodzaj działalności gospodarczej? Co z osobami prywatnymi? też musza cos takiego płacić?
Cytuj
czekoladowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 23:09
Ja też pierwszy raz słyszę o tej opłacie. Najlepiej będzie jak udasz się do urzędu i zapytasz czy istnieje możliwość zwolnienia z opłat. Może ci się uda. Ile w ogóle wynoszą takie opłaty i kiedy przedsiębiorca jest zobowiązany je płacić?
Cytuj
JadwigaS

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 0:47
O to mnie też zdziwiliście. Ja nie mialam pojęcia że cos takiego jest. A od kogo albo od czego zależy czy mamy płacić taką opłatę i na jakiej zasadzie ustalana jest wysokość tej opłaty środowiskowej? Bo ciekawe czy ja nie musze czegoś takiego płacic.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 14:14
Osoby prowadzące działalność powinny złożyć wykaz o zakresie korzystania ze środowiska, często wiąże się to z koniecznością uiszczenia opłaty środowiskowej. Opłata środowiskowa pobierana jest za korzystanie ze środowiska. Podmiot robi to gdy: wprowadza gazy lub pyły do powietrza, pobiera wodę, wprowadza ścieki do wód lub do ziemi lub gdy składuje odpady.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Kamila Bębenek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 20:42
Spotkałam się z opłatą środowiskową, ale nie jako przedsiębiorca, a jako klient. W sensie jadąc na wakacje byłam zobowiązana zapłacić opłatę środowiskową. Było to przy wynajmowaniu jakiegoś domku w górach. Gdzieś czytałam też o opłacie klimatycznej, czy czymś takim i nie mogłam zrozumieć, czy mam płacić za to, że oddycham i zabieram im powietrze czy jak...? W sumie ok, jeśli zanieczyszczam środowisko to ktoś to za mnie musi posprzątać i temu komuś trzeba zapłacić. To jest jeszcze wytłumaczalne.
Cytuj
Weronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.6.2014 19:38
No i powiem wam że mam teraz taki dylemat że nie jestem do końca pewna czy musze płacić te opłaty środowiskowe. Nie wiem też gdzie powinnam sie zgłosić żeby dowiedzieć sie czy ja aby na pewno musze to robić. Nikt mi nie wytłumaczył tego zbyt jasno.
Cytuj
Odpowiedź