• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Firma transportowa - dofinansowanie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
MAGDA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 10:27
Czy orientujecie się o jakiś formach wsparcia dla nowej firmy transportowej? Bądź też kredytach na nową działalność? Bardzo proszę o informacje.
Cytuj
Natalia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.7.2015 16:08
Finansowanie... wsparcie z unii, z UP, no i kredyty. Ewentualnie znalezienie wspólnika i rozłożenie kosztów, bądź inwestora. Własna firma to zawsze duże wyzwanie, ale kto nie ryzykuje ten nie ma. Może i konkurencja duża, ale zapotrzebowane również coraz większe. W kwestii samego zarządzania mój brat u siebie w firmie w dziale transportu używa oprogramowania TMS Nawigator http://mbis.pl/tms-nawigator.php z tego co widziałam to bardzo proste narzędzie do zarządzania jest połączone z giełdą transportową, analizuje i rozlicza koszty, automatycznie fakturuje zlecenia.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

16.7.2015 18:51
Sprawa firm transportowych jest dość złożona. Unia nie chce dotować transportu, ponieważ w krajach unijnych takich firm jest pod dostatkiem. Jeszcze przed wejściem do UE, kiedy były fundusze przedakcesyjne typu SAPARD, sytuacja była podobna. Nie można było sfinansować zakupu środków transportu za wyjątkiem pojazdów specjalistycznych. Obecnie to wynika też z zasad udzielania pomocy de minimis, że pomoc nie może być udzielona dla firm transportowych na zakup pojazdów. Jeśli chodzi o PUP o podziale kwoty dotacji mówią regulaminy. Jeśli wejdziecie na stronę PUP i poszukacie środków na podjęcie działalności gosp., to będą tam załączone dokumenty. Będzie też regulamin. Nie wiem jak w innych miejscowościach ale np., w Piotrkowie Tryb., wysokość środków przeznaczonych na zakup środka transportu nie może przekroczyć 50% kwoty dotacji.
Na forach Comperii już wypowiadałem się o środkach, które można pożyczyć z Fundacji Pozarządowych. Najważniejsze, składając wniosek o pożyczkę, nie musi być już założona działalność. Część Fundacji ma pieniądze z Funduszu Jeremii i niestety, ale z tego funduszu również firma transportowa nie kupi środka transportu. Ale są fundacje, które udzielają pożyczek z własnych środków. Na pewno one będą dużo tańsze od bankowych.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2015 11:27
Stanisław Bińkiewicz napisał
Sprawa firm transportowych jest dość złożona. Unia nie chce dotować transportu, ponieważ w krajach unijnych takich firm jest pod dostatkiem. Jeszcze przed wejściem do UE, kiedy były fundusze przedakcesyjne typu SAPARD, sytuacja była podobna. Nie można było sfinansować zakupu środków transportu za wyjątkiem pojazdów specjalistycznych. Obecnie to wynika też z zasad udzielania pomocy de minimis, że pomoc nie może być udzielona dla firm transportowych na zakup pojazdów. Jeśli chodzi o PUP o podziale kwoty dotacji mówią regulaminy. Jeśli wejdziecie na stronę PUP i poszukacie środków na podjęcie działalności gosp., to będą tam załączone dokumenty. Będzie też regulamin. Nie wiem jak w innych miejscowościach ale np., w Piotrkowie Tryb., wysokość środków przeznaczonych na zakup środka transportu nie może przekroczyć 50% kwoty dotacji.
Na forach Comperii już wypowiadałem się o środkach, które można pożyczyć z Fundacji Pozarządowych. Najważniejsze, składając wniosek o pożyczkę, nie musi być już założona działalność. Część Fundacji ma pieniądze z Funduszu Jeremii i niestety, ale z tego funduszu również firma transportowa nie kupi środka transportu. Ale są fundacje, które udzielają pożyczek z własnych środków. Na pewno one będą dużo tańsze od bankowych.
Wydaje mi się, że jeszcze do niedawna właśnie na takie firmy łatwiej było dostać dofinansowanie, znam takich kilka z mojej okolicy.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

17.7.2015 20:41
To dziwne, bo interesuję się od lat funduszami i nie znam firmy transportowej, która dostałaby pieniądze na zakup środków transportu. Zresztą to wynika z przepisów unijnych. Na pewno są pieniądze na finansowanie transportu publicznego dla tzw. ściany wschodniej. Inne firmy transportowe na zakup samochodów w/g mnie nie mogą otrzymać pomocy - to wynika z zasad de minimis
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Gość

Niezarejestrowani

13.12.2015 12:37
Pan Stanisław ma rację. Bardzo ciężko dostać dofinansowanie na taką działalność. Ja nie znam nikogo z mojego otoczenia, komu by się udało. Mój ojciec prowadzi taką firmę, na zakup samochodu wzięli z mamą kredyt, a potem dzielnie walczyli o każdego klienta, żeby to się jak najszybciej zwróciło. Jak już założysz firmę, to zasugeruję Ci, żebyś odpuścił sobie reklamę we wszystkich możliwych miejscach, a skupił się na tych najbardziej wartościowych. Szkoda energii na jakieś pierdoły. Zaoszczędzone pieniądze wkładaj w samochody, a nie w wątpliwej skuteczności ulotki.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Lileczka36

Niezarejestrowani

6.10.2018 20:04
Warto pomyśleć też nad zabezpieczeniem dla aut (na przykład przed kradzieżą). U mnie w firmie jako zabezpieczenie zastosowaliśmy lokalizatory gps. Sprawdzają się świetnie, mają dobre zasilanie i co najważniejsze, są bardzo dokładne.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Odpowiedź