02.02.2017, 09:04

Ranking lokat

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.5     / 10 (oddano 4 głosów)

Ranking lokat
Od dwóch tygodni trwają w Polsce ferie zimowe. W czasie tego okresu większość z nas ponosi dość duże wydatki związane z wyjazdami lub organizacją wypoczynku dla swoich podopiecznych. Na szczęście na rynku można znaleźć osoby, które pomimo wspomnianych kosztów myślą także o efektywnym pomnażaniu swoich oszczędności. Specjalnie dla nich porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie teraz szukać atrakcyjnych depozytów.

Lokaty bankowe to jeden z najlepszych produktów służących do pomnażania oszczędności. Do wyciągnięcia takiego wniosku skłania przede wszystkim fakt, że pieniądze ulokowane na tych produktach są całkowicie bezpieczne. Są one chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości kwoty 100 tys. euro.

Nie bez znaczenia jest jeszcze fakt, iż niektóre lokaty oferują naprawdę wysokie odsetki. Listę takich instrumentów przedstawia poniższa tabela, która zawiera najlepsze roczne depozyty na kwotę 10 tys. złotych (takie parametry cieszyły się największym zainteresowaniem wśród użytkowników portalu Comperia.pl).

 

Najlepsze lokaty bankowe na kwotę 10 tys. zł
okres zapadalności 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
okres lokaty
Maksymalna kwota
Wymagane konto
Toyota Bank
Depozyt Plus
2,30%
n/d
tak
Idea Bank
Lokata nr 1
2,15%
1 mln zł
nie
Nest Bank
Nest Lokata na nowe środki
2,10%
2 mln zł
tak
BOŚ Bank
EKOLokata z Bonusem
2,10%
n/d
tak
Toyota Bank
Lokata Kapitalna
2,05%
n/d
tak
Idea Bank
Lokata zyskująca
2,05%
1 mln zł
nie
BGŻOptima
Lokata standardowa
2,00%
n/d
tak
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepszy roczny depozyt oferuje obecnie Toyota Bank. Produkt, o którym mowa nosi nazwę Depozyt Plus a jego oprocentowanie nominalne przyjmuje wartość 2,30 proc. w skali roku. Osoby zainteresowane tym rozwiązaniem muszą się jednak liczyć z koniecznością otwarcia konta osobistego w tym banku.

Drugie miejsce dzisiejszego zestawienia padło łupem Lokaty nr 1 dostępnej w Idea Banku. Oprocentowanie nominalne tego depozytu wynosi 2,15 proc. w skali roku a do jego założenia nie trzeba nabywać żadnych dodatkowych produktów.

Ostatnią lokatę na podium zajęły depozyty z oprocentowaniem równym 2,10 proc. w skali roku oferowane przez Nest Bank oraz BOŚ Bank. Obydwa rozwiązania wymagają od klienta zakładania kont osobistych, przy czym BOŚ wymaga jeszcze utrzymywania odpowiedniego salda na ROR (10 proc. wartości lokaty) oraz dokonywania płatności kartą na kwotę 300 zł.

Tuż za zwycięzcami uplasowały się produkty dostępne w BGŻOptima oraz ponownie w Idea Banku i Toyota Banku. Oprocentowanie nominalne tych rozwiązań przyjmuje wartości z przedziału od 2 do 2,05 proc. i na każdym z nich można ulokować naprawdę duże kwoty.

Na zakończenie dodam tylko, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje wyróżnienie w postaci Comperia Stars za najlepszą lokatę lutego 2017 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (02.02.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
611 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - styczeń 2017
Początek każdego roku na ogół kojarzy się z nowymi postanowieniami. I choć większość z nich jest na ogół związana ze zmianą trybu życia, to jednak część poświęcona jest oszczędzaniu. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom osób posiadających tą drugą grupę "planów" porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała zestawienie najlepszych produktów służących do pomnażania pieniędzy. Tym razem na tapetę wzięto lokaty bankowe.
Ranking lokat - grudzień 2016
Odsetki, zyski, przychody - to tylko wybrane słowa, które kojarzą się z pomnażaniem pieniędzy. Trzeba jednak wiedzieć, że aby uzyskać wspomniane ekwiwalenty konieczne jest ulokowanie swoich środków na odpowiednim produkcie oszczędnościowym. Jednym z popularniejszych są tradycyjne lokaty bankowe. Zobaczmy, w jakim banku można obecnie znaleźć najlepsze takie rozwiązania.
Ranking lokat - listopad 2016
W tym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Oszczędzania (był w poniedziałek), którego głównym założeniem jest propagowanie oszczędnego trybu życia i gromadzenia nadwyżek finansowych w celu poprawy jakości życia całego społeczeństwa. Instrumentem finansowym idealnie wpisującym się w powyższą ideę są tradycyjne lokaty bankowe. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie w jakim banku można znaleźć najlepsze z nich.
Ranking lokat - październik 2016
Pieniądz robi pieniądz - choć to powiedzenie w głównej mierze związane jest z przedsiębiorczością, to także idealnie pasuje do oszczędzania pieniędzy przy wykorzystaniu zwykłych lokat bankowych. Wynika to z faktu, że środki ulokowane na depozycie po jego zakończeniu wracają do klienta wraz z narosłymi odsetkami. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła z jakiego produktu owy zwrot będzie najwyższy.
Ranking lokat - wrzesień 2016
Pieniądze niby szczęścia nie dają, ale chwila gdy na koncie klienta pojawia się wpływ środków powiększony o odpowiedniej wielkości odsetki wywołuje uśmiech u każdej osoby oszczędzającej. Trzeba jednak wiedzieć, że aby ta radość była większa konieczne jest ulokowanie swoich pieniędzy na naprawdę dobrym depozycie. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie w którym banku można obecnie znaleźć najlepszy taki produkt.