31.05.2017, 22:10

Ranking kredytów hipotecznych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.7     / 10 (oddano 3 głosów)

Ranking kredytów hipotecznych
Szukasz taniego kredytu hipotecznego, dzięki któremu zamieszkasz na swoim, ale bez nadmiernego obciążania portfela? Porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała dla Ciebie podpowiedź. Z naszego najnowszego rankingu dowiesz się, które banki oferowały w maju najkorzystniejsze kredyty na kwotę 150 tys. zł przy okresie spłaty 15 lat.

Rata kredytu hipotecznego to w przypadku wielu osób największe obciążenie finansowe, z jakim muszą się zmagać każdego miesiąca. Ze względu na długi okres obowiązywania tego rodzaju umów (przekraczający zwykle 20 lat) ofertę kredytową, z której skorzystamy, powinniśmy wybrać ze szczególną ostrożnością. Podobną rozwagą należy się wykazać, dobierając wysokość raty. Warto mieć na uwadze, że oprocentowanie kredytu, którym zwiążemy się z bankiem, będzie najprawdopodobniej zmienne. To właśnie tego typu ofert jest aktualnie na rynku najwięcej, zapewniając największy wybór. Zmienne oprocentowanie wiąże się z kolei z ryzykiem wahań wysokości przyszłych rat, ponieważ te będą zależeń od zmian wskaźnika WIBOR, stanowiącego - obok stałej marży - jeden z dwóch elementów składowych oprocentowania kredytów w polskiej walucie.

Dla wszystkich osób, które poszukują taniego kredytu na mieszkanie, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych ofert, dostępnych w tym miesiącu. Założenia, jakie przyjęliśmy podczas analizy rynkowej, dotyczą kredytowania na kwotę 150 tys. zł i 15-letniego okresu spłaty. Wartość nabywanej nieruchomości to 250 tys. zł (wkład własny klienta wynosi 40%).

TOP7 kredytów hipotecznych na kwotę 150 tys. zł (wartość nieruchomości 250 tys. zł), okres spłaty 15 lat, raty równe

Bank

Nazwa oferty

Rata

Prowizja

RRSO

Bank BPS

Kredyt hipoteczny Mój Dom - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS VISA

1 067 zł

1,9%

3,82%

Citi Handlowy

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna

1 074 zł

1,5%

3,81%

PKO BP

Własny Kąt Hipoteczny - oferta pakietowa

1 077 zł

0%

3,66%

Credit Agricole

Kredyt hipoteczny Niższa Marża

1 082 zł

2%

4,57%

Bank Millennium

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna

1 089 zł

0%

4,22%

Raiffeisen Polbank

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna

1 089 zł

0%

4,51%

eurobank

Kredyt hipoteczny Niski Procent - niższa marża

1 093 zł

2%

4,6%

Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Wśród kredytów hipotecznych z ratą stałą pierwszą lokatę w maju zajęła oferta promocyjna Mój Dom (z kartą kredytową Visa) Banku BPS. Osoby chcące skorzystać z promocyjnych warunków (marża: 1,7% i prowizja: 1,9%, min. 400 zł), są zobowiązane:

  • - założyć konto osobiste wraz z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej,

  • - wykupić ubezpieczenie nieruchomości z oferty banku,

  • - dobrać kartę kredytową BPS Visa Credit.

Dodatkowo można liczyć na obniżenie prowizji do 0% oraz obniżkę marży o 0,1 p.p., wybierając pakiet rozszerzony (w którego skład wchodzą: konto + karta debetowa i bankowość elektroniczna, karta kredytowa Visa Gold oraz ubezpieczenie na życie w WTUŻiR Concordia Capital SA).

Drugie miejsce majowego rankingu zajęła oferta promocyjna Kredytu hipotecznego w Citi Handlowym. Warunkiem skorzystania z marży 1,79% i prowizji 1,5% jest założenie konta osobistego i zasilanie go poprzez wpływ wynagrodzenia. Niestety oferta dostępna jest tylko dla osób osiągających dochody powyżej 5 tys. zł netto miesięcznie (w przeciwnym wypadku marża wyniesie 2,6%).

Ostatnie miejsce na podium należy do PKO Banku Polskiego, który w ramach oferty pakietowej Własny Kąt Hipoteczny nie pobiera prowizji, podczas gdy marża wynosi 1,83% (w pierwszym roku: 1,1%). Warto podkreślić, że 25% pożyczanej kwoty może zostać przeznaczona przez klienta na dowolny cel. Prezentowane warunki są dostępne przy skorzystaniu z dodatkowych produktów: konta osobistego, ubezpieczenia od utraty pracy i na życie oraz karty kredytowej.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (31.05.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4411 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów hipotecznych - kwiecień 2017
Poczucie bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Jednym ze sposobów jej zaspokojenia jest zapewnienie sobie stałego miejsca zamieszkania. Niestety zakup nawet niewielkiej nieruchomości niesie ze sobą konieczność poniesienia znacznych nakładów finansowych. Jedną z metod pozyskania pieniędzy na sfinansowanie takiego celu jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać takich zobowiązań.
Ranking kredytów hipotecznych - marzec 2017
Dom, mieszkanie a nawet działka nad jeziorem - zakup wszystkich tych nieruchomości niesie ze sobą konieczność poniesienia znacznych nakładów finansowych. Niestety wszystkie badania wskazują, że większość Polaków nie dysponuje oszczędnościami, a co za tym idzie większe wydatki finansuje produktami kredytowymi. Specjalnie dla nich porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie teraz szukać najlepszych takich rozwiązań.
Ranking kredytów hipotecznych - luty 2017
Choć aura za oknem nie sprzyja przeprowadzaniu transakcji na rynku nieruchomości, to warto jednak poświęcić teraz trochę czasu i rozejrzeć się za swoim wymarzonym domem lub mieszkaniem. Trzeba jednak wiedzieć, że bez względu na to jaka nieruchomość nas interesuje to jej zakup wymaga dużych nakładów finansowych. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu może być zaciągnięcie kredytu hipotecznego w jednym z banków. Zobaczmy która z instytucji oferuje dziś najlepsze rozwiązania.
Ranking kredytów hipotecznych - styczeń 2017
Dom, mieszkanie, czy zwykła działka budowlana - powodów, dla których ludzie zaciągają kredyty hipoteczne jest naprawdę wiele. Należy jednak pamiętać o tym, że bez względu na to jakie jest przeznaczenie danego zobowiązania, to warto zadbać by było ono uruchomione na atrakcyjnych warunkach. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie gdzie należy szukać takich produktów.
Ranking kredytów hipotecznych - grudzień 2016
Posiadanie własnej nieruchomości to jedno z największych marzeń współczesnego społeczeństwa. Niestety aby zrealizować tą operację konieczne jest posiadanie dużych nadwyżek finansowych. Jedną z metod pozyskania takiego finansowania jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać najlepszego takiego produktu.