24.05.2016, 13:52

Ranking kredytów hipotecznych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking kredytów hipotecznych
Dom, mieszkanie czy choćby działka budowlana - posiadanie każdej z tych nieruchomości to marzenie wielu osób. Niestety zakup którejkolwiek z nich wymaga poniesienia dużych nakładów finansowych, a jak wiadomo nie każdy dysponuje oszczędnościami w kwocie kilkuset tysięcy złotych. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu może być zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Zobaczmy, który bank oferuje obecnie najlepszy taki produkt?

Kredyty hipoteczne to dobry sposób na pozyskanie finansowania dla osób zainteresowanych przeprowadzeniem transakcji na rynku nieruchomości. Dzieje się tak dlatego, ponieważ produkty te mogą opiewać na wysokie kwoty oraz są teraz stosunkowo nisko oprocentowane. Przykładowo, średnie oprocentowanie rzeczywiste 10-letniego kredytu na kwotę 200 tys. zł z 10-cio procentowym wkładem własnym wynosi dziś 4,69 proc., podczas gdy jeszcze kilka lat temu z powodzeniem przekraczało ono poziom 7 proc.

Średnia RRSO kredytów hipotecznych

 

Kto oferuje najlepsze kredyty hipoteczne?

Zanim znajdziemy odpowiedź na to pytanie warto zaznaczyć, że parametry jakie zostały uwzględnione przy tworzeniu poniższego rankingu zostały wytypowane przez użytkowników Fast50Club. Osoby te zadeklarowały, że najchętniej zaciągnęłyby 10-letni kredyt na kwotę 200 tys. zł z 10 proc. wkładem własnym. Sprawdźmy gdzie można szukać takich zobowiązań.

TOP7 kredytów hipotecznych na kwotę 180 tys. zł (wartość nieruchomości 200 tys. zł), okres spłaty 10 lat, raty równe
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
Bank BPS
Kredyt hipoteczny „Mój Dom" - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS Visa
1 736,00 zł
1,90%
3,49%
PKO BP
"WŁASNY KĄT hipoteczny" - oferta pakietowa
1 797,00 zł
0,00%
3,85%
BZ WBK
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1 768,00 zł
2,00%
3,86%
Bank Pekao
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1 793,00 zł
1,99%
4,20%
BOŚ Bank
Kredyt hipoteczny
1 811,00 zł
2,00%
4,45%
mBank
mPlan hipoteczny - oferta promocyjna
1 811,00 zł
4,00%
4,89%
Deutsche Bank
Kredyt z prowizją 0% - oferta pakietowa
1 820,00 zł
0,00%
5,29%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla przyjętych parametrów najlepszy kredyt hipoteczny oferuje obecnie Bank BPS. Oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi zaledwie 3,49 proc. i to pomimo tego, że za jego udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości 1,9 proc. Trzeba jednak zaznaczyć, że aby móc się cieszyć z tak atrakcyjnych warunków przyszły kredytobiorca musi otworzyć w Banku BPS konto osobiste z kartą debetową i dostępem do bankowości internetowej, a także zakupić kartę kredytową oraz ubezpieczenie mieszkania.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła oferta pakietowa "WŁASNY KĄT hipoteczny" dostępna w PKO BP z oprocentowaniem rzeczywistym 3,85 proc. Niestety w jej przypadku, podobnie jak u zwycięzcy, konieczne jest skorzystanie z dodatkowych produktów bankowych typu konto osobiste, karta kredytowa oraz ubezpieczenia chroniącego przed utratą pracy i na życie.

Ostatnią lokatę na podium zajął kredyt hipoteczny udzielany przez Bank Zachodni WBK. Tu także konieczny jest zakup dodatkowych produktów bankowych np. konta osobistego z regularnym wpływem. Oprocentowanie rzeczywiste tego rozwiązania wynosi 3,86 proc. a prowizja pobierana za jego udzielenie ma wysokość 2 proc.

Kolejne miejsca w powyższym rankingu zajęły zobowiązania mieszkaniowe oferowane przez Bank Pekao, BOŚ, mBank oraz Deutsche Bank. Oprocentowania rzeczywiste tych zobowiązań przyjmują wartości z przedziału 4,20 - 5,29 proc. Warto pamiętać, że każda z tych instytucji pobiera prowizję za udzielenie swojego zobowiązania.

Kredyty hipoteczne stanowią doskonałe wsparcie dla osób planujących zakup domu, działki czy mieszkania. Wynika to z faktu, że zobowiązania te nie tylko łatwo zaciągnąć (oferowane niemal przez wszystkie banki) ale są one teraz po prostu tanie (niskie oprocentowanie). Trzeba jednak pamiętać, że nic nie trwa wiecznie i wcześniej czy później powyższe atuty mogą ulec odwróceniu.

Warto także dodać, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje statuetkę Comperia Stars, dzięki której weźmie udział w walce o tytuł najlepszego banku udzielającego kredytów hipotecznych w całym 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (24.05.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
560 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów hipotecznych - kwiecień 2016
Dla kredytobiorców jest teraz dobry czas. Niskie stopy procentowe skutecznie obniżają koszty kredytów, także tych nowo udzielanych. Niemniej i tak koniecznie należy wyszukiwać najatrakcyjniejszych ofert! Jak wynika z kwietniowego rankingu kredytów hipotecznych przygotowanego przez Comperia.pl, najtaniej jest obecnie w Banku BPS, Banku Zachodnim WBK oraz PKO BP.
Archiwalny ranking kredytów hipotecznych - marzec 2016
Mówi się, że najbezpieczniejszym sposobem oszczędzania pieniędzy są inwestycje w nieruchomości. W sumie nic w tym dziwnego, bo przecież działki budowlanej lub nawet rolnej nikt nam nie zabierze. Co więcej, utrzymanie takiego aktywa niewiele kosztuje - ponosimy tylko opłaty związane z podatkami i ewentualnym utrzymaniem na nim porządku. Niestety kupno takiej nieruchomości wymaga sporych nakładów finansowych. Jednym ze sposobów pozyskania finansowania na zakup działki jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Zobaczmy, w którym banku można obecnie znaleźć najlepszy taki produkt.
Archiwalny ranking kredytów hipotecznych - luty 2016
Dom na ogół kojarzony jest z bezpieczeństwem, wypoczynkiem oraz miejscem w którym spędzamy czas z najbliższymi. Niestety aby stać się szczęśliwym posiadaczem własnych "czterech kątów" konieczne jest zgromadzenie znacznych nadwyżek finansowych. Osoby, które nie dysponują odpowiednim kapitałem skazane są na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać takiego zobowiązania.
Archiwalny ranking kredytów hipotecznych - styczeń 2016
Ostatnie tygodnie nie należały do zbyt udanych dla polskiego rynku kredytów hipotecznych. Podwyżki marż oraz konieczność wnoszenia wyższego wkładu własnego sprawiły, że obecnie dużo trudniej jest znaleźć naprawdę dobrą ofertę. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób poszukujących zobowiązań mieszkaniowych, porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała ranking takich produktów.
Archiwalny ranking kredytów hipotecznych - grudzień 2015
Posiadanie własnego mieszkania to jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Co jak co, ale to właśnie w domu czujemy się bezpiecznie, odpoczywamy oraz spędzamy czas z najbliższymi. Niestety zrealizowanie tego marzenia jest bardzo kosztowne i często wymaga skorzystania ze wsparcia jakim jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. W którym banku znajdziemy obecnie najlepszy taki produkt? Zapraszam do najnowszego rankingu tych instrumentów.
Zobacz dyskusje na forum