21.06.2016, 11:11

Ranking kredytów hipotecznych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking kredytów hipotecznych
Zakup nieruchomości wymaga nie tylko załatwienia wielu formalności, ale także posiadania znacznego zaplecza finansowego. O ile z tym pierwszym warunkiem większość z nas poradzi sobie bez większych problemów, o tyle do tego drugiego często wykorzystujemy kredyty hipoteczne. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie jaki bank oferuje obecnie najlepsze takie zobowiązania.

Jedną z podstawowych zalet kredytów mieszkaniowych jest to, że produkty te można zaciągać na bardzo długi czas wynoszący nawet 35 lat. Niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć co się będzie działo w tym okresie, dlatego część osób decyduje się na krótszy termin spłaty.

Z ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników Fast50Club wynika, że najchętniej zaciągnęliby oni swoje zobowiązanie na okres nie dłuższy niż 20 lat. Co więcej, kwota jaką chcieliby pożyczyć to 180 tys. złotych z przeznaczeniem na zakup nieruchomości wartej 200 tys. złotych. Zobaczmy zatem, który bank posiada w swojej ofercie najlepszy kredyt spełniający takie kryteria.

 

TOP7 kredytów hipotecznych na kwotę 180 tys. zł (wartość nieruchomości 200 tys. zł), okres spłaty 20 lat, raty równe
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
PKO BP
"WŁASNY KĄT hipoteczny" - oferta pakietowa
1 064,00 zł
0,00%
3,87%
BZ WBK
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1 051,00 zł
2,00%
3,88%
Alior Bank
Megahipoteka - oferta promocyjna
1 061,00 zł
1,00%
3,91%
Bank Pekao
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1 061,00 zł
1,99%
4,01%
Bank BPS
Kredyt hipoteczny „Mój Dom" - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS Visa
1 062,00 zł
1,90%
4,01%
BOŚ Bank
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1 080,00 zł
2,00%
4,24%
mBank
mPlan hipoteczny - oferta promocyjna
1 080,00 zł
4,00%
4,48%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla przyjętych założeń najlepszy kredyt hipoteczny oferuje obecnie Bank PKO BP. Oferta, o wiele mówiącej nazwie "WŁASNY KĄT hipoteczny", dostępna w tej instytucji charakteryzuje się nie tylko atrakcyjnym poziomem raty kredytowej, ale także niskim oprocentowaniem rzeczywistym. RRSO tego zobowiązania wynosi zaledwie 3,87 proc. Trzeba jednak wiedzieć, że aby uzyskać tak atrakcyjne warunki konieczny jest zakup ROR, karty kredytowej i odpowiedniego ubezpieczenia.

Drugą lokatę na podium zajął kredyt hipoteczny oferowany przez Bank Zachodni WBK. Oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi 3,88 proc., a za jego udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości 2 procent. Należy jednak wspomnieć, że w celu uzyskania takich warunków kredytowych klient musi posiadać lub zakupić w tym banku inne produkty finansowe.

Trzecie miejsce w powyższym zestawieniu padło łupem Alior Banku. Kredyt hipoteczny oferowany przez tą instytucję co prawda wymaga opłacenia prowizji za jego udzielenie w wysokości 1 proc., ale charakteryzuje się niskim poziomem RRSO, która to przyjmuje wartość 3,91 proc. Niestety, podobnie jak u poprzedników, tu również konieczny jest zakup dodatkowych produktów bankowych.

Miejsca tuż za podium zajęły kredyty hipoteczne dostępne w Banku Pekao, BPS, BOŚ, oraz mBanku. Oprocentowanie rzeczywiste tych zobowiązań zawiera się w przedziale od 4,01 do 4,48 proc. i wszystkie wymagają od klienta opłacenia prowizji za udzielenie danego kredytu.

Na zakończenie dodam tylko, że dzisiejszy zwycięzca rankingu - Bank PKO BP - otrzymuje statuetkę Comperia Stars za najlepszy kredyt hipoteczny w czerwcu 2016r.. Na uwagę zasługuje fakt, że owe wyróżnienie trafia do tej instytucji już drugi raz w tym roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (21.06.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
566 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów hipotecznych - maj 2016
Dom, mieszkanie czy choćby działka budowlana - posiadanie każdej z tych nieruchomości to marzenie wielu osób. Niestety zakup którejkolwiek z nich wymaga poniesienia dużych nakładów finansowych, a jak wiadomo nie każdy dysponuje oszczędnościami w kwocie kilkuset tysięcy złotych. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu może być zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Zobaczmy, który bank oferuje obecnie najlepszy taki produkt?
Ranking kredytów hipotecznych - kwiecień 2016
Dla kredytobiorców jest teraz dobry czas. Niskie stopy procentowe skutecznie obniżają koszty kredytów, także tych nowo udzielanych. Niemniej i tak koniecznie należy wyszukiwać najatrakcyjniejszych ofert! Jak wynika z kwietniowego rankingu kredytów hipotecznych przygotowanego przez Comperia.pl, najtaniej jest obecnie w Banku BPS, Banku Zachodnim WBK oraz PKO BP.
Archiwalny ranking kredytów hipotecznych - marzec 2016
Mówi się, że najbezpieczniejszym sposobem oszczędzania pieniędzy są inwestycje w nieruchomości. W sumie nic w tym dziwnego, bo przecież działki budowlanej lub nawet rolnej nikt nam nie zabierze. Co więcej, utrzymanie takiego aktywa niewiele kosztuje - ponosimy tylko opłaty związane z podatkami i ewentualnym utrzymaniem na nim porządku. Niestety kupno takiej nieruchomości wymaga sporych nakładów finansowych. Jednym ze sposobów pozyskania finansowania na zakup działki jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Zobaczmy, w którym banku można obecnie znaleźć najlepszy taki produkt.
Archiwalny ranking kredytów hipotecznych - luty 2016
Dom na ogół kojarzony jest z bezpieczeństwem, wypoczynkiem oraz miejscem w którym spędzamy czas z najbliższymi. Niestety aby stać się szczęśliwym posiadaczem własnych "czterech kątów" konieczne jest zgromadzenie znacznych nadwyżek finansowych. Osoby, które nie dysponują odpowiednim kapitałem skazane są na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać takiego zobowiązania.
Archiwalny ranking kredytów hipotecznych - styczeń 2016
Ostatnie tygodnie nie należały do zbyt udanych dla polskiego rynku kredytów hipotecznych. Podwyżki marż oraz konieczność wnoszenia wyższego wkładu własnego sprawiły, że obecnie dużo trudniej jest znaleźć naprawdę dobrą ofertę. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób poszukujących zobowiązań mieszkaniowych, porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała ranking takich produktów.
Zobacz dyskusje na forum