27.07.2017, 11:24

Ranking kont oszczędnościowych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking kont oszczędnościowych
Po raz kolejny analitycy Comperia.pl sprawdzili, ile maksymalnie pozwalają zyskać najlepsze konta oszczędnościowe. Lipiec nie przyniósł jednak niespodzianek. Nadal najwyższa dostępna stawka to 3,5% w skali roku.

Konta oszczędnościowe mogą być oprocentowane wyżej niż lokaty. Niestety tylko w promocji. Jeśli jednak poszukujesz korzystnej oferty z atrakcyjnym oprocentowaniem, choćby było dostępne tylko dla nowych klientów lub tylko na nowe środki, będziesz mieć w czym wybierać. Najważniejsze warunki najlepszych lipcowych propozycji oszczędzania na kontach prezentujemy poniżej.

Podczas przygotowywania zestawienia wzięliśmy pod uwagę wysokość oprocentowania, a w przypadku remisów także wysokość kwoty, która będzie podlegać wymienionej stopie.

 

Najlepsze konta oszczędnościowe: lipiec 2017 r.
Bank Nazwa oferty Oprocentowanie Maksymalna kwota wpłaty objęta wskazanym oprocentowaniem Wymagane konto osobiste
Orange Finanse Konto Oszczędnościowe 3,50% 10 000 zł tak
T-Mobile Usługi Bankowe Konto Oszczędnościowe (oferta promocyjna) 3,00% 50 000 zł tak
Bank Pocztowy Pocztowe Konto 500+ 3,00% 10 000 zł nie
Deutsche Bank db Konto Oszczędnościowe Plus 2,55% 100 000 zł nie
Getin Bank Konto Oszczędnościowe w promocji "Na dobry początek" 2,50% 100 000 zł tak
Bank Millennium Konto Oszczędnościowe Profit - na nowe środki 2,50% 100 000 zł tak
Eurobank Rachunek Oszczednościowy Extra Zysk (dla nowych Klientów) 2,50% 30 000 zł tak
IdeaBank Konto Zośka 2,25% 100 000 zł tak
Nest Bank Nest Oszczędności 2,25% 50 000 zł tak
Toyota Bank Indeksowane Konto Oszczędnościowe 2,23% 100 000 zł nie
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Po raz kolejny z rzędu zwycięzcą rankingu rachunków oszczędnościowych został Orange Finanse z Kontem Oszczędnościowym gwarantującym 3,5% w skali roku. To propozycja dla nowych klientów banku, którzy założą rachunek osobisty (lub otworzyli go nie wcześniej niż 60 dni przed chęcią skorzystania z promocji konta oszczędnościowego). Bonusowe oprocentowanie obowiązuje dla kwot do 10 000 zł przez 6 miesięcy po zawarciu umowy. Jest jednak dodatkowy warunek: z promocji mogą skorzystać osoby, które będą co miesiąc płacić bezgotówkowo kartą do konta osobistego na kwotę min. 300 zł.

Drugą pozycję w zestawieniu zajął T-Mobile Usługi Bankowe, zapewniający zysk 3% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym. Promocyjne oprocentowanie dostępne jest dla kwot do 50 000 zł przez 92 dni od dnia następującego po otwarciu rachunku oszczędnościowego przez nowych klientów, którzy otworzą także konto osobiste.

Z Konta 500+ od Banku Pocztowego skorzystają tylko nieliczni, ponieważ oferta przeznaczona jest jedynie dla beneficjentów Programu Rodzina 500 Plus. Bonusowe oprocentowanie obowiązuje tylko do kwoty 10 000 zł w okresie do 30 września 2017 r. Plusem oferty jest brak konieczności zakładania konta osobistego.

Tuż za podium uplasował się Deutsche Bank z db Kontem Oszczędnościowym Plus, zapewniającym zysk 2,55% w skali roku dla kwot do aż 100 000 zł - niestety tylko przez 4 miesiące po otwarciu rachunku w promocji. Zaletą oferty jest za to brak wymogu posiadania konta osobistego w DB.

Kolejne miejsca zajęły ex aequo Getin Bank (z ofertą dla nowych klientów) i Bank Millennium (z ofertą na nowe środki), zapewniające zysk 2,5% w skali roku dla kwot do 100 000 zł. W ramach Konta Na Dobry Początek od Getin Banku podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące po otwarciu rachunku, a w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit w Millennium jest to okres krótszy: 3 miesiące. Oba banki wymagają otwarcia/posiadania konta osobistego.

Choć Eurobank również oferuje 2,5% (podobnie jak Getin Bank i Millennium), to promocyjne warunki dotyczą już niższych kwot: do 30 000 zł.

Trzy ostatnie miejsca w pierwszej dziesiątce najlepszych ofert należą do kolejno do: Idea Banku (2,25%), Nest Banku (2,25%) i Toyota Banku (2,23%).

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (27.07.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4420 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - maj 2017
Płynność, wysokie oprocentowanie i bezpieczeństwo to podstawowe wymagania stawiane obecnie produktom służącym do pomnażania pieniędzy. Instrumentami spełniającymi wszystkie te warunki są konta oszczędnościowe dostępne w bankach. Należy jednak mieć na uwadze aby korzystać wyłącznie z najlepszych rozwiązań. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać takich produktów.
Ranking kont oszczędnościowych - kwiecień 2017
Dają nieźle zarobić - tak w trzech słowach można opisać najlepsze konta oszczędnościowe dostępne obecnie na rynku. Za wyciągnięciem takiego wniosku przemawia fakt, że oprocentowanie tych produktów z powodzeniem przewyższa znaczną część lokat bankowych. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie można znaleźć tak atrakcyjne instrumenty.
Ranking kont oszczędnościowych - marzec 2017
Posiadacze nadwyżek finansowych ciągle zmagają się z problemem takiego ich ulokowania aby przyniosły one zadowalającą stopę zwrotu. Wyzwanie to wydaje się teraz jeszcze trudniejsze, gdyż ostatnio wzrosła inflacja, która sprawia że długoterminowe oszczędzanie nie ma obecnie większego sensu. Dlatego optymalnym produktem jaki obecnie można wykorzystać do pomnażania swoich pieniędzy jest konto oszczędnościowe. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła które z nich jest najlepsze.
Ranking kont oszczędnościowych - luty 2017
Zyski, przychody, profity - słów jakimi można opisać otrzymywane pieniądze jest naprawdę wiele. Z punktu widzenia osoby posiadającej nadwyżki finansowe ważne jest jednak znalezienie takiego instrumentu finansowego, który sprawi że owy dochód będzie jak najwyższy. Ciekawym produktem nadającym się do tego zadania są konta oszczędnościowe. Zobaczmy, w którym banku można obecnie znaleźć najlepsze takie rachunki.
Ranking kont oszczędnościowych - styczeń 2017
Zacząć gromadzić pieniądze - to jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych. Produktem doskonale nadającym się do spełnienia tego celu są konta oszczędnościowe dostępne w bankach. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie, w której instytucji można znaleźć najlepszy taki instrument.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Forum finansowe dla firm