19.06.2017, 11:02

Ranking kont oszczędnościowych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking kont oszczędnościowych
Choć w dobie niskich stóp procentowych coraz trudniej znaleźć ofertę depozytową, która gwarantowałaby wysokie zyski, to na bezpiecznym oszczędzaniu można godziwie zarabiać. Wystarczy poświęcić chwilę na dopasowanie odpowiedniej oferty. Jeśli nie masz czasu na poszukiwania, sprawdź najnowszy ranking kont oszczędnościowych Comperia.pl

Konta oszczędnościowe cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Zasady dotyczące oszczędzania na tego typu rachunkach są proste i przejrzyste. Kapitał znajdujący się na koncie jest oprocentowany zgodnie z aktualną stawką podaną w tabeli oprocentowania banku. Odsetki naliczane są za faktyczny okres przechowywania kapitału, a ich dopisanie następuje zwykle jednorazowo w okresach miesięcznych.

Banki zazwyczaj nie pobierają opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku oszczędnościowego, chociaż mogą pojawić się dodatkowe koszty przy częstych wypłatach. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju kont jest stały dostęp do pieniędzy. W przeciwieństwie do lokat możemy w dowolnej chwili i ilości wpłacać środki na rachunek oszczędnościowy, a także wypłacać (choć w przypadku niektórych banków godziny realizacji przelewów nawet między rachunkami własnymi klienta mogą być ograniczone). Zazwyczaj jednak tylko 1 wypłata w miesiącu jest darmowa - pozostałe wiążą się z kilkuzłotową opłatą. Z tego względu najkorzystniej jest tak zarządzać wypłatami z konta oszczędnościowego, by ograniczyć ich liczbę do 1 operacji w danym okresie rozliczeniowym.

Przejdźmy do kwestii dostępnego oprocentowania. Porównaliśmy dla Was najlepsze oferty banków i wybraliśmy te konta oszczędnościowe, które pozwalają na uzyskanie najwyższego oprocentowania przy saldzie rachunku w wysokości 15 tys. zł.Na pierwszym miejscu czerwcowego rankingu znalazło się Konto Oszczędnościowe w Orange Finanse. Na odsetki rzędu 3,5% w skali roku przez 6 miesięcy mogą liczyć nowi klienci banku, którzy założą także konto osobiste wraz z kartą debetową, wydając niż bezgotówkowo min. 300 zł miesięcznie.

Aż 2,75% w skali roku możemy zyskać dzięki promocyjnej ofercie Konta Oszczędnościowego Ekoprofit w BOŚ Banku. Warunkiem jest zapewnienie wpływów pieniężnych na rachunek osobisty w kwocie min. 1000 zł miesięcznie. Dodatkowo wymagane jest posiadanie karty debetowej do konta (ROR), ustanowienie comiesięcznych zleceń stałych z ROR zasilających konto oszczędnościowe na kwotę min. 500 zł oraz niedokonywanie wypłat gotówkowych i bezgotówkowych z EKOprofitu w danym kwartale, za który byłby wypłacany bonus.

Trzecią lokatę w zestawieniu zajął Deutsche Bank z db Kontem Oszczędnościowym Plus, zapewniającym oprocentowanie 2,55% w skali roku przez pierwsze 4 miesiące. Oferta skierowana jest dla nowych środków / nowych Klientów Banku. Jej zaletą jest brak wymogu posiadania konta osobistego.

 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (19.06.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4411 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - maj 2017
Płynność, wysokie oprocentowanie i bezpieczeństwo to podstawowe wymagania stawiane obecnie produktom służącym do pomnażania pieniędzy. Instrumentami spełniającymi wszystkie te warunki są konta oszczędnościowe dostępne w bankach. Należy jednak mieć na uwadze aby korzystać wyłącznie z najlepszych rozwiązań. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać takich produktów.
Ranking kont oszczędnościowych - kwiecień 2017
Dają nieźle zarobić - tak w trzech słowach można opisać najlepsze konta oszczędnościowe dostępne obecnie na rynku. Za wyciągnięciem takiego wniosku przemawia fakt, że oprocentowanie tych produktów z powodzeniem przewyższa znaczną część lokat bankowych. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie można znaleźć tak atrakcyjne instrumenty.
Ranking kont oszczędnościowych - marzec 2017
Posiadacze nadwyżek finansowych ciągle zmagają się z problemem takiego ich ulokowania aby przyniosły one zadowalającą stopę zwrotu. Wyzwanie to wydaje się teraz jeszcze trudniejsze, gdyż ostatnio wzrosła inflacja, która sprawia że długoterminowe oszczędzanie nie ma obecnie większego sensu. Dlatego optymalnym produktem jaki obecnie można wykorzystać do pomnażania swoich pieniędzy jest konto oszczędnościowe. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła które z nich jest najlepsze.
Ranking kont oszczędnościowych - luty 2017
Zyski, przychody, profity - słów jakimi można opisać otrzymywane pieniądze jest naprawdę wiele. Z punktu widzenia osoby posiadającej nadwyżki finansowe ważne jest jednak znalezienie takiego instrumentu finansowego, który sprawi że owy dochód będzie jak najwyższy. Ciekawym produktem nadającym się do tego zadania są konta oszczędnościowe. Zobaczmy, w którym banku można obecnie znaleźć najlepsze takie rachunki.
Ranking kont oszczędnościowych - styczeń 2017
Zacząć gromadzić pieniądze - to jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych. Produktem doskonale nadającym się do spełnienia tego celu są konta oszczędnościowe dostępne w bankach. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie, w której instytucji można znaleźć najlepszy taki instrument.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Forum o ubezpieczeniach
Forum finansowe dla firm