11.08.2016, 09:24

Ranking kont oszczędnościowych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking kont oszczędnościowych
Są oprocentowane, proste w obsłudze a do tego pozwalają efektywnie pomnażać pieniądze - mowa oczywiście o kontach oszczędnościowych dostępnych w bankach. Trzeba jednak wiedzieć, że tylko najlepsze produkty gwarantują osiągnięcie zadowalającego zarobku. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić gdzie należy szukać takich rozwiązań?

Konta oszczędnościowe, jak sama nazwa wskazuje, służą do gromadzenia nadwyżek finansowych. Co więcej, oprocentowanie tych produktów jest na tyle wysokie (dla rynkowej czołówki bez problemu przekracza poziom 3 procent w skali roku), że zarobek osiągany z tych instrumentów z powodzeniem może konkurować z zyskami oferowanymi na lokatach bankowych.

Zanim poznamy zestawienie najlepszych kont oszczędnościowych warto zaznaczyć, że parametry wykorzystane do stworzenia poniższego rankingu zostały wytypowane przez użytkowników Fast50CLub w drodze ankiety. Z zebranych odpowiedzi wynika, że osoby te na swoich rachunkach najczęściej przetrzymują kwotę 10 tys. złotych.

 

Najlepsze konta oszczędnościowe na kwotę 10 tys. złotych
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Maksymalna kwota wpłaty
Wymagane konto
Orange Finanse
Konto oszczędnościowe
3,50%
10 000 zł
tak
Eurobank
Rachunek Oszczędnościowy Extra Zysk (dla nowych Klientów)
3,00%
30 000 zł
tak
Idea Bank
Konto Zośka
3,00%
100 000 zł
tak
Getin Noble Bank
Konto oszczędnościowe w promocji "Na dobry początek"
2,80%
100 000 zł
tak
Idea Bank
Konto Zyskowne (aktywny klient)
2,80%
10 000 zł
tak
Bank BPH
Pracowite Konto Oszczędnościowe (dla posiadaczy konta Maksymalnego)
2,75%
50 000 zł
 tak
BOŚ
Konto oszczędnościowe Ekoprofit - promocja
2,75%
50 000 zł
tak
Bank Millennium
Konto oszczędnościowe na nowe środki
2,70%
100 000 zł
tak
Deutsche Bank
db Konto Oszczędnościowe Plus
2,55%
100 000 zł
nie
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsze konto oszczędnościowe oferuje obecnie Orange Finanse. Rachunek dostępny w tym banku jest oprocentowany na 3,50 proc. w skali roku. Osoba zainteresowana takim rozwiązaniem musi jednak liczyć się z koniecznością otwarcia ROR oraz dokonywania płatności kartą na sumę minimum 300 złotych.

Drugie miejsce w dzisiejszym zestawieniu padło łupem Rachunku Oszczędnościowego Ekstra Zysk w Eurobanku oraz Konta Oszczędnościowego ZOŚKA dostępnego w Idea Banku. Oprocentowanie nominalne tych instrumentów wynosi równe 3,00 proc. w skali roku i obydwa wymagają otwarcia ROR. Trzeba jednak dodać, że z tak atrakcyjnej propozycji Eurobanku mogą skorzystać tylko nowi klienci tej instytucji.

Ostatnią lokatę na podium zajęły rachunki oferowane przez Getin Noble Bank oraz Idea Bank. Ich oprocentowanie nominalne wynosi 2,80 proc. w skali roku, a maksymalna kwota jaką można na nich ulokować to 100 tys. zł (Getin) oraz 10 tys. zł (Idea). Co ważne, aby stać się szczęśliwym posiadaczem któregokolwiek z tych instrumentów konieczne jest otwarcie ROR. Należy jeszcze dodać, że oferta Getin Noble Banku jest adresowana wyłącznie do nowych klientów.

Tuż za zwycięzcami dzisiejszego rankingu znalazły się konta oszczędnościowe dostępne w Banku BPH, BOŚ Banku, Banku Millennium i Deutsche Banku. Oprocentowanie tych rachunków przyjmuje wartości z przedziału od 2,55 proc. do 2,75 proc. w skali roku.

Na zakończenie warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca - Orange Finanse - otrzymuje statuetkę Comperia Stars za najlepsze konto oszczędnościowe sierpnia 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (11.08.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
576 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - lipiec 2016
Jednym z wymagań stawianych produktom bankowym przez osoby posiadające nadwyżki finansowe jest zapewnienie sobie stałego dostępu do swoich pieniędzy. Instrumentami doskonale spełniającymi to zadanie są konta oszczędnościowe oferowane przez banki. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, w której instytucji można obecnie znaleźć najlepszy taki produkt.
Ranking kont oszczędnościowych - czerwiec 2016
Pieniądze niby szczęścia nie dają, ale comiesięczne obserwowanie jak na rachunku osobistym klienta pojawia się nowe zasilenie sprawia, że poziom jego zadowolenia znacznie wrasta. Rozwiązaniem zapewniającym taką regularną wypłatę odsetek są na przykład konta oszczędnościowe oferowane przez banki. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie w której instytucji znajdziemy najlepszy taki rachunek.
Ranking kont oszczędnościowych - maj 2016
Pewność, dostępność i wysoki zarobek - to trzy podstawowe cechy jakimi kieruje się przeciętny posiadacz nadwyżek finansowych. Mówiąc wprost zależy mu na uzyskaniu zadowalających odsetek oraz zachowaniu stałego dostępu do swoich pieniędzy. Produktami umożliwiającymi takie połączenie są konta oszczędnościowe oferowane przez banki. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić który bank ma w ofercie najlepszy taki instrument.
Ranking kont oszczędnościowych - kwiecień 2016
W ubiegłym tygodniu poznaliśmy decyzję Rady Polityki Pieniężnej dotyczącą stóp procentowych. Na nieszczęście osób oszczędzających organ ten pozostawił owe stopy na dotychczasowym, niskim poziomie. Oznacza to, że oprocentowania wszystkich produktów służących do pomnażania pieniędzy nadal będą pozostawiały wiele do życzenia. Na rynku można jednak znaleźć rozwiązania, które oferują względnie atrakcyjne warunki. Dobrym przykładem takich instrumentów są chociażby konta oszczędnościowe. Zobaczmy w którym banku dostępne są najlepsze takie produkty.
Archiwalny ranking kont oszczędnościowych - marzec 2016
W tym roku mamy wyjątkowo łagodną zimę - mało śniegu i dodatnie temperatury. Może to i dobrze, ponieważ nie każdy lubi "zamrażanie". Podobna sytuacja występuje w przypadku osób posiadających nadwyżki finansowe. Z jednej strony chcieliby je oni efektywnie pomnożyć, a z drugiej zależy im na stałym dostępie do pieniędzy. Rozwiązaniem łączącym obydwie te cechy są konta oszczędnościowe. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić, gdzie szukać najlepszych takich produktów.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Forum finansowe dla firm