09.03.2017, 09:00

Ranking kont oszczędnościowych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking kont oszczędnościowych
Posiadacze nadwyżek finansowych ciągle zmagają się z problemem takiego ich ulokowania aby przyniosły one zadowalającą stopę zwrotu. Wyzwanie to wydaje się teraz jeszcze trudniejsze, gdyż ostatnio wzrosła inflacja, która sprawia że długoterminowe oszczędzanie nie ma obecnie większego sensu. Dlatego optymalnym produktem jaki obecnie można wykorzystać do pomnażania swoich pieniędzy jest konto oszczędnościowe. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła które z nich jest najlepsze.

Konta oszczędnościowe łączą w sobie wszystkie zalety tradycyjnych depozytów z pełną dostępnością do pieniędzy na nich ulokowanych. Innymi słowy oferują one wysokie oprocentowanie z możliwością wypłacenia pieniędzy w dowolnym momencie bez obaw o dotychczas narosłe odsetki.

Badając preferencje swoich użytkowników porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała ranking rachunków oszczędnościowych, na których przetrzymywane są nadwyżki finansowe w kwocie 15 tys. złotych (taka suma była najczęściej wskazywana przez osoby poszukujące takich kont w ostatnim miesiącu).

 

Najlepsze konta oszczędnościowe na kwotę 15 tys. złotych
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Maksymalna kwota wpłaty
Wymagane konto
BOŚ
Konto oszczędnościowe Ekoprofit - promocja
2,75%
50 000 zł
tak
Deutsche Bank
db Konto Oszczędnościowe Plus
2,55%
100 000 zł
nie
Eurobank
Rachunek Oszczędnościowy Ekstra Zysk (dla nowych Klientów)
2,50%
30 000 zł
tak
Bank Millennium
Konto oszczędnościowe na nowe środki
2,50%
100 000 zł
tak
BGŻOptima
Konto BGŻOptima
2,30%
150 000 zł
nie
Idea Bank
Konta ZOŚKA
2,25%
100 000 zł
tak
Nest Bank
Nest Oszczędności
2,25%
50 000 zł
tak
Toyota Bank
Indeksowane Konto Oszczędnościowe
2,23%
100 000 zł
nie
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsze konto oszczędnościowe posiada w swojej ofercie Bank Ochrony Środowiska. Oprocentowanie nominalne wspomnianego rachunku wynosi 2,75 proc. w skali roku, a maksymalna kwota jaką można na nim ulokować to 50 tys. złotych. Trzeba pamiętać, że aby uzyskać tak atrakcyjne warunki konieczne jest posiadanie ROR w tej instytucji i regularne zasilanie go kwotą min. 1 tys. złotych.

Drugie miejsce dzisiejszego rankingu padło łupem dB Konta Oszczędnościowego Plus dostępnego w Deutsche Banku oprocentowanego na 2,55 proc. w skali roku. Maksymalna kwota jaką można wpłacić na ten rachunek wynosi aż 100 tys. złotych i co ważne - wspomniane warunki nie wymagają otwierania ROR-u w tym banku.

Ostatnią lokatę na podium zajęły konta oszczędnościowe oferowane prze Bank Millennium oraz Eurobank, których oprocentowanie wynosi równe 2,50 proc. w skali roku. Warto zaznaczyć, że choć obydwa banki wymagają otwarcia kont osobistych, to ich oferty różnią się maksymalną kwotą jaką można ulokować w tych podmiotach. I tak, Bank Millennium promocyjnym oprocentowaniem obejmuje sumę 100 tys. złotych, a Eurobank 30 tys. złotych.

Tuż za zwycięzcami dzisiejszego zestawienia znalazły się rachunki oszczędnościowe dostępne w Toyota Banku, Nest Banku, Idea Banku oraz BGŻOptima. Oprocentowanie nominalne wszystkich tych instrumentów przyjmuje wartości z przedziału 2,23 - 2,30 proc. w skali roku i na każdym można ulokować naprawdę duże oszczędności (nawet do 150 tys. zł w BGŻOptima).

Na zakończenie warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje wyróżnienie w postaci Comperia Stars za najlepsze konto oszczędnościowe marca 2017 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (09.03.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
615 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - luty 2017
Zyski, przychody, profity - słów jakimi można opisać otrzymywane pieniądze jest naprawdę wiele. Z punktu widzenia osoby posiadającej nadwyżki finansowe ważne jest jednak znalezienie takiego instrumentu finansowego, który sprawi że owy dochód będzie jak najwyższy. Ciekawym produktem nadającym się do tego zadania są konta oszczędnościowe. Zobaczmy, w którym banku można obecnie znaleźć najlepsze takie rachunki.
Ranking kont oszczędnościowych - styczeń 2017
Zacząć gromadzić pieniądze - to jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych. Produktem doskonale nadającym się do spełnienia tego celu są konta oszczędnościowe dostępne w bankach. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie, w której instytucji można znaleźć najlepszy taki instrument.
Ranking kont oszczędnościowych - grudzień 2016
Pomnażanie pieniędzy na ogół kojarzy się z koniecznością ich czasowego zamrożenia. Założenie lokaty, inwestycje giełdowe, zakup nieruchomości pod wynajem to tylko wybrane przykłady takich czynności. Na szczęście na rynku można znaleźć rozwiązania łączące w sobie atrakcyjne oprocentowanie z pełnym dostępem do posiadanych pieniędzy. Produktem oferującym takie udogodnienie są konta oszczędnościowe oferowane przez banki. Zobaczmy, które z nich jest najlepsze.
Ranking kont oszczędnościowych - listopad 2016
Lokaty, fundusze inwestycyjne a nawet zwykła skarpeta - metod gromadzenia pieniędzy jest naprawdę wiele. Trzeba jednak zaznaczyć, że największą popularnością cieszą się rozwiązania łączące w sobie wysokie oprocentowanie i stały dostęp do ulokowanych nań pieniędzy. Produktami spełniającymi takie wymagania są konta oszczędnościowe. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła w jakim banku można znaleźć najlepsze takie produkty.
Ranking kont oszczędnościowych - październik 2016
Gromadzenie, odkładanie, pomnażanie - słów jakimi w przystępny sposób możemy opisać czynność oszczędzania pieniędzy jest naprawdę wiele. Warto wspomnieć, że bez względu na to jak opiszemy tą operację, najważniejszym elementem jest to, że w ogóle podjęliśmy się jej realizacji. Jednym z instrumentów jaki wykorzystujemy do akumulowania pieniędzy są konta oszczędnościowe. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, które z nich jest najlepsze.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Forum finansowe dla firm