Porównaj zyski przy różnej kapitalizacji

Porównaj zysk z lokaty w zależności od częstotliwości dopisywania odsetek do zainwestowanego kapitału (dziennie, miesięcznie, kwartalnie półrocznie lub rocznie).

Kwota inwestycji
PLN
Wysokość oprocentowania w skali roku
%
Liczba kapitalizacji w roku
 
Alternatywna liczba kapitalizacji w roku
 

Zyski z lokat zależą od kapitalizacji odsetek

Mało kto wie, że kapitalizacja odgrywa bardzo istotną rolę w wypracowywaniu przyszłych potencjalnych zysków z poczynionych przez klienta inwestycji. Na ogół przyjmuje się, że im proces ten występuje częściej, tym większy zarobek osiąga klient. Warto zatem już na początku porównać zyski przy różnej kapitalizacji.

Oczywiście, w procesie oszczędzania pieniędzy, poza kapitalizacją, istotną rolę pełni także początkowa kwota inwestycji oraz wysokość oprocentowania. Od poziomu tych dwóch parametrów zależy to, ile odsetek otrzyma klient w chwili zakończenia swojej inwestycji.


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat bankowych na 3 lata-długo i bez rewelacji
Powszechnie wiadomo, że największe zyski przynosi oszczędzanie długoterminowe. Co to znaczy długoterminowe? W przypadku lokat bankowych 3 lata to już długo. Czy zatem 3-letnie lokaty są rzeczywiście atrakcyjniejsze od tych z okresem kilkumiesięcznym? Zobacz najnowszy ranking lokat na 3 lata i dowiedz się, który bank oferuje najwyższe odsetki.
Oszczędzanie dla niecierpliwych - analiza Comperia.pl
Niczym nieograniczony dostęp do własnych pieniędzy i odsetki do dyspozycji klienta w ciągu maksymalnie jednego miesiąca? Wydawać by się mogło, że stwierdzenia te są mało realnym marzeniem każdego oszczędzającego, jednak na rynku finansowym naprawdę funkcjonują produkty spełniające takie założenia. O jakich rozwiązaniach mowa? Porównywarka finansowa Comperia.pl zrobiła szybki przegląd instrumentów dla niecierpliwych.
Archiwalny ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2014
Niestety, nadal nie mamy dobrych wiadomości dla oszczędzających. Próżno szukać gwałtownych wzrostów oprocentowania depozytów i kont oszczędnościowych. Co więcej, pojawiło się ryzyko, że Rada Polityki Pieniężnej, zamiast podnieść stopy, ponownie je obniży, co w konsekwencji będzie oznaczało kolejne spadki oprocentowania lokat i kont. Comperia.pl sprawdziła, gdzie obecnie jest najmniej źle lokować pieniądze.
Comperia.pl sprawdza mity dotyczące oszczędzania
Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła zmierzyć się z powszechnymi mitami dotyczącymi oszczędzania. Czy oprocentowanie lokat jest wyższe niż kont oszczędnościowych? Czy warto wybierać depozyty długoterminowe? Czy bycie lojalnym klientem banku jest opłacalne? Czy oszczędzanie nie wymaga czasu? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi w najnowszym raporcie.
Nieruchomości - czy to zarobek tylko dla wybranych?
Wiele osób poszukuje skutecznych metod pomnażania swoich oszczędności. Do tego celu wykorzystują produkty bankowe, kupują dzieła sztuki, albo samodzielnie grają na giełdzie. Są jednak i tacy, którzy próbują inwestować w nieruchomości. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, czy to dobre rozwiązanie?
Lub sprawdź najlepsze lokaty bankowe:
Bank
Oprocentowanie
Ocena
klientów
 
Lokata Cloud
2.4 %
IdeaBank - Lokata Cloud
Depozyt Plus
2.3 %
Toyota Bank - Depozyt Plus
Lokata Standardowa
2 %
BGŻOptima - Lokata Standardowa