Kalkulator lokat

Oblicz, ile zarobisz deponując oszczędności w banku, w zależności od kwoty lokaty, okresu jej trwania i oprocentowania.

Okres inwestycji
lat
Liczba kapitalizacji w roku
 
Wysokość lokaty
PLN
Oprocentowanie w skali roku
%

Ile zarobisz w banku? Sprawdź kalkulator lokat Comperia.pl.

Zarobek na lokacie czy koncie oszczędnościowym zależy od kilku czynników. W kalkulatorze lokat najpierw podaj okres inwestycji, czyli czas, przez który Twoje pieniądze mają procentować. Następnie podaj częstotliwość kapitalizacji, a więc co jaki czas wygenerowane odsetki będą doliczane do kapitału (dzięki kapitalizacji w kolejnym okresie na Twoje zyski pracuje coraz wyższa suma). Kolejnymi krokami jest zdefiniowanie kwoty ulokowanej na depozycie, oraz oprocentowanie środków oferowane przez bank. Po kliknięciu opcji „oblicz” dowiesz się, ile odsetek uda Ci się zarobić.


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Oprocentowanie lokat najniższe w historii
Trudne chwile przeżywają ostatnio posiadacze nadwyżek finansowych. Średnie oprocentowania produktów służących do efektywnego pomnażania oszczędności znajdują się obecnie na rekordowo niskim poziomie. Czy taka operacja będzie trwała wiecznie? Gdzie w najbliższych miesiącach lokować swoje pieniądze? Porównywarka finansowa Comperia.pl zbadała ten problem.
Oprocentowanie lokat bankowych - jest światełko w tunelu
Oprocentowanie lokat bankowych, po ośmiokrotnych obniżkach stóp procentowych w 2012 i 2013 r., jest mizerne jak nigdy. Choć wzrostu stóp doczekamy się zapewne dopiero w przyszłym roku, w ostatnich miesiącach można dostrzec delikatną poprawę atrakcyjności depozytów oferowanych przez banki.
Stopy bez zmian. Oprocentowanie lokat powoli w górę?
Na dwudniowym posiedzeniu w dniach 4 – 5 lutego Rada Polityki Pieniężnej ponownie postanowiła pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Analitycy przewidują, że wzrost stóp nastąpi dopiero w drugiej połowie roku.
Oprocentowanie lokat nadal niskie - czy coś się zmieni?
Na rynku funkcjonuje wiele metod służących do oszczędzania pieniędzy. Największym zainteresowaniem cieszą się najprostsze rozwiązania, czyli gromadzenie nadwyżek finansowych na lokatach i kontach oszczędnościowych. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić, co ciekawego słychać na rynku tych produktów?
Stałe, czy zmienne - jakie oprocentowanie lokaty wybrać?
Oprocentowanie najczęściej kojarzy się z kredytami bankowymi, ale termin ten w równym stopniu dotyczy instrumentów służących do gromadzenia oszczędności. O ile w przypadku pożyczek z reguły bank narzuca klientowi rodzaj oprocentowania, to przy depozytach sami decydujemy, jaką lokatę założymy. Sprawdźmy zatem, czy szukając lokaty bankowej lepiej wybierać oprocentowanie stałe, czy zmienne.
Lub sprawdź najlepsze lokaty bankowe:
Bank
Oprocentowanie
Ocena
klientów
 
Lokata Cloud
2.4 %
IdeaBank - Lokata Cloud
Depozyt Plus
2.3 %
Toyota Bank - Depozyt Plus
Lokata Standardowa
2 %
BGŻOptima - Lokata Standardowa