W jakim czasie mogę zostać rentierem

Oblicz, ile pieniędzy musisz regularnie oszczędzać, żeby w przyszłości żyć z odsetek.

Jaką kwotę miesięcznie chcesz otrzymywać
PLN
Przez jaki okres chciałbyś otrzymywać miesięcznie taką kwotę
mies.
Ile możesz zainwestować już dzisiaj
PLN
Stopa zwrotu inwestowanego kapitału
%
Okres inwestowania
mies.

Ile trzeba zarobić, by móc być rentierem?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy kiedykolwiek będę tak bogaty, aby nie musieć więcej pracować? A jeśli tak, to w jakim czasie mogę zostać rentierem? Odpowiedź na to pytanie w gruncie rzeczy zależy od samego zainteresowanego. Wystarczy tylko, że zwróci on uwagę na kilka podstawowych elementów.

Po pierwsze istotna jest kwota i czas, przez jaki przyszły rentier chce otrzymywać dodatkowe świadczenie. Te dwa parametry zależą od początkowej kwoty inwestycji, od poziomu oczekiwanej stopy zwrotu oraz czasu przez jaki zamierza on oszczędzać.


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Zestawienie lokat rentierskich maj 2014
Marzeniem wielu osób jest podsiadanie na tyle dużego kapitału, by móc utrzymać się z comiesięcznych odsetek. Nie każdy ma na tyle środków by zrealizować ten plan, każdy może jednak skorzystać z lokaty rentierskiej, dającej szansę na regularne korzystanie z wypracowanych odsetek.
Lokata rentierska - gdzie jej szukać?
Czym jest lokata rentierska? Jak odbywa się proces wypłaty z niej odsetek? Czy warto korzystać z tego rozwiązania oszczędnościowego? Które banki proponują taki produkt? Comperia.pl informuje.
W co mogą inwestować rentierzy?
Posiadanie dużego majątku, czy też zarobienie tylu pieniędzy, aby nie musieć się martwić o stałe źródło dochodu w przyszłości, to marzenie każdego z nas. Osoby, które osiągnęły już ten stan nazywane są rentierami. Kto może zostać rentierem i za pomocą jakich instrumentów zabezpiecza swoją finansową przyszłość? Sprawdźmy.
Lokata rentierska - mały krok na drodze do zostania rentierem
Jeżeli jesteś osobą o stałych dochodach, której udaje się systematycznie odkładać pokaźne sumy pieniędzy, to powinieneś wziąć pod uwagę w 100 proc. pewną i całkiem zyskowną inwestycję, jaką jest lokata rentierska. W końcu, aby móc w przyszłości zostać rentierem, trzeba już podjąć decyzję o tym, gdzie regularnie lokować zaoszczędzone środki.
Lokata rentierska-zasady działania
Jednym z mniej znanych w naszym kraju (a co za tym idzie także mniej popularnych) i niestety słabiej dostępnych sposobów lokowania oszczędności na przyszłość jest lokata rentierska. Banki jakoś nie kwapią się do reklamowania tego produktu, a klienci nie korzystają z niego masowo. A przecież być rentierem, to żyć spokojnie i dostatnio.
Lub sprawdź najlepsze lokaty bankowe:
Bank
Oprocentowanie
Ocena
klientów
 
Lokata Cloud
2.4 %
IdeaBank - Lokata Cloud
Depozyt Plus
2.3 %
Toyota Bank - Depozyt Plus
Lokata Standardowa
2 %
BGŻOptima - Lokata Standardowa