W jakim czasie mogę zostać rentierem

Oblicz, ile pieniędzy musisz regularnie oszczędzać, żeby w przyszłości żyć z odsetek.

Jaką kwotę miesięcznie chcesz otrzymywać
PLN
Przez jaki okres chciałbyś otrzymywać miesięcznie taką kwotę
mies.
Ile możesz zainwestować już dzisiaj
PLN
Stopa zwrotu inwestowanego kapitału
%
Okres inwestowania
mies.

Ile trzeba zarobić, by móc być rentierem?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy kiedykolwiek będę tak bogaty, aby nie musieć więcej pracować? A jeśli tak, to w jakim czasie mogę zostać rentierem? Odpowiedź na to pytanie w gruncie rzeczy zależy od samego zainteresowanego. Wystarczy tylko, że zwróci on uwagę na kilka podstawowych elementów.

Po pierwsze istotna jest kwota i czas, przez jaki przyszły rentier chce otrzymywać dodatkowe świadczenie. Te dwa parametry zależą od początkowej kwoty inwestycji, od poziomu oczekiwanej stopy zwrotu oraz czasu przez jaki zamierza on oszczędzać.


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Zestawienie lokat rentierskich maj 2014
Marzeniem wielu osób jest podsiadanie na tyle dużego kapitału, by móc utrzymać się z comiesięcznych odsetek. Nie każdy ma na tyle środków by zrealizować ten plan, każdy może jednak skorzystać z lokaty rentierskiej, dającej szansę na regularne korzystanie z wypracowanych odsetek.
Lokata rentierska - gdzie jej szukać?
Czym jest lokata rentierska? Jak odbywa się proces wypłaty z niej odsetek? Czy warto korzystać z tego rozwiązania oszczędnościowego? Które banki proponują taki produkt? Comperia.pl informuje.
W co mogą inwestować rentierzy?
Posiadanie dużego majątku, czy też zarobienie tylu pieniędzy, aby nie musieć się martwić o stałe źródło dochodu w przyszłości, to marzenie każdego z nas. Osoby, które osiągnęły już ten stan nazywane są rentierami. Kto może zostać rentierem i za pomocą jakich instrumentów zabezpiecza swoją finansową przyszłość? Sprawdźmy.
Lokata rentierska - mały krok na drodze do zostania rentierem
Jeżeli jesteś osobą o stałych dochodach, której udaje się systematycznie odkładać pokaźne sumy pieniędzy, to powinieneś wziąć pod uwagę w 100 proc. pewną i całkiem zyskowną inwestycję, jaką jest lokata rentierska. W końcu, aby móc w przyszłości zostać rentierem, trzeba już podjąć decyzję o tym, gdzie regularnie lokować zaoszczędzone środki.
Lokata rentierska-zasady działania
Jednym z mniej znanych w naszym kraju (a co za tym idzie także mniej popularnych) i niestety słabiej dostępnych sposobów lokowania oszczędności na przyszłość jest lokata rentierska. Banki jakoś nie kwapią się do reklamowania tego produktu, a klienci nie korzystają z niego masowo. A przecież być rentierem, to żyć spokojnie i dostatnio.
Lub sprawdź najlepsze lokaty bankowe:
Bank
Oprocentowanie
Ocena
klientów
 
Depozyt Plus
2.3 %
Toyota Bank - Depozyt Plus
Lokata Standardowa
2 %
BGŻOptima - Lokata Standardowa
Lokata NR 1
2 %
IdeaBank - Lokata NR 1

Najnowsze porady o lokatach bankowych
Najczęściej czytane o lokatach bankowych
1. Ekspert Comperia.pl
2. Marzena Kazbieruk
3. Renata Grochowska
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ilona Maciejuk
1. Jacek Kasperczyk
2. Jacek Kasperczyk
3. Jacek Kasperczyk
4. Jacek Kasperczyk
5. Jacek Kasperczyk