• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy warto odkładać małe kwoty?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kuba

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.11.2015 11:48
Szkoda tylko, że będziemy oddawać komuś 1/3 pensji i nic z tego praktycznie nie będzie. Owszem, są takie składki, które moim zdaniem są świetne i potrzebne, jak na przykład ubezpieczenie zdrowotne.
Tego chyba nikt nie neguje, że chociaż są kolejki do lekarzy, a służba zdrowia potrzebuje jakiejś reformy, to fakt, że większość obywateli jest jednak ubezpieczona jest ok?
Jeśli ZUS upadnie około 2040 roku, to oznacza to dla nas jeszcze 25 lat płacenia składek, z których nic potem nie będzie.
Cytuj
Tereza

Niezarejestrowani

18.11.2015 11:09
Dziwi mnie w gole takie pytanie. Male kwoty w dlugiej perspektywie potrafią dać niezły zysk. W moim przypadku najważniejsze było zacząć, a jak zobaczyłam jak kupka rośnie to odkładałam więcej i więcej.
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.11.2015 11:13
Ludzie nie są przyzwyczajeni do odkładania. Często się spotykałem z komentarzami "czym jest te 100-200zł miesięcznie, co za to kupię" mimo, że po wstępnej analizie byłem w stanie stwierdzić, iż są zdolni odkładać 500zł miesięcznie ODRZUCAJĄC zbędne wydatki.
Systematyczność w odkładaniu + ciągła kontrola wydatków pozwoli aby te kwoty po pewnym czasie rosły powiększając tym samym 'kupkę' $$$.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Juras

Niezarejestrowani

19.11.2015 11:31
Daniel napisał
Ludzie nie są przyzwyczajeni do odkładania. Często się spotykałem z komentarzami "czym jest te 100-200zł miesięcznie, co za to kupię" mimo, że po wstępnej analizie byłem w stanie stwierdzić, iż są zdolni odkładać 500zł miesięcznie ODRZUCAJĄC zbędne wydatki.
Systematyczność w odkładaniu + ciągła kontrola wydatków pozwoli aby te kwoty po pewnym czasie rosły powiększając tym samym 'kupkę' $$$.
Ciekaw jestem jakie wydatki można obciąć, żeby nadle znalazło sie 300-400 zl?
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.11.2015 21:06
Juras napisał
Ciekaw jestem jakie wydatki można obciąć, żeby nadle znalazło sie 300-400 zl?


Zbędne + ekonomiczne podejście do życia :)
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

20.11.2015 0:29
100 zł miesięcznie do emerytry dla 30 latka da pieniądze na zakup np. mieszkania;) kwestia spojrzenia w większej skali, samodyscypliny itp
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Robert

Niezarejestrowani

20.11.2015 9:17
Poleci ktoś jakieś dobre IKE czy IKZE?
Cytuj
Konrad

Niezarejestrowani

20.11.2015 10:26
W PKO BP jest dobre. Idz niech Ci przedstawia ofertę. Jednak te produkty generalnie są bardzo do siebie podobne.
Cytuj
Katerina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.11.2015 13:32
Racja, że można odłożyć. Ja miesięcznie spokojnie 100 czy 200 złotych jestem w stanie odłożyć, a gdybym naprawdę zaczęła oszczędzać na serio to na pewno jeszcze więcej bym odłożyła.
Tyle tylko, że co jest warte takie życie centusia? Żadnych przyjemności?
Ja na przykład lubię raz, dwa w miesiącu wyjść na miasto, zjeść coś dobrego, albo kupić coś lepszej klasy. Czasem jakiś ciuch wpadnie w oko, bo nie piszę o kosmetykach, z tego nie da się zrezygnować.
Takie drobne przyjemności dają motywację do dalszej pracy.
Cytuj
KaroKa

Niezarejestrowani

20.11.2015 14:18
Katerina napisał
Racja, że można odłożyć. Ja miesięcznie spokojnie 100 czy 200 złotych jestem w stanie odłożyć, a gdybym naprawdę zaczęła oszczędzać na serio to na pewno jeszcze więcej bym odłożyła.
Tyle tylko, że co jest warte takie życie centusia? Żadnych przyjemności?
Ja na przykład lubię raz, dwa w miesiącu wyjść na miasto, zjeść coś dobrego, albo kupić coś lepszej klasy. Czasem jakiś ciuch wpadnie w oko, bo nie piszę o kosmetykach, z tego nie da się zrezygnować.
Takie drobne przyjemności dają motywację do dalszej pracy.
Kiedys tez mialam takie podejscie, wcale tego nie neguje. Jednak zaczelam odkladac male kwoty i potem wlasnie to że kupka rosła było dla mnie nagrodą. Teraz też sobie cos tam kupuje dla przyjemności, ale jednak potrafię tez odłożyć. Spróbuj :)
Cytuj
Odpowiedź