• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy warto odkładać małe kwoty?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
JankaNowak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 9:11
Ja też się nad tym głęboko zastanawiam, tzn. nad wyborem IKE. Moze i zdecyduje sie na to ING... To trudny wybór, bo pieniadze będę odkładac przez kilkadziesiąt lat. Obawiam się, żeby tez nie stało sie z nimi to samo co z OFE...
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 11:59
Pieniądze z IKE to nie to samo co OFE - odkładasz sam i możesz całość sobie i zamknąć IKE w każdej chwili a za kilka msc założyć nowe IKE i wpłacać ponownie.

Co do wyboru funduszy to możesz sprawdzić ich wyniki lub po prostu rozdzielić na kilka - OFE przecież tak samo inestowały głównie w akcje i nikt nie miał wyboru w jakie. Tu możesz wybrać czy będą to fundusze akcji, obligacji czy jakieś bezpieczniejsze.

JankaNowak napisał
Ja też się nad tym głęboko zastanawiam, tzn. nad wyborem IKE. Moze i zdecyduje sie na to ING... To trudny wybór, bo pieniadze będę odkładac przez kilkadziesiąt lat. Obawiam się, żeby tez nie stało sie z nimi to samo co z OFE...
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
JankaNowak

Niezarejestrowani

22.10.2015 15:38
Artur Sarnecki napisał
Pieniądze z IKE to nie to samo co OFE - odkładasz sam i możesz całość sobie i zamknąć IKE w każdej chwili a za kilka msc założyć nowe IKE i wpłacać ponownie.

Co do wyboru funduszy to możesz sprawdzić ich wyniki lub po prostu rozdzielić na kilka - OFE przecież tak samo inestowały głównie w akcje i nikt nie miał wyboru w jakie. Tu możesz wybrać czy będą to fundusze akcji, obligacji czy jakieś bezpieczniejsze.

JankaNowak napisał
Ja też się nad tym głęboko zastanawiam, tzn. nad wyborem IKE. Moze i zdecyduje sie na to ING... To trudny wybór, bo pieniadze będę odkładac przez kilkadziesiąt lat. Obawiam się, żeby tez nie stało sie z nimi to samo co z OFE...
Z tą mozliwoscią wypłaty to nawet nie wiedzialam, faktycznie wygląda inaczej niż OFE. Dużo inaczej. Dużo lepiej. Prześledze oferty i dam znać czy cos ciekawego znalazłam.
Cytuj
JakubZet

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.10.2015 10:52
Niestety składki na OFE to juz przeszłość. Ja na razie odkładam na oszczędnościowe, ale może faktycznie przeznacze to na IKE. Nie mam jakos tego zbyt wiele, bo kredyt ciązy, ale jakis wklad na poczatek bedzie. :)
Cytuj
tomaszriddle

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.10.2015 11:10
Koniecznie, jak znajdziesz jakiś ciekawy IKE to napisz.
Ja jeszcze się nie orientowałem, ale jak tak czytam, to produkt wydaje się być naprawdę ok.
Tylko czy można na tym stracić? To znaczy, po kilku latach wypłacić mniej niż się wpłaciło?
Musze przyznać, że sam raczej wybierałbym te najbezpieczniejsze opcje, a więc obligacje, ale i tak bym się bał, że zamiast powiększyć oszczędności to bym stracił.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

24.10.2015 11:01
Ja polecam IKE w ING teraz NN:) Tak jak pisałem, mi odpowiada :

http://artursarnecki.eu/ike-plus-w-ing-opinia/


tomaszriddle napisał
Koniecznie, jak znajdziesz jakiś ciekawy IKE to napisz.
Ja jeszcze się nie orientowałem, ale jak tak czytam, to produkt wydaje się być naprawdę ok.
Tylko czy można na tym stracić? To znaczy, po kilku latach wypłacić mniej niż się wpłaciło?
Musze przyznać, że sam raczej wybierałbym te najbezpieczniejsze opcje, a więc obligacje, ale i tak bym się bał, że zamiast powiększyć oszczędności to bym stracił.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
smay

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.10.2015 21:10
A nie ma teraz na to gdzieś jakichś promocji albo czegoś w tym stylu?
Bo jakby było, to warto założyć.
Może też ktoś powiedzieć, jak wygląda tu oprocentowanie? Czy można spodziewać się wyższych zysków niż na przykład na lokatach czy kontach oszczędnościowych?
Bo jeśli nie, to gdzie sens w zakładaniu takiego produktu?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

25.10.2015 23:59
Promocji:) ?

Nie porównuj IKE do konta ror z jakimś bonusem, jeśli już to z ofe czy zus.

Czy ofe lub ZUS oferowały jakieś promocje lub pisały jakie masz oprocentowanie??

Wyniki poszczególnych funduszy są dostępne, przynajmniej tu Ty decydujesz a nie zus (politycy) lub zarządzający ( ofe)
każdy z nas musi być odpowiedzialny.

Jaki sens ma IKE to już można wyżej czytać, choćby korzyści podatkowe, możliwość oszczędzania nawet małych kwot itd
smay napisał
A nie ma teraz na to gdzieś jakichś promocji albo czegoś w tym stylu?
Bo jakby było, to warto założyć.
Może też ktoś powiedzieć, jak wygląda tu oprocentowanie? Czy można spodziewać się wyższych zysków niż na przykład na lokatach czy kontach oszczędnościowych?
Bo jeśli nie, to gdzie sens w zakładaniu takiego produktu?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
LukaszDu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.10.2015 9:27
Warto odkładać małe kwoty. Nawet jeśli to będzie 50 zł miesięcznie, to masz już 600 zł rocznie, bez wysiłku. A przez lata to w ogóle nazbiera się ładna kupka.
Cytuj
IrenaG

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.10.2015 11:39
Daniel napisał
Jak to się mówi od zera do milionera :) odkładać tyle ile się uda. Zrezygnować ze zbędnych wydatków i byle do przodu :)
No zależy o jakich sumach się mówi, tak żeby to miało jakiś sens.
Cytuj
Odpowiedź