Finanse na żywo

Blog finansowy Karola Wilczko

Volkswagen Bank będzie obsługiwać tylko firmy

wczoraj, 16:31
Volkswagen Bank Polska rezygnuje z obsługi klientów detalicznych. Skoncentruje się teraz na obsłudze przedsiębiorców. Oznacza to, że VBP nie będzie już udostępniał żadnych produktów depozytowych nowym klientom indywidualnym. Dotychczasowym posiadaczom kont osobistych bank proponuje z kolei przeniesienie rachunków do Eurobanku.
 
W najbliższych dniach VBP będzie wysyłał do klientów prywatnych listy z wypowiedzeniem trwających umów ROR i wydanych do nich kart płatniczych z zachowaniem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. Umowy te będą wygasały z dniem 30.11.2017 r., wskutek czego konta zostaną zamknięte, karty płatnicze będą zablokowane.
 
 
Zmiany w zakresie działalności banku związane są z przygotowaniami VBP do połączenia z Volkswagen Bank GmbH z siedzibą w Niemczech oraz zmiany formy prawnej.
 

Aktualnie Volkswagen Bank Polska obsługuje ok. 30 tys. klientów indywidualnych.

Lubię
Skomentuj
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Wypłata nawet tego samego dnia, minimum formalności, możliwość konsolidacji zobowiązań z innych banków.
Sprawdź ofertę

Premia od ING za rejestrację numeru w Plusie

wczoraj, 8:25
ING Bank Śląski zachęca do rejestrowania numerów w Plusie na kartę za pośrednictwem bankowości elektronicznej. W ramach akcji promocyjnej do zdobycia są bonusowe doładowania w wysokości 5 zł każde. Nagrody będą przyznawane do pierwszych 650 rejestracji dokonanych w okresie trwania promocji, czyli do 31 sierpnia do godz. 23:59. 
 
 
Premiowe doładowania będą przekazywane przez operatora w terminie do 14 dni od promocyjnego doładowania konta.
Lubię
Skomentuj
Porównaj najlepsze kredyty
Porównaj najlepsze kredyty
0 zł za kontakt doradcy, 0 zł za poradę specjalisty, 0 zł za dopasowanie ofert
Sprawdź ofertę

Lubuska SKOK do przejęcia. KNF szuka chętnych

11.08.2017 16:10

Na wczorajszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego umorzyła postępowanie w sprawie przejęcia Lubuskiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej przez inną SKOK. Teraz KNF czeka na zgłoszenia banków, które zechcą wziąć udział w restrukturyzacji zielonogórskiej kasy. Zainteresowanie przejęciem Lubuskiej SKOK banki mogą zgłaszać w ciągu najbliższych dwóch tygodni - do 24 sierpnia włącznie.

 

Aktualnie - od 12 października 2016 r. - kasą kieruje zarządca komisaryczny ustanowiony przez KNF.

 

Już wkrótce kasa podzieli losy 16 innych SKOK, które zniknęły z rynku finansowego od czasu, gdy kontrolę nad tym sektorem przejęła KNF.

Lubię | 5 osób lubi
Skomentuj

Millennium ułatwia kontakt z ubezpieczycielem

9.08.2017 18:11

Aplikacja mobilna Banku Millennium - zgodnie z najnowszymi trendami na rynku usług bankowych - została wzbogacona o możliwość  ekspresowego wykupienia polisy turystycznej. Nowością na rynku jest jednak nie opcja wygodnego skorzystania z ubezpieczenia podróżnego, ale usługa "Pomoc w podróży", która pomaga w nawiązaniu szybkiego kontaktu z ubezpieczycielem.

 

Wystarczy kliknąć w dedykowany przycisk w aplikacji mobilnej banku (działający nawet w trybie offline), a zostaniemy połączeni z ubezpieczycielem lub będziemy mogli wysłać mu SMS z prośbą o oddzwonienie. Wiadomość zostanie wygenerowana automatycznie z uzupełnionym numerem naszej polisy i naszą bieżącą lokalizacją. Bank chce tym samym ułatwić klientom otrzymanie pomocy ubezpieczeniowej - zwłaszcza w razie zaistnienia nagłej potrzeby.

Lubię | 5 osób lubi
Skomentuj

Zyski banków niższe o 16,9%

4.08.2017 16:38

Znamy już wyniki finansowe całego sektora bankowego za pierwsze półroczne 2017 r. Jak podaje Narodowy Bank Polski, łączny zysk netto banków wyniósł w tym czasie 6,88 mld zł - suma pokaźna, choć niższa o 16,9% w stosunku do osiągnięć z analogicznego okresu roku ubiegłego.

Od stycznia do końca czerwca 2017 r. poprawie o 11,1% rdr uległ wynik z tytułu odsetek (20,54 mld zł), a o 7,9% rdr zwiększyły się przychody z tytułu opłat i prowizji (6,84 mld zł). Wzrosły także koszty działania banków (o 6%, wynosząc 16,66 mld zł).

Lubię | 6 osób lubi
Skomentuj

100 zł od ING za otwarcie konta

4.08.2017 15:04

ING Bank Śląski rozdaje premie po 100 zł dla nowych klientów, którzy otworzą Konto Direct lub Konto Komfort wraz z kartą do rachunku. Warunkiem udziału w promocji jest też założenie (lub posiadanie) Otwartego Konta Oszczędnościowego, a także wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIK-iem na łączną kwotę min. 1000 zł (czas na spełnienie tego warunku bank daje aż do 31 stycznia 2018 r.). Bonus zostanie wypłacony na konto oszczędnościowe uczestnika promocji.

Lubię | 3 osoby lubi
Skomentuj

Turboleasing w PKO BP

3.08.2017 8:54

PKO upraszcza procedury korzystania z leasingu przedmiotów o mniejszej wartości. Wybierając Turboleasing, przedsiębiorca nie musi spotykać się za handlowcem - wniosek może złożyć on-line (decyzję uzyska nawet w 15 minut), a umowę podpisze w wybranym przez siebie miejscu, w sklepie partnera lub za pośrednictwem firmy kurierskiej.

 

Turboleasing umożliwia leasingowanie różnego typu przedmiotów i urządzeń dostępnych w e-sklepach, np. sprzętu IT, urządzeń gastronomicznych, wyposażenia biura, maszyn budowlanych, rowerów i innych. Oferta dostępna jest dla zamówień o wartości przekraczającej 2000 zł.

Lubię | 1 osoba lubi
Skomentuj

Nowe wnioski MdM już od 8 sierpnia

1.08.2017 19:28

Dokładnie za tydzień (8 sierpnia) ruszy kolejny nabór wniosków o kredyty z dofinansowaniem MdM z wypłatą jeszcze w 2017 roku - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Druga tura naborów w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych" to efekt ostatnich zmian w ustawie. Nowelizacja przepisów pozwoliła odblokować na ten rok pulę dodatkowych 68 mln zł.

 

By skorzystać z dopłaty MdM, należy złożyć wniosek o dofinansowanie wkładu własnego wraz z wnioskiem kredytowym w jednym z banków uczestniczących w programie. Warto się przy tym pospieszyć - biorąc pod uwagę prognozowane zainteresowanie, nowy limit dopłat może zostać wyczerpany już w pierwszych dniach od uruchomienia naboru.

 

A tego, na jaką wysokość marży trzeba obecnie się przygotować, pożyczając z banku pieniądze na mieszkanie, dowiecie się z poniższej tabeli (dane Comperia Analytics):

Średnia marża kredytów hipotecznych
Lubię | 2 osoby lubi
Skomentuj

Drożeją karty kredytowe Citi

31.07.2017 8:34
Posiadaczom kart kredytowych w Citi Handlowym przypominamy, że już od jutra będzie obowiązywał nowy cennik. Od 1 sierpnia 2017 r. opłacanie rachunków (za prąd, gaz itp.) kartą kredytową będzie traktowane jak operacja gotówkowa (analogicznie do standardowych przelewów z karty). Oznacza to, że bank naliczy od takiej transakcji prowizję i odsetki. Ostrzegamy przy tym, że prowizja od transakcji gotówkowych wzrośnie z 6% (min. 10 zł) do 8% (min. 10 zł).
 
Podwyżki nie ominą także opłaty za spłatę zadłużenia karty w oddziałach banku (usługa będzie kosztować teraz 20 zł; wcześniej było to 10 zł). By uniknąć kosztów, zadłużenie na karcie najlepiej spłacać przelewem z konta osobistego.
Lubię | 1 osoba lubi
Skomentuj

Alior płaci za konto w bonach Sodexo

28.07.2017 15:14

Nowi klienci Alior Banku, którzy założą Konto Internetowe, mogą liczyć na 100 zł premii. Bank wypłaci jednak bonus nie w gotówce, a... w bonach Sodexo.

 

By wziąć udział w najnowszej promocji, należy otworzyć do 25 sierpnia złożyć wniosek internetowy o otwarcie rachunku, a następnie - w ciągu dwóch kolejnych miesięcy - zapłacić kartą do konta na kwotę min. 1000 zł (min. 500 zł w miesiącu). Na wypełnienie tego warunku uczestnik akcji ma 3 miesiące kalendarzowe od podpisania umowy.

Lubię
Skomentuj
Avatar zastępszy
Ania # 1.08.2017 10:55
Warto skorzystać z tej oferty poprzez klub Fast50Club.pl - tam do zdobycia dodatkowo 85 zł za udział i polecanie.
odpowiedz
Lubię