Finanse na żywo

Blog finansowy Jacka Kasperczyka

Po firmę do banku

24.02.2017 16:04

W ofercie ING Banku Śląskiego pojawiła się właśnie możliwość szybkiego założenia działalności gospodarczej przy wykorzystaniu systemu bankowego. Wystarczy tylko posiadać w ING swój profil zaufany i przy jego użyciu złożyć odpowiedni wniosek. "Podanie" zostanie przesłane do wszystkich urzędów, które są niezbędne do otwarcia działalności gospodarczej. Moim zdaniem to bardzo duże ułatwienie, które mocno ułatwi życie przyszłym przedsiębiorcom.

Lubię | 3 osoby lubi
Skomentuj
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Wypłata nawet tego samego dnia, minimum formalności, możliwość konsolidacji zobowiązań z innych banków.
Sprawdź ofertę

Realnie jeszcze na plus, ale...

24.02.2017 11:03

Jakiś czas temu pisałem o mocno rosnącej inflacji (odczyt za styczeń wyniósł 1,8 proc.). Teraz chciałem Wam powiedzieć, że tak duża zmiana tego parametru wpływa negatywnie na nasz realny zarobek. Przykładowo, średnie realne oprocentowanie rocznej lokaty na kwotę 5 tys. złotych wynosi dziś 0,34 proc., podczas gdy dwa lata temu bez trudu przekraczało ono poziom 3 proc. Innymi słowy jeśli banki nie poprawią atrakcyjności swoich depozytów a inflacja dalej będzie rosła - to w nadchodzących miesiącach nasze oszczędności będę coraz mniej warte. Smutne to, ale prawdziwe.

Realne oprocentowanie lokat
Lubię
Skomentuj
Porównaj najlepsze kredyty
Porównaj najlepsze kredyty
0 zł za kontakt doradcy, 0 zł za poradę specjalisty, 0 zł za dopasowanie ofert
Sprawdź ofertę

Idzie nowe - biometria w bankowości

23.02.2017 16:13

W ofertach banków pojawiło się nowe rozwiązanie związane z wykonywaniem podstawowych czynności finansowych. Mowa tutaj o tzw. biometrii, czyli logowaniu do systemu lub akceptowaniu wykonanych transakcji przy użyciu odcisku palca, skanu tęczówki, czy analizy głosu klienta. Wszystkie te rozwiązania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa. A Wy skorzystalibyście z takich udogodnień?

Lubię
Skomentuj

Dobry kredyt na mieszkanie

23.02.2017 11:23

Zakup nieruchomości niesie ze sobą konieczność poniesienia dużych nakładów finansowych. Niestety z wielu raportów wynika, że Polacy nie dysponują na tyle dużymi oszczędnościami aby samodzielnie sfinansować taki wydatek. Wyjściem z sytuacji może być zaciągnięcie kredytu hipotecznego w jednym z banków. Na stronie Comperia.pl pojawiło się właśnie zestawienie podmiotów oferujących najlepsze takie zobowiązania.

Lubię | 2 osoby lubi
Skomentuj

Poczuj się BLISKO w Banku Pocztowym

22.02.2017 16:23

Na początku lutego w ofercie Banku Pocztowego pojawił się nowy rachunek osobisty o wdzięcznej nazwie Bliskie Konto Pocztowe. Produkt jest adresowany do osób, którym zależy na stałym dostępie do swoich pieniędzy, ponieważ można go obsługiwać przy wykorzystaniu kanałów internetowych (serwis Pocztowy24) oraz stacjonarnych (poczta, placówka banku). Na uwagę zasługuje fakt, że Bliskie Konto jest całkiem tanie w obsłudze - jedyny koszt związany z tym rachunkiem to 5 zł abonamentu za dostęp do darmowych bankomatów. Więcej informacji znajdziecie na stronie banku.

Lubię
Skomentuj

Im dłużej tym lepiej

21.02.2017 16:12

Cierpliwość to jedna z najbardziej pożądanych cech we współczesnym świecie. Wynika to z faktu, że ludzie cierpliwi na ogół osiągają lepszy status społeczny od tych którzy chcą widzieć wynik tu i teraz. Musicie jednak wiedzieć, że podobna zależność występuje w depozytach bankowych. Dobrym przykładem są tu lokaty progresywne czyli takie, których oprocentowanie rośnie wraz z okresem ich trwania. Innymi słowy: im dłużej trwa dany produkt, tym wyższe oferuje oprocentowanie. Listę takich depozytów można znaleźć choćby TUTAJ.

Lubię | 1 osoba lubi
Skomentuj

Bądź TURBO z ING

21.02.2017 11:19

W ubiegłym tygodniu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych zadebiutowały certyfikaty strukturyzowane ING Turbo oparte o amerykański indeks giełdowy S&P500. Tym samym osoby aktywnie grające na GPW otrzymali możliwość inwestowania swoich pieniędzy na największej giełdzie świata (NYSE). Trzeba jednak wiedzieć, że produkt ING jest instrumentem lewarowanym, co oznacza, że jego ceny podlegają większym wahaniom niż ruchy samego indeksu. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.ingturbo.pl

Lubię
Skomentuj

Straszne kredyty

20.02.2017 16:26

Chociaż poziom zadłużenia polskich gospodarstw domowych staje się coraz większy, to jednak zaciągając kredyt Polacy nie czują się zbyt komfortowo. Można wręcz powiedzieć, że negatywne emocje występujące podczas "brania" pożyczki przewyższają te dobre. Tak przynajmniej wynika z ankiety przeprowadzonej przez Biuro Informacji Kredytowej. Zresztą zobaczcie sami:

Lubię
Skomentuj

Wydawaj i zarabiaj z eurobankiem

20.02.2017 10:29

Eurobank uruchomił właśnie nową promocję dla osób zakładających konto osobiste z linii Active lub Prestige. Osoby te mogą zgarnąć nawet 970 złotych bonusu (250 zł za transakcje kartą i 720 zł jako moneyback). Aby otrzymać wspomniane kwoty wystarczy, że przy użyciu karty debetowej w 5 kolejnych miesiącach kalendarzowych wykonają po 3 transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 100 zł oraz zarejestrują się w Programie Rodzina i Przyjaciele. Dokładny opis promocji dostępny jest na stronie banku.

Lubię | 1 osoba lubi
Skomentuj

Gdzie po tanie OC?

17.02.2017 16:22

Ostatnio dużo się mówi o podwyżkach jakie miały miejsce na rynku polis komunikacyjnych. W mediach pojawiają się głosy, że w niektórych przypadkach wzrosty wyniosły nawet kilkadziesiąt procent. Wyjściem z takiej sytuacji jest porównanie cen tych produktów w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych. Taką możliwość oferuje chociażby dobra porównywarka lub lektura odpowiedniego rankingu. Obydwa te rozwiązania znajdziecie oczywiście na Comperia.pl.

Lubię | 1 osoba lubi
Skomentuj