Finanse na żywo

Blog finansowy Jacka Kasperczyka

EKO pieniądze od BOŚ

wczoraj, 13:40

Bank Ochrony Środowiska uruchomił właśnie promocję swojego produktu kredytowego o nazwie EKOpożyczka. Cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie (6,5 proc. w skali roku) oraz długi okres spłaty wynoszący nawet 120 miesięcy. Trzeba jednak zaznaczyć, że aby móc skorzystać z tej promocji konieczne jest przeznaczenie środków z pożyczki na zakup dóbr związanych z ekologią. Przykładami takich rozwiązań jest zakup pomp ciepła, kolektorów słonecznych, energooszczędnego sprzętu AGD a nawet montaż instalacji gazowych w samochodach. To się nazywa "zielona" promocja.

Lubię
Skomentuj
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Wypłata nawet tego samego dnia, minimum formalności, możliwość konsolidacji zobowiązań z innych banków.
Sprawdź ofertę

NBP Express

23.03.2017 13:11

Narodowy Bank Polski przystąpił do systemu płatności natychmiastowych Express Elixir. Operacja ta oznacza, że z rachunków podmiotów obsługiwanych przez bank centralny (głównie administracji publicznej) będzie można wykonywać przelewy, których dotarcie do adresata zajmie co najwyżej kilka sekund. To ogromne udogodnienie dla organów wysyłających przelewy do ZUS, urzędów skarbowych, sądów czy innych podmiotów związanych z administracją. Warto dodać, że przelewy natychmiastowe w polskim banku centralnym to ewenement w skali światowej.

Lubię
Skomentuj
Porównaj najlepsze kredyty
Porównaj najlepsze kredyty
0 zł za kontakt doradcy, 0 zł za poradę specjalisty, 0 zł za dopasowanie ofert
Sprawdź ofertę

Dobry kredyt na mieszkanie

22.03.2017 13:20

Dom, kawalerka czy apartament - wszystkie te nieruchomości są wykorzystywane jako miejsce zamieszkania. Niestety zakup każdej z nich wymaga poniesienia znacznych nakładów finansowych, których najczęściej nie posiadamy. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu może być zaciągnięcie dobrego kredytu hipotecznego. Lista tych najlepszych została właśnie opublikowana na portalu Comperia.pl. Artykuł znajduje się TUTAJ.

Lubię | 2 osoby lubi
Skomentuj

Rozlicz PIT w banku

21.03.2017 12:52

Bank PKO BP wprowadził właśnie do swojej oferty nowe udogodnienie, dzięki któremu w szybki i wygodny sposób klienci tej instytucji mogą rozliczyć się ze swoim urzędem skarbowym. W serwisach iPKO oraz Inteligo został uruchomiony wniosek PIT-WZ pozwalający złożyć wstępne rozliczenie podatkowe. To bardzo dobra informacja, ponieważ pokazuje że nawet największy polski bank idzie w z duchem czasu. Tak trzymać :)

W ramach uzupełnienia warto dodać, że podobną funkcjonalność w ostatnim czasie uruchomił także ING Bank Śląski oraz Bank Millennium.

Lubię | 3 osoby lubi
Skomentuj

Trzeci miesiąc wzrostów

20.03.2017 13:21

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy odczyt wskaźnika inflacji CPI za luty. Parametr ten wyniósł 2,2 proc. i tym samym po raz trzeci okazał się on być wyższy od zera (ceny rosną). To niezbyt dobra informacja dla osób zakładających lokaty bankowe, gdyż sprawia iż realny zarobek z tych produktów jest mniejszy od zera. Innymi słowy oznacza to, że siła nabywcza naszych pieniędzy spada (możemy nabywać mniej towarów niż w kiedyś). Poniżej znajdziecie wykres realnego oprocentowania rocznych lokat na kwotę 5 tys. złotych.

Realne oprocentowanie lokat
Lubię | 1 osoba lubi
Skomentuj

Masz firmę? To może Ci się przydać

17.03.2017 13:10

Portal Comperia.pl to ogromna baza produktów bankowych uszeregowanych według atrakcyjności danej oferty. Na stronie możecie porównywać lokaty, konta, kredyty, ubezpieczenia a nawet produkty adresowane do osób prowadzących działalność gospodarczą. Zwracam szczególną uwagę zwłaszcza na te ostatnie, gdyż w Internecie trudno znaleźć dokładne informacje na temat takich instrumentów. Zresztą sprawdźcie sami klikając TUTAJ.

Lubię | 3 osoby lubi
Skomentuj

Gdzie pożyczyć piątaka?

16.03.2017 13:24

Pieniądze szczęścia nie dają, ale życie bez nich byłoby niemożliwe. Wynika to z faktu, że wszystkie otaczające nas dobra kosztują i jak na razie nie zanosi się aby miało się to zmienić. Niestety w dzisiejszym świecie wiele osób nie potrafi zarządzać swoim budżetem domowym, a co za tym idzie cierpi na ciągły brak nadwyżek finansowych. Taka sytuacja sprawia, że w chwili pojawienia się nieprzewidzianego wydatku osoby te sięgają po kredyty bankowe. Dlatego ważne jest aby takie zobowiązania były jak najtańsze. W znalezieniu najlepszych produktów pomocne okazują się różne rankingi i zestawienia. Takie opracowanie pojawiło się właśnie na stronie Comperia.pl (tekst dostępny jest TUTAJ). Przyjemnej lektury.

Lubię | 3 osoby lubi
Skomentuj

Innowacje w Millennium

15.03.2017 13:20

Ten tydzień obfituje w informacje dotyczące Banku Millennium. Pisałem już o promocjach związanych z kontem osobistym oraz pożyczką gotówkową. Teraz dorzucam informację dotyczącą nowej platformy zakupowej o tajemniczo brzmiącej nazwie goodie. Cytując informację prasową: "Platforma goodie zbiera informacje na temat zniżek, promocji i nowości zakupowych w centrach handlowych, sklepach internetowych i stacjonarnych oraz w restauracjach. Użytkownik znajdzie tu inspiracje zakupowe oraz promocyjne oferty dopasowane do indywidualnych preferencji i miejsca, w którym się znajduje..."- brzmi całkiem ciekawie. Pytanie tylko jak będzie wyglądała sprawa aktualności prezentowanych ofert.

Lubię | 6 osób lubi
Skomentuj

Millennium promocją stoi

14.03.2017 12:26

Wczoraj pisałem o nowej promocji dotyczącej Konta 360o, dzięki której można zgarnąć bonus w wysokości 360 złotych. Dziś dorzucam informację o kolejnym produkcie dostępnym w tym banku i  objętym kampanią reklamową. Mowa tutaj o nowej odsłonie "Pożyczki 3, 2, 1" w ramach której pożyczki z 12-sto miesięcznym okresem spłaty objęte są oprocentowaniem równym 3 proc., a prowizja pobierana za ich udzielenie wynosi zaledwie 2 proc.

Lubię | 5 osób lubi
Skomentuj

Zarobek na okrągło

13.03.2017 12:29

Bank Millennium uruchomił właśnie promocję dla posiadaczy Konta 360o oraz Konta 360o Student, dzięki której mogą oni zgarnąć do 60 złotych za codzienne dokonywanie płatności. Program polega na zwrocie części poniesionych wydatków, które zostały opłacone kartą (2 proc. zwrotu) lub BLIKIEM (5 proc. zwrotu). Promocja trwa przez 6 miesięcy, więc maksymalna kwota zwrotu może wynieść nawet 360 złotych. To się nazywa okrągła sumka ;)

Lubię | 2 osoby lubi
Skomentuj