• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Długi za alimenty

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 18:45
Ojciec moich dzieci ma zasądzone alimenty na dzieci z poprzedniego związku, nie płaci ich całych bo go nie stać, jest po wypadku i ciężko mu znaleźć pracę. Kiedyś dwa razy umorzono mu te długi. Czy kiedyś ten dług alimentacyjny przejdzie na moje dzieci? Da się tego uniknąć?
Cytuj
Lady Flower

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 20:38
Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że dług alimentacyjny nie przechodzi w ten sposób, ale niestety nie znam się na prawie.
Jeśli ojciec płaci alimenty ale nie pełne, bo go nie stać, powinien spróbować odwołać się do sądu o ich zmniejszenie. Jak rozumiem od zasądzenia alimentów sytuacja z zatrudnieniem i stanem zdrowia uległa zmianie, więc myślę, że sąd powinien to uwzględnić.
Cytuj
jaguar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.7.2014 11:20
Racja, należy się odwołać od wyroku. Najlepiej jeśli poradzicie się prawnika. Sąd w decyzji uwzględnia dochody, w przypadku osób bezrobotnych zawód i możliwość znalezienia zatrudnienia. Wyrok może być różny, ale myślę, że w tej sytuacji sąd wyda decyzję dla Was przychylną. Długi mogą zostać odziedziczone przez Wasze dzieci jeśli za życia dłużnika alimentacyjnego wszczęte zostanie roszczenie o zapłatę zaległych alimentów. Wydaje mi się, że Wasze dzieci będą mogły nie przyjąć spadku, ale w tej sytuacji również polecam poradzić się prawnika.
Cytuj
robert

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.7.2014 15:01
Skoro ma dzieci to powinien na nie płacić i juz. Co to ma byc, teraz ciekawe z czego dzieci maja zyc?
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 9:29
robert ma racje - trzeba ponosic konsekwencje swoich działan, ja na miejscu matki tych dzieci oskubałabym kolesia do ostatniego grosza i pusciła w skarpetkach
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 11:36
Teraz była głośna sprawa w telewizji gdzie młoda dziewczyna po śmierci ojca musiała spłacać właśnie dług alimentacyjny. Można go uniknąć zrzekając się spadku. Najlepiej zapytaj odpowiedni urząd o tego typu sprawę.
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 14:30
No właśnie najgorzej jak ktoś odziedziczy długi, trudno sie wtedy z tego wykaraskać. Ja znam przypadek właśnie rodzeństwa, które odziedziczyło zadłużony dom. Chętnie nie braliby żadnego spadku i nie mieliby problemu.
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.8.2014 11:38
Aleksandra napisał
No właśnie najgorzej jak ktoś odziedziczy długi, trudno sie wtedy z tego wykaraskać. Ja znam przypadek właśnie rodzeństwa, które odziedziczyło zadłużony dom. Chętnie nie braliby żadnego spadku i nie mieliby problemu.


Zawsze można się zrzec spadku do jakiegoś tam czasu, ale jak się zrzekasz to zrzekasz się wszystkiego nie tylko długu, więc czasami może to być bolesna jak wraz z długiem traci się jakieś wartościowe lub sentymentalne rzeczy.
Cytuj
morela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.9.2014 13:46
Najprościej zrzec się spadku, bo twoje dzieci odziedziczą je dopiero po śmierci ojca więc wtedy należy zrzec się spadku i po kłopocie. Ktoś tu już wspominał o tym że była taka głośna sprawa że dziewczyna się nie zrzekła i musiała spłacać, ale tam się odwołała i chyba nawet wygrała.
Cytuj
Timona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2014 9:55
Po pierwsze komornik niewiele zazwyczaj robi jeśli chodzi o alimenty przynajmniej jeszcze się nie spotkałam z udanym rozwiązaniem sprawy, a po drugie sprawa o alimenty się przedawnia po iluś latach więc wydaje mi się, że dług nie powinien przejść.
Cytuj
Odpowiedź