• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Renta finansowa - dobry pomysł?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
velvet

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2014 19:59
Witam,
cały czas jakos chodzi mi po głownie renta albo emerytura. Czytałam nawet na ten temat troche na internecie i trafiłam na takie programy lojalnościowe które poprzez karte dzięki ktrej płaci sie za zakupy czy spłaca kredyt można odkładać sobie pieniądze i wypracować finansową rente. Ktoś z was o tym słyszał? to dobry sposób?
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 10:45
ee ja mam w mbanku konto a dokladnie subkonto aktywne pszczedzanie czy jakos tak - mam mozliwosc dwoch opcji albo za kazde zakupy iodklada mi sie konkretny procent albo samo mi pobiera co miesiac kase z konta na subkonto - czy o cos takiego ci chodzi?
Cytuj
dama KIER

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 20:58
Ja słyszałam o czymś takim jak IKE - Indywidualne Konto Emerytalne. Polega ono na tym, że jeśli posiadasz lokatę bądź konto oszczędnościowe, to nie płacisz podatku od odsetek, tylko idą one na to konto. Z perspektywy czasu dużo się na tym oszczędzi i jest to dobrym rozwiązaniem na emeryturę.
Cytuj
Domi Kiwińska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 14:13
Szukałam informacji na temat renty finansowej i dalej nie wiem co to jest. W Google znalazłam jedynie informację o programie lojalnościowym MasterCard budującym rentę finansową ale nic więcej na ten temat. Może rzeczywiście działa to na podobnej zasadzie co IKE z jakimś procentem od robionych zakupów czy czymś w tym stylu.
Cytuj
Anka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 12:17
Chyba chodzi o te programy z Mastercard, ale znalazłam o nich informacje tylko na jakimś forum... Osoba która na nim pisała, podała przykładowe wysokości renty

Wpłata 100 PLN/mies. przez okres 12 lat - renta po 12 latach 3000/mies. do końca życia i dziedzicznie
Wpłata 150 PLN/mies. przez okres 12 lat - renta po 12 latach 5000/mies. do końca życia i dziedzicznie
Wpłata 400 PLN/mies. przez okres 12 lat - renta po 12 latach 12000/mies. do końca życia i dziedzicznie

Oferta wydaje się być bardzo korzystna, ale zastanawiam się dlaczego nie mogę znaleźć nic więcej na ten temat, a jedynie mail kontaktowy, który wygląda na prywatny. A może to stara oferta i już nie można przystąpić do tego programu?
Cytuj
polokoktaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.7.2014 9:28
Ja bym była skłonna skorzystac właśnie z proponowanego wyżej IKE. Zamierzam otworzyć konto oszczędnościowe w najbliższym czasie więc równoczeście o ile będzie taka możliwość zacznę korzystać z tego konta emerytalnego. jak wiadomo na ZUS liczyćnie ma co.
Cytuj
kepasaamigo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 11:36
Anka napisał
Wpłata 100 PLN/mies. przez okres 12 lat - renta po 12 latach 3000/mies. do końca życia i dziedzicznie
Wpłata 150 PLN/mies. przez okres 12 lat - renta po 12 latach 5000/mies. do końca życia i dziedzicznie
Wpłata 400 PLN/mies. przez okres 12 lat - renta po 12 latach 12000/mies. do końca życia i dziedzicznie


A jest jakiś próg odkąd można wpłacać te pieniądze? Bo tak w sumie to... jeśli zacznę wpłacać pieniądze w wieku 30 lat, to w wieku 42 lat do końca życia będę otrzymywać co miesiąc 3000? coś mi się nie wydaje. Tym bardziej, że Wpłacając po 100 zł co miesiąc przez 12 lat uzbierali by dla mnie jakieś 14400 zł. Albo ja czegoś nie rozumiem, albo informacje są niepełne, albo to jakiś bubel jest. Bo uzbieranej w ten sposób kwoty było by obiecywanych wypłat na jakieś 3-4 miesiące...
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.9.2014 12:01
kepasaamigo napisał
Anka napisał
Wpłata 100 PLN/mies. przez okres 12 lat - renta po 12 latach 3000/mies. do końca życia i dziedzicznie
Wpłata 150 PLN/mies. przez okres 12 lat - renta po 12 latach 5000/mies. do końca życia i dziedzicznie
Wpłata 400 PLN/mies. przez okres 12 lat - renta po 12 latach 12000/mies. do końca życia i dziedzicznie


A jest jakiś próg odkąd można wpłacać te pieniądze? Bo tak w sumie to... jeśli zacznę wpłacać pieniądze w wieku 30 lat, to w wieku 42 lat do końca życia będę otrzymywać co miesiąc 3000? coś mi się nie wydaje. Tym bardziej, że Wpłacając po 100 zł co miesiąc przez 12 lat uzbierali by dla mnie jakieś 14400 zł. Albo ja czegoś nie rozumiem, albo informacje są niepełne, albo to jakiś bubel jest. Bo uzbieranej w ten sposób kwoty było by obiecywanych wypłat na jakieś 3-4 miesiące...


A mógłby się wypowiedzieć tutaj jakiś ekspert na ten temat? Bo przyznam, że jak przeczytałam mężowi to mnie wyśmiał, że to nierealne. Myślicie, że to jakieś bujdy? Ja też szukałam takiej informacji o tym i nigdzie nic nie ma.
Cytuj
Odpowiedź