• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
2 osoby przeglądają ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Gdzie po najtańsze OC?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Karakal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.4.2016 10:21
Witam. Mama jest czasowo bezrobotna. Zaraz kończy jej się OC. Składki ponoć dużo podskoczyły. Gdzie mogłaby ubezpieczyć samochód, żeby firma była wiarygodna i składka możliwie najniższa? Wcześniej nie zwracaliśmy na ta uwagi. Mama może ubezpieczyć się i przez net.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

20.4.2016 10:30
Co to znaczy, że firma ma być wiarygodna? Składki są nieco wyższe niż w zeszłym roku, ale z tą dużą podwyżką to bym nie przesadzał...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Karakal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.4.2016 10:58
A juz odpowiadam co to znaczy. Potrzebna jest taka firma ubezpieczeniowa, która na wypadek zaistniałej szkody nie kombinuje, żeby jak najmniej wypłacić z polisy. I proszę nie mówić, ze plotę głupoty.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

20.4.2016 11:07
Z OC nie dostaniesz żadnej wypłaty. Realnie z tego ubezpieczenia korzystają poszkodowani...

Lub inaczej: może wymień te TU, które akceptujesz. Chyba rozumiesz, że najtańsze nie idzie w parze z najlepszym lub najbardziej znanym.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

20.4.2016 13:13
Karakal napisał
A juz odpowiadam co to znaczy. Potrzebna jest taka firma ubezpieczeniowa, która na wypadek zaistniałej szkody nie kombinuje, żeby jak najmniej wypłacić z polisy. I proszę nie mówić, ze plotę głupoty.

Nikt tu nie imputuje "plecenia głupot". Pan Robert ma jednak rację. Podejrzenia typu: są takie firmy które "kombinują na wypadek zaistniałej szkody" prawdopodobnie wynikają z tzw. obiegowych opinii. Z obiegowymi opiniami jest jednak tak, że nikt nie wnika dlaczego ZU zachował się tak jak zachował, z czego to wynika, itd., nikt nie zastanawia się na ile ostateczny efekt zależy od ... klienta. Pisaliśmy tu co w ciągu ostatniego roku zmieniło się w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych, BLS, ustawa o trybie skargowym, wytyczne KNF, rekomendacje PIU dot. standardów obsługi, etc. Proszę się z tym zapoznać. Nie ma sensu trzymać się ciągle tych samych poglądów. Tu na forum nikt odpowiedzialny nie odpowie na tak postawione pytanie. Na podstawie czego? Jeśli internet nie jest tu problemem, to proszę skorzystać z rankomatów, porównywarek, etc. Co z tego że napiszę że dzisiaj OC jest najtańsze w ..., skoro jutro ceny się zmienią. "Najtańsza firma" wcale nie oznacza, że każdy kto ma "jakiś" samochód osobowy "na 100%" znajdzie tam najtańszą ofertę, jedni tak, drudzy nie. Kwotacje już teraz uwzględniają kilkanaście elementów i tych wskaźników przybywa.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 20.4.2016 13:17
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

20.4.2016 14:40
Podobnie jak w przypadku kredytów w ubezpieczeniach nie ma jednej, uniwersalnej i najlepszej oferty dla wszystkich.
To, że klient X dostał w jakimś towarzystwie najkorzystniejszą ofertą nie oznacza, że klient Y również najlepiej tam wypadnie.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

20.4.2016 15:35
Robert Sierant napisał
Podobnie jak w przypadku kredytów w ubezpieczeniach nie ma jednej, uniwersalnej i najlepszej oferty dla wszystkich.
To, że klient X dostał w jakimś towarzystwie najkorzystniejszą ofertą nie oznacza, że klient Y również najlepiej tam wypadnie.

Potwierdzam to co napisał p. Robert.
Funkcjonuję tu na forum ok. roku ale nie zauważyłem aby ktokolwiek wykazał zainteresowanie problemem; jak optymalnie się ubezpieczyć. Zazwyczaj skupiacie się Państwo na cenie i/lub jeszcze na jednym, góra dwóch, trzech dominantach. Rozmawiamy tu na forum o dobrej ofercie ubezpieczenia domu, tanim OC kom., zastanawiamy się czy w ogóle się ubezpieczać na czas wyjazdu za granicę, etc. i rzadko zastanawiamy się "co mamy" i czy to co mamy jest jeszcze optymalne, czy da się to zmienić (jak?). Zauważam że najczęściej zwracacie się Państwo do nas dopiero wtedy gdy jakiś problem Was dotknie albo ktoś Wam zwrócił na coś uwagę. Tymczasem specyfika ubezpieczeń polega m.in. na tym, że ubezpieczamy się zanim "coś" się stanie. Jak zracjonalizować ryzyko? Czy przychodzi nam zawsze do głowy, że może warto zaprojektować nowe ubezpieczenie w kontekście tego co już posiadamy, że może warto na problem zabezpieczenia siebie, swoich bliskich, swego mienia, spojrzeć kompleksowo, przez pryzmat jakiegoś "swojego" programu? Może o tym tu porozmawiamy?
Tym tekstem zakładam oddzielny wątek tematyczny. Może znajdą się chętni by podzielić się tam swoimi przemyśleniami, doświadczeniami? Trochę na ten temat piszę na swoim blogu. Niebawem zamieszczę pierwsze teksty na ten temat pod wspólnym roboczym tytułem "Uruchom wyobraźnię". Nowy wątek niech również tak się nazywa.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Grzegorz Woźniak

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 172 razy

Wyślij wiadomość

20.4.2016 17:56
Przed wybraniem firmy polecam przeliczenie ubezpieczenia online, ponieważ w każdej firmie stawka dla konkretnego auta może być różna. Odsyłam do darmowej porównywarki - tutaj.
Cytuj
Grzegorz Woźniak
Doradca finansowo - ubezpieczeniowy
tel. 502019859
email: wozniakgrzegorz@op.pl
Pola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.4.2016 21:53
Dziękuję za konkretną podpowiedź. Jestem stosunkowo młodym kierowcą/6 lat/, pojęcia nie mam jak samej wyliczyć sobie posiadane zniżki? Chyba to robi ubezpieczyciel na podstawie podanych danych? Czy muszę pamiętać dokładnie kiedy miałam np. szkodę z mojego OC?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

21.4.2016 9:00
Pola napisał
Dziękuję za konkretną podpowiedź. Jestem stosunkowo młodym kierowcą/6 lat/, pojęcia nie mam jak samej wyliczyć sobie posiadane zniżki? Chyba to robi ubezpieczyciel na podstawie podanych danych? Czy muszę pamiętać dokładnie kiedy miałam np. szkodę z mojego OC?


Nie musi Pani umieć policzyć sobie zniżki. Zrobi to za Panią albo program, jeśli korzysta Pani z porównywarki albo pośrednik, ale warto pamiętać jak długo i bez dłuższych przerw ubezpieczamy się bezszkodowo. Większość ZU ( niektóre nadal żądają oświadczenia) weryfikuje staż bezszkodowy klientów w bazie danych UFG. Czasami jednak zdarzają się błędy. Najważniejsze; zanim Pani podpisze polisę proszę uważnie przeczytać wszystko co tam pisze, zwłaszcza "oświadczenia". Widziałem już takie polisy, na których mimo że - jak twierdzi klient, niczego w kwestii stażu nie oświadczał, bo był weryfikowany, to jednak na polisie było że oświadczał. Po jakimś czasie może się okazać, że weryfikacja była błędna i ... mamy dopłatę, bo oświadczyliśmy to co oświadczyliśmy.Kwestia zniżek za staż bezszkodowy; tu każdy ZU stosuje swoje zasady, czyli jeśli w firmie X wystarczy mieć np. 5 lat aby uzyskać 60% zniżek, to w firmie Y te 5 lat nie wystarcza, a w firmie Z taką zniżkę ma się po 4 latach. Zanim cokolwiek oświadczymy warto sobie przypomnieć czy przypadkiem nie figurujemy jako współwłaściciel/użytkownik innego pojazdu, którym spowodowano szkodę albo czy nie byliśmy sprawcą szkody jako kierujący np. samochodem służbowym - tu akurat ZU stosują również nie jednakowe podejście.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 21.4.2016 9:03
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź