• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie 13letniego samochodu AC - WARTO?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
yrek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.4.2016 15:37
zajrzałem ,bo moj dziadek ma taki starszy model i chciałem coś o tym dokładnieej poczytać .Ale temat dotyczy i mnie - wątek o kolizji ze zwierzęciem .Mnie interesuje głównie kolizja ze zwierzęciem leśnym .Jezdzę codziennie dwa razy przez las - droga do pracy.Nie raz był tam wypadek z łosiem ,jeleniem czy sarną .Płacę AC od lat ,ale nie wiem co to jest AC/KR ? Druga sprawa ,byłem pewien ,że to ubezpieczenie na pewno jest w ramch AC i nawet nigdy nie dopytywalem ubezpieczyciela w tym temacie.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

4.4.2016 17:48
yrek napisał
zajrzałem ,bo moj dziadek ma taki starszy model i chciałem coś o tym dokładnieej poczytać .Ale temat dotyczy i mnie - wątek o kolizji ze zwierzęciem .Mnie interesuje głównie kolizja ze zwierzęciem leśnym .Jezdzę codziennie dwa razy przez las - droga do pracy.Nie raz był tam wypadek z łosiem ,jeleniem czy sarną .Płacę AC od lat ,ale nie wiem co to jest AC/KR ? Druga sprawa ,byłem pewien ,że to ubezpieczenie na pewno jest w ramch AC i nawet nigdy nie dopytywalem ubezpieczyciela w tym temacie.


AC/KR - chciałem być precyzyjny. AC to autocasco, AC/KR - to samo. Używam takiego skrótu, bo AC nie musi oznaczać że ochroną ubezpieczeniową jest objęta także kradzież pojazdu. Część ubezpieczycieli, mimo że nie rozdziela w AC- tzw. "stłuczek" od kradzieży, to na polisach rozpisuje oddzielnie oba ryzyka; tj. uszkodzenia pojazdu i kradzież.
Zderzenie ze zwierzęciem jak najbardziej jest objęte ochroną AC, bo mieści się w definicji zakresu ochrony. Jeżeli jednak poprzestaniemy na likwidacji szkody z autocasco, to konsekwencją jest utrata zniżek za beszkodowy przebieg ubezpieczenia i odnotowanie tego faktu w bazie danych UFG. Chyba najłatwiej stosuje się regres do polis; OC rolne i OC w życiu prywatnym, w tym OC uplasowanym w ubezpieczeniach domów i mieszkań. Dlatego należy się interesować możliwościami ew. regresowania na polisę "sprawcy". W przypadku kolizji ze zwierzętami leśnymi sprawa nie jest łatwa. W zasadzie tylko AC/KR nam może pomóc. Istnieje przynajmniej teoretycznie możliwość ubiegania się o odszkodowanie od nadleśnictwa i/lub zarządcy drogi. Ciężar udowodnienia jednak odpowiedzialności spoczywa na poszkodowanym. Jeśli zdecydujemy się na takie działanie należałoby np. udokumentować, że zarządca drogi nie postawił w feralnym miejscu znaku ostrzegawczego. Ten z kolei może się tłumaczyć, że nie ustawił bo nadleśnictwo nie poinformowało go o ryzyku przebiegania przez drogę dzikich zwierząt. Wtedy należałoby udowadniać, że nadleśnictwo wiedziało ale nic nie zrobiło, itd. Należy się też liczyć z argumentowaniem, że brak znaku ostrzegawczego nie zwalnia kierującego od zachowania ostrożności.
Czasami może się zdarzyć, że nagle na drogę wybiegnie spłoszone zwierzę, bo np. miejscowe koło łowieckie urządzało polowanie z nagonką. Wtedy mamy jeszcze jednego teoretycznego winowajcę; koło łowieckie. Co do zasady wszystkie trzy wym. podmioty powinny mieć ubezpieczenie OC.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Frąc

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.4.2016 19:48
I o tym co Pan pisze ja doskonale wiem .Po nowym roku na terenie zalesionym jeleń wpadł w przednia szybę mojego kolegi.Skończyło sie tragicznie - jelenia brak ,kolega po miesiacu śpiączki zmarł w lutym .I teraz jest własnie taka bitwa pomiędzy nadleśnictwem a żona zmarłego.Zostawił troje dzieci w wieku szkolnym. Płacił Ac .Dostać czegoś można w tej bitwie o odszkodowanie.Wychodzi na to ,że jedynie w tym wszystkim winny był jeleń ,którego nie ma .
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

5.4.2016 11:02
Frąc napisał
I o tym co Pan pisze ja doskonale wiem .Po nowym roku na terenie zalesionym jeleń wpadł w przednia szybę mojego kolegi.Skończyło sie tragicznie - jelenia brak ,kolega po miesiacu śpiączki zmarł w lutym .I teraz jest własnie taka bitwa pomiędzy nadleśnictwem a żona zmarłego.Zostawił troje dzieci w wieku szkolnym. Płacił Ac .Dostać czegoś można w tej bitwie o odszkodowanie.Wychodzi na to ,że jedynie w tym wszystkim winny był jeleń ,którego nie ma .


Tragedia dla rodziny i nie tylko. Współczuję.Jednak co się stało, to się nie odstanie. Proszę zasugerować rodzinie aby przejrzała dokumenty; ubezpieczenie grupowe na życie, indywidualne, może jakieś ubezpieczenie "przy okazji" np. kart kredytowych, etc. Opcja NNW (łącznie z zgonem w wyniku wypadku) może być też w ubezpieczeniu mieszkania/domu. Warto przyjrzeć się polisie ubezpieczeniowej pojazdu, chodzi o tzw. "dodatki", np. NNW komunikacyjne. Zazwyczaj sumy ubezpieczenia takiego NNW są niewielkie, ale zawsze coś... . Nie wiem w jakim ZU Zmarły ubezpieczał swój samochód. Jeśli w Warcie, to być może miał wykupione rozszerzenie NNW o opcję NNW BR (Bezpieczna Rodzina). Jeśli tak, to oprócz świadczenia NNW należy się dodatkowe świadczenie z tego rozszerzenia, co najmniej ( w zależności od wykupionej opcji) 100 tys. zł. To niezbyt drogi "dodatek", bo za sumę ubezpieczenia 100 tys. składka roczna wynosi 29,00 zł.Inni ubezpieczyciele proponują też podobne rozwiązania, np. Proama proponuje dodatek do ubezpieczeń mieszkań/domów i komunikacyjnych pn. "Wsparcie dziecka". Świadczenie tu polega na wsparciu finansowym wypłacanym osieroconym dzieciom w postaci renty przez okres 10 lat od uzyskania do niego prawa. To tylko przykłady pewnych możliwości jakie są na rynku. Co do świadczenia z OC "sprawcy"; może warto w tym przypadku zatrudnić wyspecjalizowaną kancelarię.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź