• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie psa - co o tym sądzicie ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.3.2016 15:32
Witam .Właśnie stałam się posiadaczką yorka z rodowodem .Kupiony został z umową pisemną .Na świętach ,ktoś z rodziny zapytał czy aby takiego rasowego pieska nie trzeba ubezpieczyć na wypadek kradzieży? Kradzież kradzieżą - psa nie mam zamiaru zostawiać samego sobie ,ale pomyślałam ,że przecież chyba zwierzę też można ubezpieczyć na wypadek choroby ?Czy są w ogóle takiego typu ubezpieczenia ? Na podstawie czego ustala się wysokość ubezpieczenia?
Cytuj
Klara

Niezarejestrowani

29.3.2016 15:53
Tu masz o tym cąły watek. http://www.comperia.pl/forum/ubezpieczenia/3554-ubezpieczenie-psa.html
Cytuj
jakub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.3.2016 19:35
Aż sam przejrzałem ten cały wątek . Nic tam takiego ciekawego nie zobaczyłem .Że sa ubezpieczenia zwierząt to wiem ,ale na jakich zasadach to już nie.Chyba człowiek chce się czegoś bliżej dowiedzieć a nie oględnie o wszystkim i o niczym .Wiem ,ze sa takie ubezpieczenia i nawet za cesarke zwracaja pieniądze.Kiedyś moja mama ubezpieczała swoją labradorke W PZU. Nie wiem ,jakie towarzystwa ubezpieczają teraz psy.Kiedyś był też chyba limit wiekowy - chyba do 7 roku życia i trzeba mieć zaświadczenie o zdrowiu psa od weterynarza.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

30.3.2016 15:29
jakub napisał
Aż sam przejrzałem ten cały wątek . Nic tam takiego ciekawego nie zobaczyłem .Że sa ubezpieczenia zwierząt to wiem ,ale na jakich zasadach to już nie.Chyba człowiek chce się czegoś bliżej dowiedzieć a nie oględnie o wszystkim i o niczym .Wiem ,ze sa takie ubezpieczenia i nawet za cesarke zwracaja pieniądze.Kiedyś moja mama ubezpieczała swoją labradorke W PZU. Nie wiem ,jakie towarzystwa ubezpieczają teraz psy.Kiedyś był też chyba limit wiekowy - chyba do 7 roku życia i trzeba mieć zaświadczenie o zdrowiu psa od weterynarza.

Jeśli ktoś jest zainteresowany bardziej wyrafinowaną formą ochrony swego pupila, to warto zajrzeć na stronę internetową lub udać się do np. Polskiego Związku Kynologicznego. Być może mają jakieś specjalne oferty. Standardowe polisy ubezpieczeniowe np. domu/mieszkania przewidują zazwyczaj ochronę psa jako "zwierzęcia domowego" ale w takim zakresie jak są w danym ubezpieczeniu chronione "ruchomości domowe. O szczegóły proszę pytać swojego pośrednika ubezpieczeniowego. Przy okazji; często używacie Państwo określenia "kradzież". Tymczasem w ubezpieczeniach rozróżnia się "kradzież" od "kradzieży z włamaniem". Definicje tych pojęć są zbieżne z zapisami KK. Standartowo polisa chroni przed kradzieżą z włamaniem i ew. rabunkiem, a tzw. "kradzież zwykła" może być dołączona jako rozszerzenie podstawowego zakresu ochrony i raczej dot. konkretnych elementów naszego mienia. Nie znam oferty w której "kradzież" dot. także psa. Niektórzy ubezpieczyciele rozszerzają ten podstawowy zakres ochrony psa jako zwierzęcia domowego o np. "ryzyko następstw nieszczęśliwych wypadków ( komunikacyjnych) lub otrucia przez osoby trzecie...". Ubezpieczyciel uznaje za nieszczęśliwy wypadek także pogryzienie przez inne zwierzę. Takie rozszerzenie ochrony oferuje m. in. Warta w WDK plus- wersja 3-letnia. O 6 klauzulach rozszerzających zakres ochrony w tym ubezpieczeniu piszę na swoim profilu facebook - adres poniżej.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Rupi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.4.2016 10:51
Ja swoje dwa owczarki niemieckie ubezpieczam w Pzu i jestem bardzo zadowolony.Płacę nie tylko Oc ,ale mam zwierzęta ubezpieczone też na wypadek naglej choroby ,wypadku ,śmierci ,uśpienia i kosztow pochówku.Dowiadywałem się też w Hestii, ale tam jest głównie OC.Muszę przejrzeć oferte Warty , bo ciągle coś się zmienia w tych ubezpieczeniach .Generalnie mi ta oferta w Pzu bardzo
mi odpowiada .Psy mam rodowodowe ,ale ich nie wystawiam .
Cytuj
Odpowiedź