• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

OC prywatne a najemca

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

18.1.2016 12:04
Wodan napisał
Jeśli składka jest wyższa tylko o 4 złote, to a bym się nawet na Pana miejscu nie zastanawiał.
Sam mam mieszkanie, które planuję wynająć po remoncie i prawdę mówiąc coraz bardziej zaczynam interesować się tematem.
Może ktoś polecić jakieś konkretne towarzystwo, które ma dobre opinie?
Zależy mi na bezproblemowej współpracy i przede wszystkim jasnym wytłumaczeniu zasad ochrony i wyłączeń, bo sam niezbyt dobrze radzę sobie z czytaniem dokumentów pisanych językiem urzędowym.


Zgodnie z tym co pisałem wcześniej, tu na forum wprost nie sugeruję wyboru konkretnych firm. W zasadzie nie tylko ZU „z pierwszej ligi” oferują przyzwoite standardy obsługowe, choć zgrzyty się zdarzają. Na tym forum pojawiały się wątki związane z ubezpieczeniem mieszkań. Zachęcam do ich przejrzenia. Zapraszam również do zajrzenia do mojego bloga: www.wartoubezpieczenia.pl, zakładka ubezpieczenia – domy i mieszkania. Zapewne ma Pan jakieś swoje preferencje i doświadczenia. Warto brać pod uwagę to czy już w danym ZU posiada Pan jakieś ubezpieczenia. Niektórzy ubezpieczyciele stosują z tego powodu preferencje cenowe, inni zaś aktualnie stosują promocje dla nowych klientów w ubezpieczeniu mieszkań. Warto zwrócić uwagę na to jaki zakres ochrony/mienia mieści się w zakresie podstawowym ochrony, a co musi Pan dokupić - ma to wpływ na cenę. Ważnym kryterium jest sposób kontaktu z klientem, w tym możliwości zgłoszenia szkody, czy stosowana jest tzw. „szybka ścieżka” w likwidacji szkód jednorodnych, drobnych. Klucze dobrego wyboru oferty są dwa; pierwszy to stawianie właściwych pytań i określenie własnych preferencji co do zakresu ochrony ubezpieczeniowej, drugi to wybranie właściwego pośrednika. Dobry pośrednik wytłumaczy Panu to co jest dla Pana zagmatwane, przedstawi możliwości i te „gorsze” strony określonego wyboru.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Cezary

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.2.2016 8:29
Dołączam do wątku ,może ktoś jeszcze zajrzy i mi podpowie coś konkretnego.Jestem studentem .Też wynajmuję mieszkanie .Płacę do ręki . Nie mam żadnej umowy z wynajmującym ,który stwierdził,że mu tak wygodniej.Do tej pory nie było żadnych wypadków , ale wolałbym ubezpieczyć się na przyszłość .Może ktoś mi poleci z góry ,gdzie miałbym się udać w celu zwarcia ewentualnej umowy . Nie mam czasu chodzić po ubezpieczycielach .Czy ja w ogóle mogę się ubezpieczyć ,jeżeli nie mam umowy wynajmu?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

4.2.2016 16:18
Cezary napisał
Dołączam do wątku ,może ktoś jeszcze zajrzy i mi podpowie coś konkretnego.Jestem studentem .Też wynajmuję mieszkanie .Płacę do ręki . Nie mam żadnej umowy z wynajmującym ,który stwierdził,że mu tak wygodniej.Do tej pory nie było żadnych wypadków , ale wolałbym ubezpieczyć się na przyszłość .Może ktoś mi poleci z góry ,gdzie miałbym się udać w celu zwarcia ewentualnej umowy . Nie mam czasu chodzić po ubezpieczycielach .Czy ja w ogóle mogę się ubezpieczyć ,jeżeli nie mam umowy wynajmu?

Co tu mogę jeszcze w Pana sprawie napisać? W zasadzie prawie wszystko już na ten temat napisałem. Nie mając pisemnej umowy najmu zwiększa Pan swoje ryzyko. Nie sądzę by jakikolwiek Ubezpieczyciel sprawdzał czy umowa najmu jest zarejestrowana w US. Jeśli w o.w.u. jest wyraźnie zapisany wymóg umowy w formie pisemnej, to mamy problem. Proszę próbować, ale proszę pytać, czy Ubezpieczyciel zaakceptuje formę umowy ustnej.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź