• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy można w trakcie oc dokupić ochronę szyb?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
tales

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.12.2015 8:34
Mam oc samochodu w ergo hestii. Jest to samo podstawowe oc, bez żadnych dodatków. Zastanawiam się, czy mógłbym jeszcze dokupić sobie ochronę szyb.
Zainteresowało mnie to, bo po ostatniej burzy byłem zmuszony wymienić szybę czołową, a skoro mam nową i wiem, że niedługo sylwester, to uważam, że bardzo by mi się przydało takie ubezpieczenie. jednak oc kończy mi się dopiero w czerwcu, więc zastanawiam się, czy tak się da?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

7.12.2015 9:43
Szyby ubezpiecza się w ramach AC.

ps
szyba to "pikuś" a jak coś na dach spadnie lub zniszczy lakier w innym miejscu to co wtedy?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
tales

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.12.2015 11:03
Sądzę, że szyba jest droższa niż wyklepanie dachu :)
No a lakier to już tam nieważne, to nie jest nowy samochód. Z odrapanym lakierem może dalej jeździć, za to z pobitą szybą już nie bardzo.
Zawsze myślałem, że dodatek szyb to takie całkiem osobne ubezpieczenie. Nigdzie nie da się dokupić osobno?
Niestety na ac się nie łapię - samochód jest za stary.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

7.12.2015 12:03
tales napisał
Sądzę, że szyba jest droższa niż wyklepanie dachu :)
No a lakier to już tam nieważne, to nie jest nowy samochód. Z odrapanym lakierem może dalej jeździć, za to z pobitą szybą już nie bardzo.
Zawsze myślałem, że dodatek szyb to takie całkiem osobne ubezpieczenie. Nigdzie nie da się dokupić osobno?
Niestety na ac się nie łapię - samochód jest za stary.


Sprawa wymaga sprostowania. Można w części ZU wykupić dodatkowe ubezpieczenie szyb od stłuczenia, w E.Hestii również, jako dodatkowe ubezpieczenie do OC kom. Problem polega na czymś innym; np.może być ograniczenie związane z wiekiem pojazdu, np. w Warcie tylko dla pojazdów nie starszych niż 20 lat. Kolejny problem, to kwestia kiedy chcemy to rozszerzenie do naszej ochrony ubezpieczeniowej wprowadzić. Raczej nie uda się Panu w E.Hestii i w wielu innych ZU zrobić tego w trakcie trwania ubezpieczenia. Musi Pan poczekać do końca obecnej umowy OC kom. Piszę "raczej", bo nie mam dotarcia do ofert wszystkich ZU. Trudno będzie też Panu znaleźć jakiegokolwiek ubezpieczyciela, który podjąłby się ubezpieczyć tylko szyby, bez OC i/lub AC.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
tales

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.12.2015 12:38
Cóż, w takim razie dziękuję za sprostowanie sytuacji.
W takim razie zapytam w ergo hestii, ale nie będę się na nic nastawiał.
Następnym razem pomyślę o tym przy przedłużaniu oc.
W sumie dziwi mnie tylko to, że ograniczeniem może być tu wiek pojazdu. Bo szyby przecież mam nowe, kilkudniowe.
Ciekawe, czemu tak jest?
Cytuj
Odpowiedź