• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy lepiej zbierać pieniądze, czy raczej się ubezpieczać?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Heniu

Niezarejestrowani

26.10.2015 12:57
Oszczędności trzeba mieć, to na pewno. Ale jesli chodzi o ubezpieczenie to sobie nie wyobrażam go nie mieć róznież. Oczywiście czasami sobie myślę, a w sumie po co mi ono, nic się przecież nie dzieje, ale założę się, że jakby zrezygnował okazałoby się po 2 dniach przydatne.
Cytuj
Mariusz

Niezarejestrowani

27.10.2015 11:54
Fakt, czasem kusi, żeby zrezygnować z ubezpieczenia, bo przecież nic złego nam się nie dzieje. A żeby tego jeszcze było mało, to pytanie powinno dotyczyć nie tylko rozstrzygnięcia między oszczędzaniem a ubezpieczaniem się, ale jeszcze między inwestowaniem. Przy czym inwestowanie jest chyba najbardziej kontrowersyjne i dla odważnych. Ja się waham, czy nie włożyć części środków w złoto. Co myślicie? Może lepiej tylko chować pieniądze na konto i ubezpieczyć najważniejsze dobra, żeby mieć w życiu spokojną głowę?
Cytuj
Kusz

Niezarejestrowani

27.10.2015 12:06
Co wszyscy z tym złotem? Na kruszcach trzeba się znać, tacy laicy mogą co najwyżej nie stracić.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

28.10.2015 0:55
zazwyczaj o to w złocie chodzi - zachować wartość pieniądza, zabezpieczyć się - jeśli chcesz czegoś więcej to już raczej trzeba pospekulować
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.10.2015 11:25
Myślę, że obecnie złoto to dobry pomysł. Jest stosunkowo tanie. Zresztą już był o tym watek.
Czy ubezpieczenie się opłaca ciężko stwierdzić. Ale nawet jeśli jesteśmy optymistami i zakładamy, że nic się nam nie stanie, więc zamiast się ubezpieczać będziemy oszczędzać, to ile zaoszczędzimy? odkładając tylko to, co byłoby składką?
200-300 złotych rocznie? No, zależy jeszcze od tego, jakie mamy ubezpieczenia, ale zauważcie, że nawet przez 20 lat nie uzbieracie tyle, na ile możecie się ubezpieczyć.
Więc moim zdaniem lepiej się własnie ubezpieczać.
Cytuj
Odpowiedź