• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

podwójne ubezpieczenie=podwójne odszkodowanie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
smay

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.10.2015 14:50
Nie wiem, czy moje pytanie nie jest naiwne, ale chciałam się dowiedzieć, czy jeśli wykupiłabym ubezpieczenie NNW w dwóch różnych towarzystwach to czy w razie czegoś dostałabym z obu odszkodowanie?
Pytam, bo przedłużałam polisę na samochód i chcieli mi wcisnąć właśnie NNW (do 10 tysięcy złotych), tymczasem mam już NNW z pracy.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

7.10.2015 17:08
smay napisał
Nie wiem, czy moje pytanie nie jest naiwne, ale chciałam się dowiedzieć, czy jeśli wykupiłabym ubezpieczenie NNW w dwóch różnych towarzystwach to czy w razie czegoś dostałabym z obu odszkodowanie?
Pytam, bo przedłużałam polisę na samochód i chcieli mi wcisnąć właśnie NNW (do 10 tysięcy złotych), tymczasem mam już NNW z pracy.


Nie jest to pytanie naiwne. W ubezpieczeniach obowiązuje zasada unikania podwójnego ubezpieczania, czyli jeśli klient ubezpieczy jakieś mienie w dwóch firmach, to nie oznacza, że dostanie dwa odszkodowania. Wynika to z innej zasady, tj. że odszkodowanie ma pomóc odtworzyć utracone, zniszczone mienie, a nie być środkiem do wzbogacenia się. Ta zasada nie dotyczy ubezpieczeń osobowych i na życie, gdyż wychodzi się z założenia, że życie i zdrowie człowieka jest wartością bezcenną. Tak więc może Pani ubezpieczyć swoje życie i zdrowie wielokrotnie, w różnych firmach, na różne sposoby i z każdej takiej umowy należy się świadczenie na warunkach tej umowy. Jest kilka istotnych różnic między ubezpieczeniem NNW w ramach grupowego ubezpieczenia na życie, a NNW komunikacyjnym. Dwie najważniejsze;
- w „grupówce” ochrona nie jest związana z wypadkami tylko komunikacyjnymi, lecz w ogóle z wypadkami. Ubezpieczenie NNW komunikacyjne – tylko wypadki komunikacyjne i zazwyczaj związane „z ruchem ubezpieczonego pojazdu”,
- w opcji komunikacyjnej to ubezpieczenie obejmuje najczęściej kierującego i pasażerów w ilości określonej w dowodzie rejestracyjnym, w tym drugim dot. osoby ubezpieczonej lub ewentualnie jako opcja, także określonych członków rodziny.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Lusia

Niezarejestrowani

7.10.2015 17:16
Ooo nigdy bym nie pomyślała, żeby tak kombinować :D Ale z drugiej strony to faktycznie moga być różne zakresy tych ubezpieczeń, wiec jest sie ubezpieczonym na różne okoliczności.
Cytuj
smay

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.10.2015 7:32
Dziękuję za wyjaśnienie.
Czyli jednak to komunikacyjne NNW miało węższy zakres niż moje grupowe i nie przydałoby mi się?
Bo takie odniosłam wrażenie.
No, może fakt, że pasażerowie byliby wówczas ubezpieczeni, ale przecież tak czy siak, po to jest oc, że w razie czego to z niego pokrywane są odszkodowania, chyba też dla pasażerów ofiary.
Zresztą i tak rzadko kiedy jeżdżę z kimś innym niż partnerem.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

8.10.2015 8:51
smay napisał
Dziękuję za wyjaśnienie.
Czyli jednak to komunikacyjne NNW miało węższy zakres niż moje grupowe i nie przydałoby mi się?
Bo takie odniosłam wrażenie.
No, może fakt, że pasażerowie byliby wówczas ubezpieczeni, ale przecież tak czy siak, po to jest oc, że w razie czego to z niego pokrywane są odszkodowania, chyba też dla pasażerów ofiary.
Zresztą i tak rzadko kiedy jeżdżę z kimś innym niż partnerem.
smay napisał
Dziękuję za wyjaśnienie.
Czyli jednak to komunikacyjne NNW miało węższy zakres niż moje grupowe i nie przydałoby mi się?
Bo takie odniosłam wrażenie.
No, może fakt, że pasażerowie byliby wówczas ubezpieczeni, ale przecież tak czy siak, po to jest oc, że w razie czego to z niego pokrywane są odszkodowania, chyba też dla pasażerów ofiary.
Zresztą i tak rzadko kiedy jeżdżę z kimś innym niż partnerem.
Uprzejmie informuję, że polisa oc pojazdu-komunikacyjne nie działa w każdym przypadku. W jakich przypadkach/okolicznościach nie działa, ze względu na ograniczone możliwości czasowe i tego forum nie będę rozwijał tego tematu.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

8.10.2015 10:12
smay napisał
Dziękuję za wyjaśnienie.
Czyli jednak to komunikacyjne NNW miało węższy zakres niż moje grupowe i nie przydałoby mi się?
Bo takie odniosłam wrażenie.
No, może fakt, że pasażerowie byliby wówczas ubezpieczeni, ale przecież tak czy siak, po to jest oc, że w razie czego to z niego pokrywane są odszkodowania, chyba też dla pasażerów ofiary.
Zresztą i tak rzadko kiedy jeżdżę z kimś innym niż partnerem.


Co to znaczy że nie przydałoby się? Jeśli Pan i ew. pasażer pojazdu kierowanego przez Pana doznał by uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku komunikacyjnego, to NNW kom. by zadziałało co do zasady. Roszczenie z tego ubezpieczenia byłoby bezzasadne w przypadku innego wypadku, np. złamanie nogi na schodach.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
smay

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.10.2015 10:56
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
smay napisał
Dziękuję za wyjaśnienie.
Czyli jednak to komunikacyjne NNW miało węższy zakres niż moje grupowe i nie przydałoby mi się?
Bo takie odniosłam wrażenie.
No, może fakt, że pasażerowie byliby wówczas ubezpieczeni, ale przecież tak czy siak, po to jest oc, że w razie czego to z niego pokrywane są odszkodowania, chyba też dla pasażerów ofiary.
Zresztą i tak rzadko kiedy jeżdżę z kimś innym niż partnerem.


Co to znaczy że nie przydałoby się? Jeśli Pan i ew. pasażer pojazdu kierowanego przez Pana doznał by uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku komunikacyjnego, to NNW kom. by zadziałało co do zasady. Roszczenie z tego ubezpieczenia byłoby bezzasadne w przypadku innego wypadku, np. złamanie nogi na schodach.


Chodzi mi o to, że skoro mam ubezpieczenie NNW z pracy, które obejmuje m.in. wypadki komunikacyjne, to kolejne NNW nie jest dla mnie niezbędne.
Mam jeszcze takie pytanie, bo w tym moim NNW jest mowa o wypadku lub śmierci małżonka, ale rozumiem, że dotyczy to też mojego partnera z którym nie mam ślubu? Czy jednak nie?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

8.10.2015 11:33
smay napisał
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
smay napisał
Dziękuję za wyjaśnienie.
Czyli jednak to komunikacyjne NNW miało węższy zakres niż moje grupowe i nie przydałoby mi się?
Bo takie odniosłam wrażenie.
No, może fakt, że pasażerowie byliby wówczas ubezpieczeni, ale przecież tak czy siak, po to jest oc, że w razie czego to z niego pokrywane są odszkodowania, chyba też dla pasażerów ofiary.
Zresztą i tak rzadko kiedy jeżdżę z kimś innym niż partnerem.


Co to znaczy że nie przydałoby się? Jeśli Pan i ew. pasażer pojazdu kierowanego przez Pana doznał by uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku komunikacyjnego, to NNW kom. by zadziałało co do zasady. Roszczenie z tego ubezpieczenia byłoby bezzasadne w przypadku innego wypadku, np. złamanie nogi na schodach.


Chodzi mi o to, że skoro mam ubezpieczenie NNW z pracy, które obejmuje m.in. wypadki komunikacyjne, to kolejne NNW nie jest dla mnie niezbędne.
Mam jeszcze takie pytanie, bo w tym moim NNW jest mowa o wypadku lub śmierci małżonka, ale rozumiem, że dotyczy to też mojego partnera z którym nie mam ślubu? Czy jednak nie?

Proszę się zwrócić do osoby opiekującej się tym ubezpieczeniem w firmie w której Pan pracuje.Rozstrzygnięcie jest w ogólnych warunkach ubezpieczenia które Pan zawarł.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
PrzemysławŻukowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.12.2015 15:18
Pan Marian ma rację, to tak nie działa, były sytuacje nagłaśniane przez media, w których ktoś brał ubezpieczenie w 10 firmach na raz i sam powodował wypadek... i źle się to dla niego skończyło.
Jeżeli chciałabyś mieć zapewnienie wyższego odszkodowania, to lepiej w razie (nie daj boże) nieszczęśliwego wypadku udać się do firm, które starają się o należną rekompensatę i często kwota jest właśnie podwójna niż to, co proponuje nam nasza firma. Jeżeli jesteś zainteresowana czymś konkretnym, to możesz poszukać namiarów na firmę DRB , bo ona się tym zajmuje. Pozdrawiam gorąco i pamiętaj - kto pyta nie błądzi, nie ma naiwnych pytań !
Cytuj
I mówi to każdy, kto się kimś opiekuje, że trzeba być sprawiedliwym, ale samej sprawiedliwości nikt
Odpowiedź