• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

ubezpieczenie od utraty pracy przy kredycie hipotecznym

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tadeo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.9.2015 10:00
I myślę, ze to nie jest odosobniony przypadek...
Cytuj
yrek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.9.2015 14:52
Robert Sierant napisał
jesteś w błędzie

ps
wziąłeś kredyt na kilkadziesiąt lat i nawet się z warunkami nie zapoznałeś? nic tylko pogratulować...


Wziąłem kredyt na 12 miesięcy, gotówkowy. Chodziło mi o warunki ubezpieczenia, być może nie napisałem tego wystarczająco jasno. Nie zapoznałem się z OWU ubezpieczenia, bo go nie chciałem, odznaczyłem opcje i okazało się, że kredyt przeszedł bez niego.
Teraz już wiem, że się myliłem z tym, że jest ono obligatoryjne, za co panu dziękuję, bo wyprowadził mnie pan z błędu. Gdybym brał kredyt hipoteczny to raczej zastanowiłbym się nad ubezpieczeniem do niego.
Tylko czy warunki ubezpieczenia też można negocjować?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.9.2015 14:55
nie ma czegoś takiego jak ubezpieczenie od kredytu; można się np. ubezpieczyć na życie z dodatkowymi opcjami

warunki ubezpieczenia są określone w OWU i nie są one negocjowalne
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

18.9.2015 16:59
Robert Sierant napisał
nie ma czegoś takiego jak ubezpieczenie od kredytu; można się np. ubezpieczyć na życie z dodatkowymi opcjami

warunki ubezpieczenia są określone w OWU i nie są one negocjowalne

Zapisy w o.w.u. nie są negocjowane (tzw. umowa przystąpienia) ale jest wiele innych elementów podlegających negocjacji. Wymienię kilka; suma ubezpieczenia, zakres ochrony (dodatkowe opcje), sposób płatności (składki miesięczne, kwartalne, półroczne, roczne, jednorazowe za cały okres ubezpieczenia), itd. Często też mamy do czynienia w ofertach dot. ubezpieczeń na życie z tzw. „wersjami” tego samego produktu, które na pierwszy rzut oka niewiele się różnią, ale mają różnie rozłożone akcenty, więc w przypadku określonych zdarzeń polisa w zależności od wersji inaczej „działa”. Czasami zdarza się, że „negocjacje” przebiegają tak, że klient odnosi wrażenie że niczego nie daje się negocjować.
„Ubezpieczenie od kredytu” – prawda od kredytu nie da się ubezpieczyć ale funkcjonuje w języku potocznym taka zbitka pojęciowa. Jeśli w negocjacjach z bankiem godzimy się na zawarcie umowy na życie z tzw. cesją, to oznacza że godzimy się jakby na dodatkowe zabezpieczenie tego kredytu, na własny koszt, na wypadek niemożności jego spłaty wskutek zdarzeń (i tylko tych zdarzeń, minus wyłączenia i ograniczenia) określonych w umowie ubezpieczenia. Sensownym zachowaniem jest więc zapoznanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, chociażby po to, by stwierdzić, czy wszystkie/jakie zdarzenia w przypadku wystąpienia których polisa ma nas w jakiś sposób chronić, w ogóle mogą wystąpić. Hitem jest tu próba ubezpieczenia klienta na emeryturze albo osobę fizyczną prowadzącą własną firmę, od ryzyka utraty pracy( uwaga – definicje!). Jeśli ich wystąpienie jest realne, to jak rozwiązania oferowane w polisie pomogą nam w rozliczeniach z bankiem, no i czy cena jaką mamy zapłacić jest warta tego. Dobrze jest też sprawdzić czy postanowienia o.w.u. mają jakieś przełożenie na zapisy w umowie kredytowej. Zawsze możemy spróbować problem zabezpieczenia kredytu poprzez polisę rozwiązać inaczej, tj. poza bankiem ale o tym może innym razem.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
yrek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.9.2015 17:07
czy ja gdzieś napisałem o ubezpieczeniu 'od kredytu'? Bo nie widzę nigdzie. Chodziło mi o ubezpieczenie DO kredytu, jako dodatek, który przed czymś tam chroni.
Z tego, co panowie piszą wynika, że wszelkie ubezpieczenia, które banku proponują osobom biorącym jakikolwiek kredyt to pic na wodę i lepiej tego nie brać, tylko jak już to sobie osobno poszukać, bo pewnie znajdzie się lepszą ofertę.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 12:44
yrek napisał
czy ja gdzieś napisałem o ubezpieczeniu 'od kredytu'? Bo nie widzę nigdzie. Chodziło mi o ubezpieczenie DO kredytu, jako dodatek, który przed czymś tam chroni.
Z tego, co panowie piszą wynika, że wszelkie ubezpieczenia, które banku proponują osobom biorącym jakikolwiek kredyt to pic na wodę i lepiej tego nie brać, tylko jak już to sobie osobno poszukać, bo pewnie znajdzie się lepszą ofertę.

Daleki jestem od stwierdzenia że ubezpieczeniowe oferty banków to pic, chociaż niektóre z nich z perspektywy klienta wyglądają … dziwnie. Ma Pan rację, polisa powinna nie tylko zabezpieczać interes banku, ale skutecznie chronić kredytobiorcę i jego rodzinę na wypadek zajścia określonych zdarzeń. Najczęściej chroni w przypadku zgonu i zgonu wskutek NNW i to ma sens. Sensu nie ma polisa która wbrew pozorom chroni od „niczego”, czyli od zdarzeń które i tak nie nastąpią.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
smay

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 14:41
Mojemu koledze próbowali wcisnąć polisę, która chroniła w przypadku urodzenia dziecka. Kolega jest gejem. Po prostu witki opadają.
Szkoda, że nie ma takich polis, w których można by sobie wybrać to, od czego chcemy być chronieni (np., że od śmierci składka wynosi 10 złotych, do tego dobieramy pobyt w szpitalu za 15 złotych i to urodzenie dziecka za 3 złote). Myślę, że taki 'szwedzki stół' to byłaby całkiem niezła opcja dla wielu osób, każdy by sobie mógł wybrać tylko to, czego by potrzebowął
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 14:55
smay napisał
Mojemu koledze próbowali wcisnąć polisę, która chroniła w przypadku urodzenia dziecka. Kolega jest gejem. Po prostu witki opadają.
Szkoda, że nie ma takich polis, w których można by sobie wybrać to, od czego chcemy być chronieni (np., że od śmierci składka wynosi 10 złotych, do tego dobieramy pobyt w szpitalu za 15 złotych i to urodzenie dziecka za 3 złote). Myślę, że taki 'szwedzki stół' to byłaby całkiem niezła opcja dla wielu osób, każdy by sobie mógł wybrać tylko to, czego by potrzebowął
smay napisał
Mojemu koledze próbowali wcisnąć polisę, która chroniła w przypadku urodzenia dziecka. Kolega jest gejem. Po prostu witki opadają.
Szkoda, że nie ma takich polis, w których można by sobie wybrać to, od czego chcemy być chronieni (np., że od śmierci składka wynosi 10 złotych, do tego dobieramy pobyt w szpitalu za 15 złotych i to urodzenie dziecka za 3 złote). Myślę, że taki 'szwedzki stół' to byłaby całkiem niezła opcja dla wielu osób, każdy by sobie mógł wybrać tylko to, czego by potrzebowął

"I to się nadaje do prasy" - jak mawiał pewien klasyk, a inny by dodał" "nie zbadane są wyroki..."
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 10:17
smay napisał
Mojemu koledze próbowali wcisnąć polisę, która chroniła w przypadku urodzenia dziecka. Kolega jest gejem. Po prostu witki opadają.
Szkoda, że nie ma takich polis, w których można by sobie wybrać to, od czego chcemy być chronieni (np., że od śmierci składka wynosi 10 złotych, do tego dobieramy pobyt w szpitalu za 15 złotych i to urodzenie dziecka za 3 złote). Myślę, że taki 'szwedzki stół' to byłaby całkiem niezła opcja dla wielu osób, każdy by sobie mógł wybrać tylko to, czego by potrzebowął


jak to nie ma? oczywiście, że są takie polisy, kilkanaście opcji do wyboru, bierzesz to co potrzebujesz...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
OlgaKnysz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 10:30
Robert Sierant napisał
smay napisał
Mojemu koledze próbowali wcisnąć polisę, która chroniła w przypadku urodzenia dziecka. Kolega jest gejem. Po prostu witki opadają.
Szkoda, że nie ma takich polis, w których można by sobie wybrać to, od czego chcemy być chronieni (np., że od śmierci składka wynosi 10 złotych, do tego dobieramy pobyt w szpitalu za 15 złotych i to urodzenie dziecka za 3 złote). Myślę, że taki 'szwedzki stół' to byłaby całkiem niezła opcja dla wielu osób, każdy by sobie mógł wybrać tylko to, czego by potrzebowął


jak to nie ma? oczywiście, że są takie polisy, kilkanaście opcji do wyboru, bierzesz to co potrzebujesz...
Jak człowiek daje sobie wciskac to i wezmie ubezpieczenie, które mu sie nie przyda. A prawda jest taka, że trzeba się o swoje dopomniec i wziąć taki produkt, który na prawde sie przyda, a nie byle co, żeby np. kredyt był tańszy.
Cytuj
Odpowiedź