• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jakie ubezpieczenie obejmuje wypadnięcie czegoś z balkonu?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

24.8.2015 14:06
karol44 napisał
O ile ktoś ma ubezpieczenie mieszkania. A jeśli nie, to jaki to koszt?
Pewnie jakiś spory?
No i pewnie jest jeszcze więcej, jeśli ma się dzieci.
Sam tyle lat przeżyłem i nigdy żadnego oc prywatnego nie miałem, nawet nigdy go nie potrzebowałem.


Wszystko zależy od tego na jaką ofertę się Pan natknie. Proponuję zacząć od swojego ubezpieczyciela. Są ZU które uzależniają wysokość składki rzeczywiście od ilości domowników, a nawet od tego czy ma się psa i ile tych psów, są i takie które o takie okoliczności nie pytają.
Dużo też zależy od zakresu ochrony i wys. sumy ubezpieczenia. Zakres ochrony można np. rozszerzyć o takie elementy( o ile nie mieszczą się w zakresie podstawowym) jak: posiadanie i użytkowanie konia wierzchowego(rekreacja), używanie sprzętu pływającego do własnego użytku, OC najemcy (przydatne jeśli ktoś z domowników korzysta z kwater do wynajęcia, pensjonatów), OC związane z posiadaniem i uzywaniem broni palnej, gazowej, pneumatycznej, odpowiedzialność w mieniu powierzonym (ruchomości domowe będące w czasowym posiadaniu, np. laptop z zakładu pracy - umowa użyczenia). Można też poszerzyć zakres terytorialny ochrony ubepieczeniowej poza RP.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 24.8.2015 14:20
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

24.8.2015 15:59
Drodzy forumowicze szczególnie ci, którzy faktycznie zainteresowani są konkretnymi problemami ubezpieczeń – proszę starajcie się formułować precyzyjnie wasze pytania i problemy. Czytając sporą część wypowiedzi lub pytań na tym forum mam wrażenie delikatnie mówiąc wyssanych z palca dykteryjek, idąc dalej zwykłe bicie piany w kierunku tzw. trollowania lub jak kto woli hejtowania. Może będę zbyt konkretny, ale przypominam, że ubezpieczenia rządzą się przepisami prawa i według mnie nie wolno wprowadzać w błąd potencjalnych czytelników tego forum z tego powodu odsyłam Was do konkretnych przepisów prawa lub warunków umowy ubezpieczenia. Niestety według mnie na forum nie da rady rozwiązać Waszych konkretnych skomplikowanych problemów i chyba forum nie temu ma to służyć.
Odnośnie wypadnięcia rzeczy z balkonu naprawdę jest co najmniej kilka różnych przyczyn i okoliczności, a opisując je szczegółowo można ustalić odpowiedzialność konkretnej osoby.
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym w zależności od warunków ubezpieczenia może mieć bardzo różny zakres ochrony.
Suma ubezpieczenia/gwarancyjna czy wystarczy 100 tyś zł, gdyby spadający z balkonu przedmiot spadł nie na samochód, lecz na wózek z małym dzieckiem (zwracałbym większą uwagę na szkody osobowe).
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym może obejmować wszystkie okoliczności życia prywatnego, a granicą są czynności zawodowe związane z działalnością gospodarczą np. posiadanie lokalu na wynajem w części owu jest kwalifikowane jako czynność życia prywatnego u innych ubezpieczycieli podlega pod ubezpieczenia związane z działalnością gospodarczą.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

24.8.2015 16:12
Odnośnie zasad formułowania warunków ubezpieczenia zakres i przedmiot ubezpieczenia opisuje do kogo skierowane są warunki ubezpieczenia i jaki jest ich zakres – to jest podstawa umowy ubezpieczenia. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest z reguły ubezpieczeniem od wszystkich ryzyk - bardzo istotne są wyłączenia odpowiedzialności, opisane przyczyny lub okoliczności, w których brak jest ochrony ubezpieczeniowej. Ważne są obowiązki ubezpieczonego, jak mamy się zachować w wypadku powstania szkody, albo jak mamy dbać o ubezpieczone mienie (zabezpieczenie przed kradzieżą, albo przepisy prawa budowlanego, jeżeli ubezpieczamy dom).
Wypowiedź została zmieniona przez: Krzysztof Wilczyński 24.8.2015 16:14
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Odpowiedź