• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy jest możliwość odzyskania pieniędzy z ubezpieczenia

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kotelka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.8.2015 11:27
Jeszcze kilka lat temu podpisalam bezterminową umowę ba ubezpieczenie na życie. Konkretnie w 4 LifeDirect. Obecnie jestem w trudniejszej sytuacji finansowej niż jeszcze jakiś czas temu tak więc nie mam pieniędzy aby miesiecznie nadal opłacać składki. Chciałabym z niego rezygnować bo po prostu nie mam na to kasy.Czy jest w takim przypadku możliwość aby odzyskać chociaż część pieniędzy, które tam wpłaciłam?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

12.8.2015 12:06
płacone składki to opłata za ochronę ubezpieczeniową, zapłaciłaś za to, że w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniuwego TU wypłaciłoby określoną kwotę, w takiej opcji nie jest możliwa wypłata wpłaconych składek; jeżeli przestaniesz je wpłacać to ochrona się zakończy
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
kotelka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.8.2015 12:45
Polisę na życie opłacałam prawie 4 lata . I wydałam na to naprawdę dużo kasy :( Czy rozumiem,że w takim przypadku trace jednak wszystko? Przez jakiś czas się łudziłam,że może uda mi się coś odzyskać.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

12.8.2015 13:39
nic nie tracisz, przez 4 lata byłaś chroniona (za to płaciłaś), gdyby się coś stało to dostałabyś odszkodowanie (Ty lub osoby uposażone)
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
renia

Niezarejestrowani

12.8.2015 13:43
tak jakbys korzystala ztego na bieżąco.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

16.8.2015 9:32
kotelka napisał
Polisę na życie opłacałam prawie 4 lata . I wydałam na to naprawdę dużo kasy :( Czy rozumiem,że w takim przypadku trace jednak wszystko? Przez jakiś czas się łudziłam,że może uda mi się coś odzyskać.


Nie znam tego produktu. Jeśli jest to typowe "casco" na życie, czyli polisa ochronna, to nie mam nic do dodania ponad to, co tu już napisano. Jeśli w tej polisie jest jakiś "element oszczędnościowy", tzn. jakaś część składki była odkładana na indywidualne konto klienta, to szansa na odzyskanie jakiejś części składek teoretycznie istnieje. Piszę "teoretycznie", bo to zależy od paru czynników. Rozumiem Pani trudną sytuację. Teraz jest Pani "w dołku", ale to minie, czego Pani szczerze życzę. Zerwanie umowy ubezpieczenia na życie, to proszę mi wierzyć "ostateczność ostateczności". Zawsze to się wiąże z jakimiś stratami, chociażby polegającymi na tym, że jeśli za jakiś czas sytuacja Pani się poprawi i zdecyduje się Pani na ponowne ubezpieczenie, to na pewno nie za taką samą składkę, a w skrajnych przypadkach (oby u Pani to nie nastąpiło) okaże się że może być Pani dla większości ZU "nieubezpieczalna". Są zazwyczaj różne inne możliwości "przeczekania" trudnego okresu w życiu. Nie znam tego ubezpieczenia, więc nie napiszę tu jakie. Radzę aby pilnie skontaktowała się Pani z pośrednikiem który z Panią zawierał tą umowę lub bezpośrednio z ZU i wspólne przeanalizowanie możliwości. Życzę Pani aby udało się znaleźć optymalne dla Pani rozwiązanie problemu.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź