• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Pismo z zusu Emerytura

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
karol44

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2015 7:14
jerry napisał
Ja obecnie mam ike w mbanku. Wplacam tam co miesiąc niewielką sume a wyliczyli mi tam,że w wieku 60 lat będę otrzymywał dzieki temu dodatkowe 2000 zł miesięcznie .Nie jest to dla mnie obecnie praktycznie żadne obciążenie finansowe a jednak jestem bardziej pewny swojej przyszłości. Nie będe liczyl jedynie na zus. Staram się sam wziać pewne sprawy w swoje ręce.


A ile Pan wpłaca, jeśli można wiedzieć? Nie ukrywam, że te 2000 zł emerytury brzmi dużo lepiej niż 200 złotych. Od jakiego też czasu ma Pan tam to konto?
Może jeśli mają tak dobre warunki to sam bym o tym pomyślał.
Cytuj
jerry

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2015 13:40
Konto mam od niedawna. Obecnie wpłacam tam 150 zł miesięcznie .NIe są to wcale takie duże pieniądze,praktycznie tego nie odczuwam bo niekiedy wydawało się więcej na jakieś glupoty a jednak jest to o wiele lepsze zabezpieczenie niż liczenie jedynie na emeryturę z naszego zusu. Nie jest to również opodatkowane jak na przykłąd dochód z lokat.
Cytuj
Radosław

Niezarejestrowani

13.8.2015 14:06
jerry napisał
Konto mam od niedawna. Obecnie wpłacam tam 150 zł miesięcznie .NIe są to wcale takie duże pieniądze,praktycznie tego nie odczuwam bo niekiedy wydawało się więcej na jakieś glupoty a jednak jest to o wiele lepsze zabezpieczenie niż liczenie jedynie na emeryturę z naszego zusu. Nie jest to również opodatkowane jak na przykłąd dochód z lokat.
Jak wroce z wakacji to tez o tym pomyśle, bo faktycznie 150 zł wydaje co miesiac ot tak, a tutaj zawsze kupka bedzie rosla.
Cytuj
ewa

Niezarejestrowani

13.8.2015 14:18
A polecacie jakis konkretny produkt?
Cytuj
estimo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2015 14:17
ewa napisał
A polecacie jakis konkretny produkt?


Mbank ma obecnie dobrą ofertę indywidualnego konta emerytalnego. Tutaj informacje:
https://www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje/ike/

To co sprawia, że oszczędzanie z ike jest korzystniejsze to brak podatku od zysków kapitałowych po spełnieniu kilu celów.Mianowicie przekroczenia 60 roku życia oraz wpłat do ike w ciągu 5 lat kalendarzowych.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

16.8.2015 10:04
estimo napisał
ewa napisał
A polecacie jakis konkretny produkt?


Mbank ma obecnie dobrą ofertę indywidualnego konta emerytalnego. Tutaj informacje:
https://www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje/ike/

To co sprawia, że oszczędzanie z ike jest korzystniejsze to brak podatku od zysków kapitałowych po spełnieniu kilu celów.Mianowicie przekroczenia 60 roku życia oraz wpłat do ike w ciągu 5 lat kalendarzowych.


IKE/IKZE - to wg. mnie minimum które każdy z nas powinien rozważyć. Tu działają zasady i zabezpieczenia ustawowe. Nie przesądzałbym którą formę wybrać, tak samo jak przez jaki typ instytucji finansowej (np. bank, ZU, inne). To zależy od wielu czynników. Polecam poszukanie materiałów w internecie na ten temat, bo nie sposób w krótkim tekście napisać o wszystkich istotnych niuansach. Wymienię niektóre przeslanki; wiek, czy i jakie konta, w jakim banku posiadamy, czy gramy na giełdzie, czy pracujemy na etacie, czy prowadzimy działalność gospodarczą i wiele innych.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.8.2015 7:22
Ja bym chętnie założył IKE, ale boje się, że jak stracę pracę, to nie będę mógł wpłacać środków, a umowa chyba do tego zobowiązuje, tak?
Przy IKE nie możemy sobie zrobić kilku miesięcznej, czy nawet kilkuletniej przerwy?
Dlatego na razie, póki sytuacja na rynku pracy nie jest zbyt pewna, a ja pracuję od zlecenia do zlecenia, jedyne pieniądze, które odkładam to te na koncie oszczędnościowym. Plus jest taki, że jak mi się sytuacja pogorszy, to mogę je z konta wyjąć.
Cytuj
beata

Niezarejestrowani

18.8.2015 12:02
hubertus napisał
Ja bym chętnie założył IKE, ale boje się, że jak stracę pracę, to nie będę mógł wpłacać środków, a umowa chyba do tego zobowiązuje, tak?
Przy IKE nie możemy sobie zrobić kilku miesięcznej, czy nawet kilkuletniej przerwy?
Dlatego na razie, póki sytuacja na rynku pracy nie jest zbyt pewna, a ja pracuję od zlecenia do zlecenia, jedyne pieniądze, które odkładam to te na koncie oszczędnościowym. Plus jest taki, że jak mi się sytuacja pogorszy, to mogę je z konta wyjąć.
Ale jak mozesz stracic pieniadze na IKE, to sa produkty prywatnych firm.
Cytuj
atos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2015 12:28
Problem jest jedynie w tym,że w przypadku IKE nie można wypłacić pieniędzy przez ukończeniem bodajże 60 roku życia. Za to od zarobionych pieniędzy nie musimy odprowadzać podatku. Tak się zastanawiam czy nie jest bardziej opłacalne inwestować w lokaty ? Obecnie znajdzie się lokaty oprocentowane na ok 3,2%.Jednocześnie możemy z nich wyciągnąć pieniądze kiedy tylko chcemy. Sam staram sie oszczędzać co miesic 2000 zł. Może po prostu dokładać do lokat a nie ike?
Cytuj
kuba

Niezarejestrowani

18.8.2015 15:53
Dlaczego to jest problem? Wczesniej przjedziesz na emeryture? Tak masz uzbierane srodki, które beda cierpliwie czekac...
Cytuj
Odpowiedź