• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres sp³aty
mies.
Wype³nij formularz, aby otrzymaæ bezp³atn± ofertê!
Kwota kredytu
Okres sp³aty
lat
Wype³nij formularz, aby otrzymaæ bezp³atn± ofertê!
Kwota kredytu
Okres sp³aty
mies.
Wype³nij formularz, aby otrzymaæ bezp³atn± ofertê!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wype³nij formularz, aby otrzymaæ bezp³atn± ofertê!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj siê z pe³n± informacj± o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegl±da ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zus przy umowach o dzie³o . Tak czy i nie?

Odpowied¼
wróæ do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jagna

U¿ytkownicy

Wy¶lij wiadomo¶æ

21.7.2015 12:25
Witam. Co s±dzicie o pomy¶le rz±du dotycz±cym ozusowania umow o dzie³o i o zlecenie? Obecnie pracuje na nich wiekszo¶æ m³odych Polaków. Czy sk³oni to pracodawców do zatrudniania osób na normalnych umowach?
Czy wrêcz przeciwnie? Wzro¶nie szara strefa i ludzie bêd± pracowali na czarno? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Sama mam mieszane uczucia, z jednej strony to dobrze jak kto¶ pracuje na umowê o pracê ale z drugiej strony koszta zatrudnienia pracownika s± du¿e tak wiêc pracodawcy mo¿e siê to nie op³acaæ.
Cytuj
Grzegorz Wo¼niak

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomóg³ 172 razy

Wy¶lij wiadomo¶æ

21.7.2015 15:24
Dobre rozwi±zanie, poniewa¿ nawet pracuj±c na podstawie ozusowanej umowy zlecenie bêdziesz ubezpieczony w razie wypadku w pracy itp.
Cytuj
Grzegorz Wo¼niak
Doradca finansowo - ubezpieczeniowy
tel. 502019859
email: wozniakgrzegorz@op.pl
ksaron

U¿ytkownicy

Wy¶lij wiadomo¶æ

21.7.2015 16:17
z jednej strony siê z panem zgodzê, ale zauwa¿my, ¿e sk³adka do ZUS to nie tylko czê¶æ chorobowa, ale te¿ emerytalna. Ja bym po prostu by³ za tym, ¿eby to by³o mo¿liwe, ale jednak, ¿eby pracownik sam decydowa³ czy woli mieæ p³acony ZUS czy nie.
Wydaje mi siê, ¿e Rz±d wprowadza takie przepisy i mówi nam, ¿e to dla nas, dla naszego dobra, a tak naprawdê stara siê ze wszystkich sil ratowaæ ZUS. Dla mnie ta instytucja powinna w koñcu upa¶æ i prêdzej czy pó¼niej ona upadnie. Pytanie tylko, ile pieniêdzy wcze¶niej poch³onie?
Cytuj
Grzegorz Wo¼niak

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomóg³ 172 razy

Wy¶lij wiadomo¶æ

21.7.2015 19:57
ZUS ma wiele wad i sam narzekam na tê instytucjê, jednak jej upadek to konsekwencje. Kto ma wyp³acaæ ¶wiadczenia, które realizowane s± od wielu lat? Kiedy¶ ludzie mieli tylko ZUS i nie maj± alternatywy.

Wracaj±c do tematu to sk³adka to równie¿ ¶wiadczenia emerytalne jak Pani pisze. Nie jeste¶my w stanie przewidzieæ jak bêdzie wygl±da³ system emerytalny wtedy kiedy bêdziemy przechodzili na emeryturê, czyli za 30-40 lat, jednak warto mieæ jakie¶ sk³adki ¿eby potem nie obudziæ siê z rêk± w nocniku. Oczywi¶cie warto równie¿ osobi¶cie oszczêdzaæ na emeryturê.
Cytuj
Grzegorz Wo¼niak
Doradca finansowo - ubezpieczeniowy
tel. 502019859
email: wozniakgrzegorz@op.pl
Dalian

U¿ytkownicy

Wy¶lij wiadomo¶æ

22.7.2015 10:11
O to, co zrobiæ, jak upadnie ZUS i z czego wyp³aciæ emerytury dzisiejszym emerytom powinni siê martwiæ rz±dz±cy. Ale ka¿dy z nich stara siê tylko przed³u¿yæ ¿ywot ZUSu w³a¶nie takimi ustawami, ¿eby nie rozsypa³ siê przy ich kadencji.
Mnie osobi¶cie ozusowanie umów o dzie³o nie dotyczy, wiêc siê tym za bardzo nie interesujê, ale przecie¿ takie umowy nie musz± byæ normalnie zawierane na miesi±c, wiêc zastanawiam siê, jak wtedy nale¿a³oby p³aciæ sk³adki? W koñcu mo¿na mieæ jedn± umowê na pó³ roku, a drug± na tydzieñ. Jak nasi biurokraci poradz± sobie z takim rozstrza³em.
Cytuj
jagna

U¿ytkownicy

Wy¶lij wiadomo¶æ

22.7.2015 11:08
Zus mo¿e upa¶æ ale mo¿e nie upa¶c. W sumie pisze siê o tym ju¿ od dawna i nie upada. Sama chyba równie¿ przychylam siê do tego aby pracownik sam wybiera³ sobie czy chce byæ ubezpieczony czy nie.A nie by³o mu to narzucone przez pracodawce.
Ogólnie dobrze,¿e jest ale równie¿ jestem zdania,¿e warto jest samemu oszczêdzaæ na swoj± emeryturê. czy posiadacie IKE?
Cytuj
Melior

U¿ytkownicy

Wy¶lij wiadomo¶æ

23.7.2015 8:28
Ja my¶la³em o tym, ¿eby za³o¿yæ IKE, ale nie staæ mnie na to, ¿eby jeszcze tam co¶ wp³acaæ. Dopóki Rz±d decyduje po tym, ¿eby tyle sk³adek by³o odtr±canych od mojego wynagrodzenia do ZUS nie mam fizycznej mo¿liwo¶ci wysup³aæ choæby 100 z³otych miesiêcznie. Dlatego muszê liczyæ na emeryturê z ZUS.
Wystarczy, ¿e mam prywatne ubezpieczenie zdrowotne, bo bym chyba zdycha³ w kolejkach. To nie jest normalne, ¿eby z pensji nie wystarcza³o na IKE czy inne oszczêdno¶ci, no ale co zrobiæ?
Cytuj
Grzegorz Wo¼niak

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomóg³ 172 razy

Wy¶lij wiadomo¶æ

23.7.2015 20:52
Ja my¶lê o oszczêdzaniu na IKZE
Cytuj
Grzegorz Wo¼niak
Doradca finansowo - ubezpieczeniowy
tel. 502019859
email: wozniakgrzegorz@op.pl
Bruno

Niezarejestrowani

24.7.2015 12:25
Obecnie prawo jest dobre, ale nie jest egzekwowane. Ja np. pracuje na umowe o prace i na umowy o dzie³o i nie chce, zeby mi ktos ozusowa³ te drugie. Place wystarczaj±co du¿o ZUSu z uop.
Cytuj
izzi

Niezarejestrowani

24.7.2015 13:36
Powinno byæ wiêcej inspekcji. Wtedy, gdyby kto¶ zatrudnia³ na umowe o dzie³o, a tak na prawde pracowa³by na umowê o prace (8 godz. dziennie itd.) pracodawca powinien dostawaæ kare itd. Skoñczy³o by siê kombinowanie. Prawo jest w porz±dku, tylko ludzie kombinuj±
Cytuj
Odpowied¼