• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

sposoby na tańsze ubezpieczenie mieszkania

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Kwant

Niezarejestrowani

30.9.2015 13:02
Nie ma idealnych ofert, ale są na pewno takie, które w największym stopniu spełnią nasze oczekiwania.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

7.10.2015 10:27
Przeczytałem wszystkie wpisy i mam tzw. „mieszane uczucia”. O czym tu piszemy? „5 sposobów na tańsze ubezpieczenie mieszkania.” – być może tytuł tego tekstu nieco „ustawił” polemikę w tym wątku. Autor wg. mnie tylko zwrócił tam uwagę na 5 elementów które mają wpływ na koszty ubezpieczenia mieszkania/domu, nie wyczerpując tematu. Dalej już na forum, w tym samym duchu, pisze o „sposobach na to, aby kupić tańsze (ale nie gorsze) ubezpieczenie mieszkania” i pyta o inne pomysły w tym względzie. Dyskusja ogniskuje się wokół pytania; jak zmniejszyć cenę polisy. Moim skromnym zdaniem najpierw trzeba wiedzieć co i jak, w jakim zakresie chcemy ubezpieczyć, ustalić wartość tego mienia, np. wg. wskazówek wypowiadających się tu ekspertów, ustalić cele jakie stawiamy przed polisą, a później szukać właściwej oferty. Na tym etapie nie ma znaczenia czy to „pakiet”, czy coś innego, bardziej ważne jest to, czy tam gdzie szukamy takiej oferty, są nam w stanie zaoferować coś, co w pełni pokrywa się z naszymi oczekiwaniami. Jeśli tak, jeśli np. mamy dwie alternatywne propozycje, to bierzemy pod uwagę inne elementy, takie jak: zaufanie do ZU, zniżki za to, że w tej firmie jeszcze coś ubezpieczamy, etc. Przy okazji powinniśmy wiedzieć, że zniżki za ponadstandardowe zabezpieczenia p. kradzieżowe „działają” tylko w obszarze ryzyka „kradzież z włamaniem i rabunek”. Jeśli ubezpieczamy tylko w zakresie „ognia i innych zdarzeń losowych”, OC w życiu prywatnym, to fakt zamontowania np. drzwi antywłamaniowych, nie obniży składki. Jeśli ubezpieczamy mienie od kradzieży z włamaniem na niskie sumy, to zniżka za wspomniane zabezpieczenia jest mało zauważalna.
Postaram się nieco szerzej napisać coś na ten temat na moim blogu za jakiś czas. Tu dodam tylko, że polisę mieszkaniową da się zakupić nawet za … 10,00 zł rocznie, tylko jaki z takiej polisy będziemy mieli pożytek? Tania ale źle skomponowana polisa, zakupiona „tanio” i „w ciemno”, to nie oszczędność ale niepotrzebny dodatkowy wydatek.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.10.2015 13:32
Mnie ciekawi sprawa bezszkodowości. Czyżby polisy miały także swoje zniżki lub zwyżki, podobnie jak ma to miejsce w przypadku oc samochodu?
Ciekaw też jestem czy w cenie około 100 złotych rocznie można otrzymać dobrą polisę chroniącą przed zdarzeniami losowymi?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

8.10.2015 10:24
carlos napisał
Mnie ciekawi sprawa bezszkodowości. Czyżby polisy miały także swoje zniżki lub zwyżki, podobnie jak ma to miejsce w przypadku oc samochodu?
Ciekaw też jestem czy w cenie około 100 złotych rocznie można otrzymać dobrą polisę chroniącą przed zdarzeniami losowymi?


Staż bezszkodowy w ubezpieczeniach mieszkaniowych jest brany pod uwagę. Jeśli ma Pan ustabilizowaną składkę np. po 3 latach na poziomie ok. 150,00 zł i zgłosi Pan szkodę "z własnej winy", czyli sprawcą nie jest "osoba trzecia", to niewątpliwie składka Panu wzrośnie. Nie wzrośnie z tego powodu, jeśli ubezpieczyciel dokona skutecznego regresu do sprawcy.
W przypadku typowego mieszkania w bloku wielorodzinnym da się znaleźć ofertę ze składką na poziomie ok. 100-120,00 zł, ale na stosunkowo niskie sumy ubezpieczenia.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź