• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy środki na IKE są dziedziczone

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kotelka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.4.2015 9:03
Witam .Zastanawiam się obecnie nad założeniem sobie Indywidualnego konta emerytalnego. Wpłacałabym tam pieniądze co miesiąc do osiągnięcia wieku emerytalnego ale to w końcu bardzo duży szmat czasu i nikt nie wie czy coś się w tym czasie nie stanie człowiekowi. Czy w przypadku śmierci środki te przepadają? Czy są może dziedziczone przez rodzinę ?
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

30.4.2015 9:46
Środki z IKE są dziedziczone. Jeśli wskaże się osobę w umowie tzw. "Uposażonego" wtedy on otrzymuje zgromadzone pieniądze, natomiast w przypadku braku wskazania takiej osoby, środki podlegają podziałowi na wszystkich spadkobierców.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
panek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.5.2015 10:25
Z tego co wiem to są dziedziczone i taka jest przewaga nad zusem. Jak wpłacasz pieniądze do zusu 40 lat i umierasz to problem bo nikt tych środków nie dziedziczy po Tobie.

A jak masz IKE to nic nie przepada.

Sam zastanawiałem się nad otwarciem takiego rachunku. Ciekawi mnie jednak jakie jest tam oprocentowanie. Czy jest to opłacalna rzecz?
Cytuj
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.5.2015 9:11
To chyba i tak jest bardziej opłacalne niż w przypadku ZUSu. Ostatnio słyszałem, że jeśli ktoś zarabia średnio 2000 złotych, to emerytury dostanie jakieś 600 złotych. To chyba gdyby te składki odkładać do skarpety to by się więcej nazbierało. Pytanie tylko, czy za kilka lat ktoś nie położy na IKE łapy, tak jak miało to miejsce z OFE. No i jestem ciekawy, na ile bezpieczny jest ten sposób. Czy jest możliwość, że ktoś nam te środki źle zainwestuje i stracimy je?
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

4.5.2015 12:32
carlos napisał
Ostatnio słyszałem, że jeśli ktoś zarabia średnio 2000 złotych, to emerytury dostanie jakieś 600 złotych.?

To kogoś chyba wyobraźnia poniosła ;) Za kilkanaście lat jak wyjdzie połowa z tego to będzie sukces ;)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.5.2015 14:19
Ztymi emeryturami to jakas tragedia. Trzeba gromadzić sobie indywidualnie srodki, na IKE czy IKZE, bo inaczej emeryturki nie bedzie.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

4.5.2015 14:48
Jeszcze zeby miec oszczedosci na takie subkonta. A ludzie ledwo od 1-ego do 1-ego.
Cytuj
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.5.2015 9:24
Gdyby się udało ominąć ZUS to byłyby oszczędności. Na Zus wydajemy łącznie z pracodawcą coś około 1/3 pensji w tej czy innej formie. Fakt, że część tego idzie do NFZ, ale tak się czasem zastanawiam czy nie lepiej byłoby wykupić prywatnego ubezpieczenia i mieć ich wszystkich gdzieś. Do tego jeszcze założyć IKE. Mam tylko wątpliwości związane z rentą. Bo ZUS jaki jest, taki jest, ale w razie utraty zdolności renty wypłaca. A z Ike dałoby się wypłacić pieniądze wcześniej?
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.5.2015 14:57
Prywatne ubezpieczenie nie obejmuje wszystkich ryzyk zazwyczaj, dlatego dobrze mieć ten NFZ opłacany.
Wypowiedź została zmieniona przez: Aleksandra 5.5.2015 14:57
Cytuj
Odpowiedź