• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ile wynosi zasiłek pogrzebowy ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 14:14
tynusia napisał
Witam
mam pytanie w dość nietypowej sprawie.Szukałam na paru forach , ale nie mogę nigdzie znaleźć wiadomości ile wynosi zasiłek pogrzebowy dla członków rodziny zmarłego. Niestety stało sie tak że przedwczoraj zmarł mój dziadek,bardzo długo ciężko chorował.Nikt z innej rodzinie nie poczuwa sie do zorganizowania i opłacenia pogrzebu a mojej rodziny po prostu na to nie stać
liscy osoby zmarłej mają prawo do zasiłku pogrzebowego. Zasiłek pogrzebowy przysługuje w razie śmierci osoby ubezpieczonej, pobierającej zasiłek chorobowy albo świadczenia rehabilitacyjne, rencisty, emeryta, kobiety na zasiłku macierzyńskim lub osoby spełniającej warunki do uzyskania emerytury. Bliscy powinni się po niego zgłosić w ciągu 12 miesięcy od dnia śmierci. Jeśli koszty pogrzebu poniosło kilku członków rodziny, jego kwota jest dzielona pomiędzy nich wszystkich.Zasiłek pogrzebowy przysługuje w stałej i jednakowej dla wszystkich wysokości 4000 zł.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Skoot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 23:00
A jak ktoś nie był nigdzie ubezpieczony i nie miał prawa do jakiegokolwiek zasiłku to nie otrzyma takiego zasiłku pogrzebowego? Ja myślałem ze takie coś po prostu dostaje się od swojej gminy aby pomóc rodzinie pod czas wydatków w trakcie pogrzebu.
Cytuj
Kryjna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 23:15
Ja się spotkałam z takim przypadkiem że w miejscowości obok zmarł straszy Pan w szpitalu i nie miał żadnej rodziny wiec pogrzebem zajęła sie gmina i ona zapłaciła za cały pogrzeb. Szkoda że nie w każdym przypadku tak za wszystko płacą.
Cytuj
biedronkaK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 11:37
To i tak że miał mu kto pogrzeb opłacić a nie wyrzucili gdzieś jego ciało. Bo co robią z takimi osobami, które nie mają rodziny a gmina czy inny urząd nie chcą zapłacić za pogrzeb? Chyba nie trzymają ciała cały czas w kostnicy i czekają aż ktoś zdecyduje się za niego zapłacić.
Cytuj
iwonka0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 13:05
Zazwyczaj bezdomni mają pochówek zapłacony przez gminę .Rodzina może ubiegać się o zasiłek pogrzebowy .U nas dostaje ta osoba która zajmie się pogrzebem i idąc po te pieniążki musi okazać się dowodem zakupu trumny .Z jednej strony się nie dziwie bo jakby rodzina była zwaśniona to każdy by udał się po zasiłek pogrzebowy a ten co rzeczywiście krył koszty nie otrzymał by ich .
Cytuj
RadokZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 14:58
A to chyba bardzo często zdarzają sie takie przypadki w chwili gdy rodzina sie ze soba ne dogaduje. Zamiast w takich sytuacjach jak pogrzeb dogadać się ze soba i wzajemnie sobie pomóc to oni wtedy jeszcze bardziej patrzą żeby sie wykorzystać trochę to chore.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.8.2014 11:08
Kryjna napisał
Ja się spotkałam z takim przypadkiem że w miejscowości obok zmarł straszy Pan w szpitalu i nie miał żadnej rodziny wiec pogrzebem zajęła sie gmina i ona zapłaciła za cały pogrzeb. Szkoda że nie w każdym przypadku tak za wszystko płacą.


U nas też tak było, że jeżeli ktoś nie miał rodziny gmina go chowała. Ale prawda jest taka, że nie dość, że dostaje się 4000tys, to moi rodzice gdy zmarła moja babcia musieli bardzo długo na te pieniądze czekać więc wszystko wykładali najpierw ze swoich i pogrzeb kosztuje dużo więcej niż te marne 4000tys, które się dostaje. Sama firma pogrzebowa bierze około 2500tys, do tego grabarz, trumna, a na wsiach księdzu jeszcze trzeba płacić..
Cytuj
michael

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.9.2014 13:33
RadokZ napisał
A to chyba bardzo często zdarzają sie takie przypadki w chwili gdy rodzina sie ze soba ne dogaduje. Zamiast w takich sytuacjach jak pogrzeb dogadać się ze soba i wzajemnie sobie pomóc to oni wtedy jeszcze bardziej patrzą żeby sie wykorzystać trochę to chore.


To nawet nie jest chore ale tragiczne. Jak człowiek za życia sobie na swój pogrzeb nie odłoży to później nawet nie ma kto go pochować. U mnie w rodzinie było podobnie, jak zmarła jakaś tam kuzynka od babci też jej nie miał kto pochować choć 5 dzieci miała..moja babcia za wszystko płaciła jeszcze jej wytknęli, że na stypie jedzenie było niedobre...taka wdzięczność
Cytuj
Odpowiedź