• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

umowa cywilnoprawna a ubezpieczenie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

9.3.2015 9:54
Czy posiadając umowę zlecenie możemy liczyć na ubezpieczenie? A co z umową o dzieło? O tym tutaj
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.3.2015 11:12
Majc umowe o dzielo nie mozna liczyc na nic, ale za to kwota netto jest duzo wieksza (jesli chodzi o wynagrodzenie). Ja tak sie zastanawiam czy nie lepiej zrezycgnowac z uop i wziac za to prywatna opiekę medyczna i 3 filar. Co o tym myślicie?
Cytuj
patkanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 8:20
Prywatna opieka medyczna to jedynie wizyta u specjalistów. Są wprawdzie prywatne szpitale ale one również nie są tak dobrze wyposażone. Jeśli Ci się nie daj boże coś stanie to co zrobisz? Trafisz do normalnego szpitala bez ubezpieczenia. A wtedy jesteś narażony na koszta.
Ubezpieczenie medyczne prywatne jest dobre ale jedynie jako dodatek. Może warto byłoby zastanowić się nad działalnością? Obecnie ta forma zatrudnienia staje się coraz bardziej popularna.
Cytuj
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 13:11
Działalność to jednak duże koszta. Oczywiście, na początku ZUS nie jest zbyt wysoki, ale potem jednak rośnie. Sam pracuję na umowę o dzieło, a ubezpieczony jestem jako członek rodziny w pracy mojej żony. Nie jest to złe rozwiązanie, choć oczywiście nie każdy ma taką możliwość i nie wiem, czy nie jest to trochę wykorzystywanie systemu.
Z drugiej strony, co mamy robić?
Naprawdę żadna firma nie oferuje ubezpieczenia także na wypadek pobytu w szpitalu i związanej z tym kompleksowej ochrony zdrowia?
Cytuj
Nathan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 9:35
Oczywiście,że nie. Prywatna opieka zdrowotna a ta państwowa to zupełnie dwie różne sprawy. Często ludzie, którzy chorują na poważniejsze choroby leczą się jedynie w państwowych szpitalach ponieważ te oferują lepszą opiekę.
Umowa o dzieło nie jest taka zła. Szczególnie jeśli mozemy ubezpieczyć się przy współmałżonku. Mamy z niej o wiele więcej pieniedzy na rękę niż przy umowie zlecenie albo umowie o pracę.
Trzeba być jednak świadomym,że pracodawca nie może nas zatrudniać wyłącznie na taką umowę.Są za to kary.
Cytuj
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 8:11
Kary za umowę o dzieło? Pierwsze słyszę! Możesz to nieco rozwinąć? Dlaczego pracodawca nie może zatrudniać tylko tak?
Czy ma to związek właśnie z ubezpieczeniem?
Zaciekawiłeś mnie tym postem. Ja słyszałam tylko o ograniczeniach w stosunku do zatrudniania pracownika na umowę na czas określony, która może być zawarta trzykrotnie na jakiś tam określony czas, ale nie sądziłam, że jakiekolwiek regulacje dotyczą umów cywilnoprawnych!
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 8:57
Umowa cywilnoprawna powinna byc dawana, gdy sa ku temu przesłanki. Np. jesli ktos juz gdzie pracuje na uop. Niestety przez wysokosc skladek zrobila sie na rynku taka a nie inna sytuacja. I robia sie patologie. Gdyby wszytsko bylo normalnie, tak jak mialo byc w zalozeniu, czyli uodz wtedy kiedy sa na prawde o dzielo, a nie czlowiek pracuje 8 godz, 5 dni w tyg., ma wszytskie obowiazki jak regulany pracownik.
Cytuj
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 9:23
Oczywiście,że sa regulacje. Jak zresztą ze wszystkim. Umowa cywilnoprawna tak jak jest napisane powyżej moze być zawarta jedynie w określonych przypadkach.
Kiedy pracujesz regularnie od 8-15 i masz określony zakres obowiązków to jest ryzyko,że na pracodawcę zostanie nałożona kara. Jeśli na przykład naskarży na niego do odpowiedniego urzędu wkurzony pracownik ;)
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 12:57
Pracodawca wystawi odpowiednia umowe, jak udowodni co tak na prawdę egzekwuje od pracownika? Ze ma siedzieć w biurze ileś tam godzin itd. Zreszta ja znam przypadki, gdy to pracownik majac do wyboru uop i umowe cywilnoprawna wybiera te druga, bo dostaje wyzsza pensje.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 12:47
Pensja pensją a ubezpieczenie ubezpieczeniem, broń boże nikomu nie życzę źle ale jeśli potrąci cię samochód (o co nie trudno tak na marginesie) i trafisz do szpitala połamany to uwierz mi nie chcesz potem zobaczyć rachunku.
Nie dość że pewnie stracisz prace jeśli masz duży uraz po wypadku i w grę wchodzi rehabilitacja to na domiar złego dostajesz rachuneczek.
Wypowiedź została zmieniona przez: Antoni 16.3.2015 12:47
Cytuj
Odpowiedź