• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

ubezpieczenie na wypadek zachorowania na raka

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

9.4.2016 10:20
betka napisał
Wydaje mi się, że tym rakiem nas po prostu straszą.Firmy ubezpieczeniowe znalazły świetny sposób na nowy rodzaj polisy. Jest wiele innych groźnych chorób, ciekawe, czy też będą albo już są ubezpieczenia na nie /chociażby stwardnienie rozsiane/.

Sądzę że należy odróżnić to co Pani określa jako "straszenie" od zabiegów marketingowych mieszczących się w uznanych standardach. Aby sprzedać cokolwiek, zwłaszcza tak specyficzny produkt albo jak kto woli usługę (wg. mnie ubezpieczenie to jedno i drugie), powinno się oddziaływać m.in. na emocje - tak uczą wszyscy znawcy tematu. Straszyć można w różnym celu albo ... bez celu. Sprzedaje się ubezpieczenia przede wszystkim dlatego, bo to interes taki sam jak inne. Jeśli mamy korzyść ze sprzedawania, a przy okazji realizujemy jakieś istotne cele społeczne, zaspakajamy ważne potrzeby, to chyba to nic złego, prawda? Z tymi potrzebami zwłaszcza związanymi z ubezpieczeniami jest tak, że nie zawsze we właściwym czasie wszyscy je sobie uświadamiamy, a jeśli nawet to nie zawsze uznajemy je na tyle ważne "tu i teraz", że staramy się jakoś je zaspokoić. Często odkładamy ich zaspokojenie na "święty nigdy" z różnych powodów, bywa że tylko ze względów finansowych. Bywa że gdy „dojrzejemy” aby wreszcie ten problem jakoś rozwiązać, to albo jest już zbyt późno, albo zmuszeni jesteśmy wybrać rozwiązanie dużo droższe i nie zawsze dobre. Ubezpieczyciele starają się więc w różny sposób, czasem taki który się nam nie podoba, zwrócić uwagę na swoją ofertę.
W tym wątku dyskusyjnym krążymy wokół konkretnych ofert NN, Avivy, etc. Nie znam ich na tyle by móc je opiniować. Są to jakieś oferty, których odrzucać z założenia nie należy, chociażby dlatego że mogą to być dobre rozwiązania trafiające w oczekiwania jakiejś grupy klientów. Macie Państwo rację, jest sporo na rynku alternatyw. Czy spełniają Państwa oczekiwania? Trzeba najpierw to sprawdzić.
Pisze Pani, że „jest wiele innych groźnych chorób, ciekawe, czy też będą albo już są ubezpieczenia na nie /chociażby stwardnienie rozsiane/.”
Tak, już są takie oferty i to od dawna. W typowych ubezpieczeniach ochronnych – indywidualnych i grupowych można znaleźć nawet katalog 16 i więcej jednostek chorobowych, uznawanych jako „poważne zachorowania”. Znajdzie Pani tam i nowotwór złośliwy, i zawał serca, i udar mózgu, i chirurgiczne leczenie choroby wieńcowej (by-pass), niewydolność nerek, przeszczepy, paraliż, utratę kończyn, oparzenia, śpiączkę, a nawet zakażenie wirusem HIV (w trakcie transfuzji), czy chorobę Creutzfeldta- Jakoba. Aby sprawdzić czy to jest to co szukamy, koniecznie należy zwracać uwagę m.in. na:
- definicje, zakresy i wyłączenia,
- wiek wstępu do ubezpieczenia,
- rodzaj, zakres i formę proponowanych świadczeń. Chociaż to.
Jeżeli znajdziecie Państwo ofertę – jak się wydaje korzystną, to jeszcze nie wszystko. Należy się zastanowić, czy w razie wystąpienia takiej choroby, bądź wypadku satysfakcjonującą formą ochrony będzie jednorazowe świadczenie, czy oczekujecie innej formy świadczeń? Jakich? Co tu jest priorytetem? Choroba, ciężki wypadek skutkuje nie tylko dodatkowymi kosztami ale także komplikacjami zawodowymi. Może dla wielu z Państwa rozwiązaniem dobrym będzie ubezpieczenie od utraty dochodu w następstwie nieszczęśliwych wypadków i chorób? Tak więc kluczem do poszukiwania dobrego rozwiązania są z góry przyjęte kryteria, nie tylko cenowe, a nie kierowanie się tylko reklamami, opiniami znanych nam osób, czy też konkretnymi ofertami pośredników.
Niczego nie przesądzam. Każde rozwiązanie kosztuje, żadne nie jest idealnym antidotum „na wszystko”. Trzeba najpierw sobie uświadomić czego szukamy i dlaczego.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
grażka

Niezarejestrowani

9.4.2016 13:45
no myślę, że każdy ubezpieczyciel w przypadku podwyższonego ryzyka zachorowania ma bardziej skomplikowane regulacje i takie przypadki rozpatrywane są indywidualnie
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

9.4.2016 15:29
grażka napisał
no myślę, że każdy ubezpieczyciel w przypadku podwyższonego ryzyka zachorowania ma bardziej skomplikowane regulacje i takie przypadki rozpatrywane są indywidualnie


We wcześniejszym wpisie nie zajmowałem się szczegółowymi regulacjami. Ma Pani rację. Mogę przytoczyć z pamięci chociażby taką oto regulację. Jeśli klient otrzyma świadczenie np. z tytułu zawału serca, to jeśli dojdzie do powtórnego zawału, we wszystkich znanych mi ofertach zapisano, że nie otrzyma takowego świadczenia, w tej samej wysokości i z tego samego tytułu po raz drugi. Proszę także zwrócić uwagę na inne zapisy np.: jak ZU podejdzie do ustalania wypłaty z tyt. zgonu, jeśli okaże się że po tym przykładowym zawale w krótkim okresie czasu ubezpieczony z tego powodu zmarł.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
grażka

Niezarejestrowani

16.4.2016 10:44
A w przypadku takiego ubezpieczenia od nowotworu na jakich zasadach wypłacane są pieniążki? Systematyczne pokrywanie części kosztów, jednorazowa wypłata?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

16.4.2016 14:03
grażka napisał
A w przypadku takiego ubezpieczenia od nowotworu na jakich zasadach wypłacane są pieniążki? Systematyczne pokrywanie części kosztów, jednorazowa wypłata?


Pisałem o tym, to zależy od oferty. W najbardziej popularnych ubezpieczeniach na życie jest to najczęściej jednorazowe świadczenie, którego wysokość jest z góry określona, przy czym ubezpieczyciel zazwyczaj nie wnika w to, co świadczeniobiorca zrobi z tymi pieniędzmi. Wystarczy jeśli zgłaszając udokumentuje fakt zachorowania na chorobę objętą wykazem chorób zawartym w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Jeśli wybierze Pani jedną z ofert, gdzie ubezpieczenie polega na ochronie od "utraty dochodów w wyniku choroby lub wypadku", to świadczenie może polegać na comiesięcznej wypłacie przez określony czas (uzgodniony z klientem - pół roku, rok lub dłużej)np. średnich dochodów ubezpieczonego, również przy zawarciu umowy jakoś określonych. Zupełnie inną rzeczą są tzw. ubezpieczenia zdrowotne, których idea z grubsza polega na zapewnieniu finansowania w określonej wysokości, określonych usług medycznych, zabiegów, wizyt lekarskich,badań, etc.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
grażka

Niezarejestrowani

21.4.2016 9:29
Chyba wolałabym takie jednorazowe ustalone z góry świadczenie :) w sumie zależy mi na jak najniższej miesięcznej składce, przypadków raka jako tako w mojej rodzinie nie było, ale wokół coraz więcej rakotwórczych czynników i lepiej mieć spokojniejszą głowę
Cytuj
Odpowiedź