• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie mieszkania od pożaru

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.2.2015 15:35
Krzysztof Wilczyński napisał
Koszt ubezpieczenia zależy od sum ubezpieczenia ( wartości mieszkania/mienia ) i od zakresu ubezpieczenia. Mieszkanie w bloku można dobrze ubezpieczyć ze składką roczną na poziomie 200zł.
Ale uzaleznione jest to od metrazu czy raczej wlasnie od typu (mieszkanie w bloku, dom wolnostojący itd)?
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

24.2.2015 15:43
Jak napisałem - od sum ubezpieczenia i zakresu ubezpieczeń ;)
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 14:48
Czy wielkość działki ma wpływ na kwotę ubezpieczenia?
Czysto hipotetycznie jeśli mam zamiar kupić sobie duża działkę np. 1500m ale postawić tam skromny domek 70m to będę miał dużo większe ubezpieczenie niż jak bym miał 400m działkę?
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 15:17
Jak napisałem - od sum ubezpieczenia i zakresu ubezpieczeń ;)
Zatem wielkość działki nie będzie miała znaczenia - chyba, że na dużej działce będzie biegała sfora niebezpiecznych zwierząt więc dodatkowy koszt ubezpieczenia OC można doliczyć ;)
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.3.2015 9:24
A te sumy ubezpieczeń to jak są ustalane? Odgórnie czy ze względy na wartość budynku? To znaczy, jeśli będę miała na przykład dom watry pół miliona, a zechcę ubezpieczyć go na milion, bo powiedzmy mam do niego stosunek sentymentalny i tylko taka kwota wynagrodzi mi stratę, to czy bym mogła?
Czy jednak ta suma ubezpieczenia nie może przekraczać wartości domu?
Cytuj
Malgosia

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 4 razy

Wyślij wiadomość

18.3.2015 10:05
grzes33 napisał
Malgosia napisał
Ja proponuje zawsze Klientowi ubezpieczenie z pelnym zakresem, by potem nie bylo pretensji przy szkodzie. Oczywiscie wazne jest tez jak wyglada pozniej likwidacja szkody. Obecnie na rynku ma fajna promocje WARTA, PZU, UNIQA.
Takie ubezpieczenie pewnie jest drozsze, jaka jest roznica (tak srednio) ubezpieczenia z pełnym zakresem a podstawowego?


STARAM SIĘ aby Klient tak bardzo tego nie odczuł, gdyż kazdy agent ma mozliwosc zastosowania dodatkowych znizek, ktore bardzo czesto stosuje. Dlatego zawsze warto sprzedac lepszy zakres niz okrojony, a roznica w składce jest naprawde nie wielka.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

18.3.2015 11:03
Sumy ubezpieczenia określa ubezpieczający/klient i powinny one odpowiadać kosztom odtworzenia mienia – niestety nie wartości sentymentalnej. To tak w skrócie, bo dla różnych rodzajów majątku i na podstawie różnych warunków ubezpieczenia pierwsze założenie może być nie prawdziwe – zawsze jednak odszkodowanie nie może być powodem bezpodstawnego wzbogacenia (art.405-414 k.c.).
Suma ubezpieczenia, czy suma gwarancyjna określa górną granicę odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń, czyli maksymalną wysokość odszkodowania, które może być wypłacone z umowy ubezpieczenia.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Gość

Niezarejestrowani

18.6.2015 13:01
grzes33 napisał
Malgosia napisał
Ja proponuje zawsze Klientowi ubezpieczenie z pelnym zakresem, by potem nie bylo pretensji przy szkodzie. Oczywiscie wazne jest tez jak wyglada pozniej likwidacja szkody. Obecnie na rynku ma fajna promocje WARTA, PZU, UNIQA.
Takie ubezpieczenie pewnie jest drozsze, jaka jest roznica (tak srednio) ubezpieczenia z pełnym zakresem a podstawowego?



od 100 do 200 w zaleznosci od regionu, powierzchni mieszkalnej, usytuowania mieszkania :-)
Cytuj
Odpowiedź