• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie kredytu

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gigant

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 0:01
Dla mnie to też chore żeby podwyższać oprocentowanie za to że zrezygnowało sie z ubezpieczenie kredytu. Według mnie takie ubezpieczenie nie powinno być obowiązkowe tylko dobrowolne. Jak ktoś chce to ubezpiecza a jak nie to nie. W taki sposób jesteśmy zmuszani do dodatkowych kosztów a to nie jest fer.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.8.2014 11:11
prawie zawsze trzeba wykupować takie ubezpeczenie, ale my na przykład jak braliśmy coś na raty w Santander staje się to mogliśmy napisać pismo, że rezygnujemy z ubezpieczenia i zwrócili nam pieniążki. Tak samo było w Credit Agricole.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

27.8.2014 12:09
marylkakor napisał
prawie zawsze trzeba wykupować takie ubezpeczenie, ale my na przykład jak braliśmy coś na raty w Santander staje się to mogliśmy napisać pismo, że rezygnujemy z ubezpieczenia i zwrócili nam pieniążki. Tak samo było w Credit Agricole.
Mozna bez ubezpieczenia, ale wtedy koszty sa wyzsze, wyjdzie na jedno, a tak masz chociaz ubezpieczenie.
Cytuj
bogusiazien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.9.2014 14:59
Chyba trzeba za każdym razem. Szczególnie jeżeli bierze się kredyt na dłuższy czas. Ja raz rezygnowałam z ubezpieczenia pisząc pismo, że chce zrezygnować i mi takie pismo przyjęli. Chyba to było w Santander o ile pamiętam.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

9.1.2015 15:54
Jesli chcąc Państwo uniknąć ubezpieczania kredytu to zapraszam do artykułu tutaj Korzystają Państwo z takich ubezpieczeń?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.1.2015 19:39
ubezpieczenie może być opcjonalne lub obligatoryjne, bo np. związane z promocją

jeżeli z niego zrezygnujesz to nie spełniasz warunków promocji i bank może COŚ zrobić, a co to już zależy od regulaminu tejże promocji

co to znaczy, że kredyt jest ubezpieczony? od czego? można się ubezpieczyć na życie, od utraty pracy, NNW itp...ale ubezpieczać kredyt?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

11.1.2015 21:38
A co Państwo myslą o rekomendacji u, ktora lada moment wejdzie? Banki będa podnosiły przez to marze czy to tylko takie straszenie?
Cytuj
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

12.1.2015 14:33
Manana napisał
Podwyższenie oprocentowania za to ze zrezygnujemy z ubezpieczenia kredytu? I coś takiego jest w każdym banku? Ja byłam przekonana że to ubezpieczenie jest dobrowolne i ze to my decydujemy czy dany kredyt jest ubezpieczony czy nie.Teraz to się nieźle zdziwiłam.


Nie jest to w każdym banku,ale taki fakt ma miejsce.
Jeżeli chodzi o kredyt gotówkowy to najlepszym rozwiązaniem jest rezygnacja z ubezpieczenia z jednoczesnym przelewem kwoty ubezpieczenia która zmniejszy kwotę kredytu. Bank nie będzie wtedy od nowa badał zdolności kredytowej.
W kredytach hipotecznych tylko niewielka część banków żąda ubezpieczenia na życie przez cały okres kredytowania (według mnie takie ubezpieczenie powinien mieć każdy). Jeżeli mówimy o ubezpieczeniu od utraty pracy - to moje zdanie jest takie że ten produkt jest bez sensu
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Gość

Niezarejestrowani

13.1.2015 17:54
Moze teraz, od marca cos sie zmieni dzięki tej Rekomendacji U i przestana wciskać ludziom niekorzystne ubezpieczenia.
Cytuj
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 18:43
Od dawna sądzę że banki niech zajmują się sprzedażą kredytów, kont, lokat a sprzedażą ubezpieczeń niech zajmują się firmy ubezpieczeniowe.

Niech banki wymagają od klientów żeby posiadali ubezpieczenia z cesją na bank ale nie się tym nie zajmują
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Odpowiedź